Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Golf - serwis
Autor Wiadomość
mygamma 
Niemowa


Dołączyła: 14 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: Wrexham (Walia)
Wysłany: Pią Maj 28, 2010 9:21 pm   Golf - serwis

Witam Potrzebuję pomocy !!! Muszę zrobić serwis Golfa cały myk polega na tym, że tydzień temu znajomy wymienił mi te wszystkie elementy. Serwis kosztuje 120 funciaszy i nie widze sensu wymiany zupełnie nowych elementów, które już z robotą kosztowały mnie 100 - a pieczątkę niestety muszę mieć. Czy zna ktoś garaż gdzie mogłabym dostac pieczątkę bez wymiany tych elementów i za niższą cenę :) Bardzo dziękuję za wszelkie sugestię i podpowiedzi :)
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Maj 28, 2010 11:50 pm   

Wymień nowe części na stare i jedź na serwis. jeśli to jest nowe auto, to właśnie na własna prośbę straciłaś gwarancję. Żaden serwis nie podbije gwarancyjnego przeglądy jeśli części były wymienione przez osobę nie upowaźnioną (bez odpowiednich certyfikatów i szkolenia).
Wątpię aby ktokolwiek z serwisu podpisał się w książce gwarancyjnej i podbił imienna pieczątką.
 
 
 
mygamma 
Niemowa


Dołączyła: 14 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: Wrexham (Walia)
Wysłany: Sob Maj 29, 2010 7:47 pm   

Generalnie nie jest to nowy samochód - ma na swoim koncie ladnych kilka latek :) części zmienione zostaly zaraz po zakupie samochodu gdyz strasznie kopcił, jednakże wykupiłam gwarancje na niego i nie doczytałam na początku, ze potrzebny jest serwis. Części na stare wymienić nie mogę - bo nie podejżewam, że ktokolwiek trzyma w domu zużyty filtr paliwa lub stary olej na wszelki wypadek ;) Rachunki na wszystki części mam :) Dzięki wielkie za odpowiedz, ale nie pomogłeś mi za wiele :) Pozdrawiam
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Maj 29, 2010 8:34 pm   

Trzeba czytać co sie podpisuje, teraz aby dalej mieć na niego gwarancje, nie masz wyjścia tylko jechać na serwis, powiedzieć, co było zrobione i liczyć na to, że uwierzą a jeśli nie to jeszcze raz wymienić nowe na nowe ale w serwisie. Jak to czasem bywa "chytry 2 razy traci".
 
 
 
mygamma 
Niemowa


Dołączyła: 14 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: Wrexham (Walia)
Wysłany: Sob Maj 29, 2010 8:47 pm   

Wiesz co kolego, daruj już sobie odpowiedzi na mojego posta, ok? Bardzo się cieszę, że Ty zawsze wszystko czytasz od deski do deski - ja niestety nie. I napewno chytra nie jestem - zwykle jak kupujesz używany samochód nie jedziesz z nim na serwis tylko zmieniasz rzeczy które są łatwe do wymiany we własnym zakresie. Gwarancję wykupiłam juz po wymianie pewnych elementów - było to dwa dni temu. Więc jeśli ktoś inny - bardziej przychylny i równie omylny jak ja ma namiary na garażwe Wrexham lub okolicach, który może zaoferować tańszy serwis - proszę o odpowiedz lub podpowiedz. A Panu nemo - nemo już podziękujemy :)
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Maj 30, 2010 2:18 am   

mygamma napisał/a:
zwykle jak kupujesz używany samochód nie jedziesz z nim na serwis tylko zmieniasz rzeczy które są łatwe do wymiany we własnym zakresie

I tu się mylisz, bo nie dalej niż rok temu kupiłem używany samochód i... pojechałem z nim do serwisu wymienić: układ wydechowy, klocki hamulcowe, olej. Mogłem to zrobić we własnym zakresie ale wolałem zapłacić troszkę więcej i zamiast sie z tym paprać piłem sobie przepyszną kawę czekając aż wszystko będzie zrobione. Zrobiłem to z prostej przyczyny, pomijając kwestie czystości własnych rąk i ekologii na wykonane usługi automatycznie mam gwarancję, że w razie problemów jest kogo pociągnąć do odpowiedzialności i to personalnie.

P.S.
Juz widze ten tabun serwisantów z pieczątkami biegnący do ciebie podpisać sie pod czymś i dać na gwarancje na coś czego nie zrobili.

ż całego serca zyczę powodzenia :okii:
 
 
 
mygamma 
Niemowa


Dołączyła: 14 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: Wrexham (Walia)
Wysłany: Nie Maj 30, 2010 10:24 am   

Nieomylność nie jest niestety cechą ludzką. Gwarantuję Ci, że duża większość ludzi lubi robic rzeczy we własnym zakresie ze względu na oszczędność a nie na chytrość - to dwie różne kwestie. Bardzo dziekuję za szczerość płynącą ze słów powodzenia :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - opowiadania
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Reklama