Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
elektryk
Autor Wiadomość
piciu1946 
Niemowa
piciu1946


Wiek: 25
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz (Kujawsko-pomorskie)
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 5:51 pm   elektryk

witam, na przelomie lipca i sierpnia chce wyemigrowac na wyspy, wiadomo u nas coraz gorzej. najprawdopodobniej zaczne od Leeds, mam tam kumpla i moze mi pomoze na poczatku. moje pytanie brzmi: czy jest na wyspach zapotrzebowanie na elektrykow? znam jezyk na tyle zeby sie dogadac moze troche lepiej, mam wszystkie potrzebne uprawnienia, oraz inne wazne dokumenty. posiadam spore doswiadczenie a obecnie pracuje w firmir panstwowej na stanowisku glownego elektryka, ale u nas cyilow traktuja jak... wiadomo ze na poczatek bedzie ciezko o prace w zawodzie,ale musze sprobowac. jesli ktos chcialby mi troche podpowiedziec to bede bardzo wdzieczny. jeszcze jedno pytanie: wszystkie uprawnienia musze przetlumaczyc???

pozdrawiam z bydgoszczy
_________________
piciu
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Mar 16, 2011 1:58 am   

jako elektryk masz 2 opcje pracy w UK:
opcja nr 1 to praca dla jakiejś firmy, płatne urlopy itd. itp.
opcja nr 2 to własna działalność, zarobki uależnione od własnej zaradności (wiadomo, że na początku może być ciężko), nie płatne urlopy, spokój z managerem ale za to partnerkaa może narzekać, ze ciebie wiecznie w domu nie ma i nie ma komu zmienić żarówki :mrgreen:

Jesli masz jakies kwalifikacje w sensie papierków to przeglądnij sobie tą stronkę http://www.naric.org.uk/index.asp?page=82 bo może się okazać, że zamiast płacić za tłumaczenie dokumentów, możesz dostać od razu brytyjskie uprawnienia.

pozdrowienia dla Bydgoszczy
 
 
 
piciu1946 
Niemowa
piciu1946


Wiek: 25
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz (Kujawsko-pomorskie)
Wysłany: Sro Mar 16, 2011 7:06 am   

dzieki za odpowiedz, przede mna ciezka walka i pasmo sukcesow!!!
szukam jeszcze jakas stronke z wymaganiami i zasadami instalacji elektrycznych, zeby poczytac jak to wszystko wyglada, jakie sa roznice w stosunku do Polski.

zgory dzieki za wszelka pomoc
_________________
piciu
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Mar 16, 2011 7:50 am   

no to masz szukanie i studiowanie ale w języku angielskim :mrgreen:
Co prawda elektrykiem nie jestem ale główna różnica jaką każdy mieszkaniec UK może zauważyć to specjalnie zabezpieczone gniazdka (z wyłącznikiem) i wtyczki z bezpiecznikiem w środku. A jesli chodzi o instalacje elektryczną to chyba raczej wszystko podobnie.
 
 
 
piciu1946 
Niemowa
piciu1946


Wiek: 25
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz (Kujawsko-pomorskie)
Wysłany: Sro Mar 16, 2011 3:38 pm   

dzieki, teraz juz wszystko ode mnie zalezy, ale jakby ktos szukal ,elektryka to...


poZdro
_________________
piciu
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Mar 16, 2011 4:28 pm   

wiesz... jakbyś był elektrykiem samochodowym i był w Bristolu to miałbym fuche dla ciebie.
Mój managier ma problem: jak włącza zapalniczkę w samochodzie to mu się przepala żarówka w przednich swiatłach.
 
 
 
piciu1946 
Niemowa
piciu1946


Wiek: 25
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz (Kujawsko-pomorskie)
Wysłany: Sro Mar 16, 2011 7:15 pm   

jestem zwyklym elektrykiem, na elektryce samochodowej sie nie znam ale dzieki za checi...jakbym byl na miejscu, bylaby fuszka
_________________
piciu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama