Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Znajdujesz się na forum ogólnym o Wielkiej Brytanii. Jeżeli chcesz napisać o czymś co dotyczy twojego miasta, wtedy przejdź do odpowiedniego forum o twoim mieście, które znajdziesz w jednej z poniższych kategorii:

Walia, Anglia, Szkocja.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
Dobre bo polskie?
Autor Wiadomość
Infolinia-Prasa
Uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 298
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Pon Mar 09, 2009 1:20 am   

Autor: Staszek Wokulski



Kilka lat temu, już nie pamiętam gdzie, przeczytałem komentarz, że hasło „Dobre bo polskie” jest jednym z największych kłamstw jakie udało się wmówić Polakom w XX wieku. Z przykrością, muszę się z tym stwierdzeniem zgodzić.



Wielka Polska

Mieszkając na Zachodzie, spotykam się, od czasu do czasu z iście mitycznym gloryfikowaniem polskości. Jest to nasza narodowa cecha. Podkreślanie jaki to nasz Naród i Ojczyzna są wspaniałe, aczkolwiek skrzywdzone przez: Zachód, Ruskich, Żydów, Cyklistów a ostatnio nawet przez, równie mitycznych, Kaczorów itp. (proszę dodać lub skreślić to z czym się Państwo zgadzają lub nie zgadzają). Ten sposób myślenia, nie jest obcy także Polakom, którzy zostali w Ojczyźnie. Czy rzeczywiście jesteśmy „narodem wybranym”? I jak to się stało, że skoro jesteśmy tacy wspaniali jest tak źle (a może jednak tak dobrze)?




Przeczytaj artykuł
 
 
Zoltar 
Niemowa


Wiek: 38
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 7
Skąd: PrzejdĽ do mapy
Wysłany: Pon Mar 09, 2009 1:24 am   

Szczera prawda.
Kubel zimnej wody na nasze polskie glowy.
Dzieki.
Niestety tez musze isc wytrzec glowe.
 
 
Elwira 
Uzależniony



Wiek: 100
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 554
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 11:26 am   ignorancja

Bardzo tendencyjny artykuł, pełen przekłamań i półprawd, wynikających z niedouczenia autora. Pomieszanie z poplątaniem, karygodne uproszczenia, fałszywe wnioski. No i Maria Skłodowska-Curie ani Izabella Scorupcco nie są żadnymi pół-Polkami, tylko zawsze były całymi Polkami! Stosując taki klucz można autora nazwać pół.... (i tu kazdy moze sobie wstawic co chce...) :591:
_________________
Sticks and stones can break my bones, but words can never hurt me.
 
 
omega1980 


Wiek: 29
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 349
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 6:16 pm   

Święta prawda...
Zrozumieją tylko Ci, którzy , z komuną która WRÓCIŁA mieli coś wspólnego... Ja akurat pamietam, gdy stałem z kartką po chleb (a było to jeszcze w 1988r!)... Pamiętam też jak Padło FSO! Pamiętam gdy splajtował Radmor; teraz widzę jak Deutsche Bahn chce kupić upadające PKP... he, he....
Na dniach i LOT się sprzeda....
Samochodem z jednego końca Polski na drugi jedzie się ponad 14 godzin! (622km!)
Dla porównania przez Niemcy, Holandię, Belgię do Tunelu (940km) leci się nocą... niespełna 7 godzin!!
Dwa razy wróciłem zza granicy! Jestem KRETYNEM!! Uwierzyłem!! We wspomnianą telewizję.... i jej bajery na temat potrzebnych pracowników w PL, o podwyżkach pensji... i całej reszcie bzdur i kłamstw!!! Uwierzyłem w TV którą, już dawno rząd kupił, i wyświetla co chce i jak chce! Wszędzie kryzys, tylko u Nas go nie ma.... Dobre sobie... A wypłata kierowcy autobusu 2000zł to nie kryzys??
Pół roczne kolejki do lekarza to ... dobrobyt? Chleb w sklepie za rogiem za 3,60... to co to jest? ? ? ? Burdel, syf i nic więcej! Oby do czerwca....
 
 
Kazikkkk
Gość
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 8:48 pm   

A na koniec powiedz kim ty jesteś autorze tych wypocin bo napewno nie Polakiem. Założę się że jesteś z plemienia koszernych niewdzięczników których dziadkowie byli przechowywani w piwnicach i na strychach podczas niemieckiej okupacji. A przynajmniej szabesgojem :mrgreen:
 
 
Cenzor 



Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 664
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 10:34 pm   

Może autor chciał nas w ten sposób sprowokować do dyskusji?
Kto wie, co autor miał na myśli.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire |
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 18
Reklama