Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Znajdujesz się na forum ogólnym o Wielkiej Brytanii. Jeżeli chcesz napisać o czymś co dotyczy twojego miasta, wtedy przejdź do odpowiedniego forum o twoim mieście, które znajdziesz w jednej z poniższych kategorii:

Walia, Anglia, Szkocja.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
Depozyt - czyli jak go zabezpieczyć
Autor Wiadomość
Infolinia-Prasa
Uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 284
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sro Cze 09, 2010 5:38 pm   

Koniec z chowaniem depozytu za wynajem do kieszeni. Od 6 kwietnia właściciel nieruchomości musi wpłacić kaucję najemcy na chronione konto albo ją ubezpieczyć. Jeśli tego nie zrobi, zapłaci trzy razy tyle.

O tym, że nowe prawo jak najbardziej dotyczy Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, świadczy chociażby to, że przygotowano specjalne ulotki w języku polskim o wchodzących właśnie w życie przepisach. Przecież to my wynajmujemy dziesiątki tysięcy lokali i oddajemy kaucje właścicielom.


 


 


Co się stało z moją kaucją


Depozyt za wynajem w Wielkiej Brytanii jest często traktowany przez właścicieli lokali jak źródło dodatkowego zarobku. Kaucja trafia do kieszeni, a wpłacającym trudno ją już stamtąd wyciągnąć.
– Właściciel mieszkania, które wynajmowałam, powiedział, że mam się wynieść w ciągu dwóch dni – opowiada 28-letnia Monika. – Gdy mąż zapytał o depozyt, usłyszał, że porysowaliśmy podłogę, która nadaje się do wymiany, więc o zwrocie pieniędzy możemy zapomnieć. Policzono nam koszty robocizny i materiałów. Dyskusja nie miała sensu.



Przeczytaj artykuł
 
 
wiosenka
Niemowa


Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 3
Skąd: Peterborough (Anglia)
Wysłany: Sro Cze 09, 2010 5:38 pm   

Jest to bardzo dobry artykul, pelen cennych informacji. Wielu z nas mialo, czy nadal ma problemy z odzyskaniem kaucji. Nie wiedzielismy do tej pory, co sie dzieje z naszymi ciezko zarobionymi pieniedzmi. Artykul ten wyjasnia bardzo szczegolowo na czym polega nasze prawo. Depozyt nie jest wlasnoscia landlorda i on nie moze decydowac o naszych pieniadzach. Landlord ma obowiazek wplacic nasza kaucje na chronione konto. Dziekuje za informacje. 
Joanna 
www.jakkupicmieszkaniewanglii.com
 
 
Cenzor 



Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 634
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Wczoraj 14:16   

Tak, popieram przedmówczynię, ten artykuł to bardzo cenne informacje.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
  
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 326
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Wczoraj 14:27   

no ja akurat miałam takie szczęście, że nie musiałam płacić depozytu, ale mam wielu znajomych, którzy mieli ogromne problemy z odzyskaniem go.
_________________

 
 
Cenzor 



Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 634
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Wczoraj 14:35   

No ja podobnie.
Mam za to znajomych którzy mieli nawet przejścia z agencjami mieszkaniowymi.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire |
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 20
Reklama