Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Cenzor
Wto Maj 03, 2011 1:10 pm
Council Housing (mieszkania komunalne)
Autor Wiadomość
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Sob Sie 13, 2011 9:58 pm   

Kleopatra napisał/a:
Witam .. niedawno wyprowadzialm sie od meża i mieszkam teraz u taty i brata w dwu pokojwym .............

Przede wszystkim zacznij od odwiedzin w Citizen Advice Brueau, tam powinnaś otrzymać rzeczową pomoc.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
MAGDASS00
Gość
Wysłany: Wto Sie 16, 2011 9:28 pm   

WITAM SERDECZNIE,

CZY KTOŚ WIE CO TO ZNACZY BIDOWAĆ MIESZKANIE??
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Sie 17, 2011 7:32 am   

:mrgreen:
to znaczy, że idziesz do councilu i mówisz... paniiii ja taki bidny dajcie mi mieszkanie :mrgreen:

a tak na poważnie, to "bid" z ang znaczy oferta, stawka, licytacja.
Bidowanie w slangu pol-english znaczy po prostu licytowanie domu.
 
 
 
OLAFIK
Gość
Wysłany: Sro Sie 17, 2011 8:44 am   

mnie tez interesuje bidowanie mieszkania w UK, napiszcie mi wszystko co wiecie na ten temat, jak to sie odbywa? na jakich zasadach??
 
 
Maria
Gość
Wysłany: Czw Sie 18, 2011 7:59 pm   

Jakie dokumenty?
...
Dodatkowymi dokumentami ....wydruki
comiesięczne z konta bankowego oraz informujące o stanie oszczędności. ...
z ilu ostatnich miesięcy są potrzebne wydruki z konta bankowego? Pytam, gdyz jestem z mężem od 4 lat w UK i jak do tej pory wszystkie oszczednosci mielismy na koncie. Teraz chcielibysmy złożyc wniosek o mieszkanie, ale obawiam się ze jak sprawdza nasze konto to nas po prostu odrzuca.
Prosze o odpowiedz.
Dziekuje bardzo
Maria
 
 
GULKA
Gość
Wysłany: Czw Sie 18, 2011 10:21 pm   

WITAM SERDECZNIE ,MAM PYTANKO CZEKALISMY Z MEZEM 3 LATA NA MIESZKANIE SOCJALNE ,WCZORAJ OTRZYMALISMY TELEFON ZE MAJA DLA NA 2 POKOJOWE MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIETRZE ,UCIESZYLISMY SIE BARDZO ,DZIS POSZLAM OBEJRZEC TO MIESZKANKO I BYLAM ZACHWYCONA BEZ WCHANIA POWIEDZIALAM ZE MI SIE BARDZO PODOBA ,NIESTETY PRZYSZLA JESZCZE JEDNA RODZINA KTORA ROWNIEZ ZAAKCEPTOWALA TO MIESZKANIE ,PO POLUDNIU OTRZYMALAM TELEFON Z URZEDU ZE NIESTETY TO MIESZKANIE ZOSTALO PRZYZNANE TEJ DRUGIEJ PARZE ,ZOBILO MI SIE SMUTNO ,CZY KTOS MOZE MI POWIEDZIEC JAK DLUGO TERAZ BEDZIEMY MUSIELI JESZCZE CZEKAC NA KOLEJNA PROPOZYCJE?
I CZY WOGOLE MAMY JESZCZE SZANSE NA INNE PROPOZYCJE ?DODAM ZE NIE JESTESMY JUZ NAJMLODSI  OBOJE JESTESMY PO 50 :( (PROSZE O ODPOWIEDZ I PORADE:))CO ROBIC DALEJ :(((
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Sie 19, 2011 6:18 pm   

Zamiast czekać na mieszkanie socjalne zawsze możesz skorzystac z dopłat do wynajmu mieszkania.
 
 
 
Maria
Gość
Wysłany: Pią Sie 19, 2011 10:00 pm   

Czy zna ktoś odpowiedź na moje pytanie to dosyć wazne dla mnie,
proszę o pomoc skoro juz składaliście papiery to napewno wiecie z ilu
ostatnich miesięcy/lat dawaliście wydruki z banku. Dziękuje i
Pozdrawiam.
Maria
 
 
Aneczka
Gość
Wysłany: Sob Sie 20, 2011 2:36 pm   

Witam. Od 3 lat staramy sie z mezem o mieszkanie z councilu i od 3 lat wynajmujemy w tym samym miejscu mieszkanie. Mamy dwoje dzieci. Pod koniec tego roku nasz landord sprzedaje mieszkanie w ktorym mieszkamy. Nie stac nas na wynajecie innego mieszkania (czynsz w obecnym jest stosunkowo tani). Oboje z mezem pracujemy na full time i zarabiamy po ok. 1000f. Czy fakt ze mamy male zarobki a landord definitywnie oswiadczyl ze musi sprzedac mieszkanie pomoze nam w otrzymaniu mieszkania z councilu? Prosze o odpowiedz.
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Sie 20, 2011 5:00 pm   

Chyba sobie żartujesz?? Budżet domowy 2.000 funtów i ty chcesz mieszkanie socjalne??
Ludziom to sie chyba w du***ch poprzewracało :motz:
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 5:04 am   

nemo-nemo napisał/a:
Chyba sobie żartujesz?? Budżet domowy 2.000 funtów i ty chcesz mieszkanie socjalne??
Ludziom to sie chyba w du***ch poprzewracało :motz:

A mi się wydaję Nemo, że ludzie po prostu pomylili pojęcia i źle rozumieją czym są mieszkania z coucilu.
Może ludziom się wydaję że council to tak jak odnośnik polskiej spółdzielni mieszkaniowej za czasów komuny, i wystarczy być członkiem aby starać się o mieszkanie - co oczywiście prawdą nie jest. :)
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 7:41 pm   

aaaaa chyba, ze tak. :mrgreen:
 
 
 
marta777
Gość
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 8:12 pm   

Witam i prosze o rade. Chcemy z partnerem starac sie o mieszkanie socjalne. Partner posiada w Polsce dom na wlasnosc w ktorym mieszkaja jego rodzice zameldowani dozywotnio.
Prtner nie moze sprzedac domu ani wynajc nie ma z tego zadnych dochodow. wiemy ze to wykluczy nas wnioskujac o mieszkanie socjalne. w zwiazku z tym mam pytanie czy partner moze przepisac dom na roczna corke jako jej majtek a do 18 roku pelnic jedynie funkcje zarzadcy. czy to zmienia nasza sytuacje czy moze corka tez nie ma prawa posiadac majtku? prosze o pomoc!!!
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Paź 07, 2011 8:39 am   

anie lepiej pokombinować, podnieść swoje zarobki i kupić dom w UK? Nie wiem jakie są wasze plany odnośnie pobytu tutaj ale z tego co wiem imigranci, którzy od początku starają się o benefity, mieszkania socjalne maja potem problemy z uzyskaniem brytyjskiego paszportu. Poza tym ja bym się zastanowił, czy chciałbym mieć za siąsida alkoholika albo narkomana czy innego kryminalistę, bo tacy ludzie mieszkają w Council Housach
 
 
 
gloria17474 
Niemowa


Dołączyła: 11 Paź 2011
Posty: 1
Skąd: Billingshurst (Anglia)
Wysłany: Wto Paź 11, 2011 10:12 am   

Witajcie.Czy moze ktos sie orietuje czy po zmianie banda przepadaja nam lata bidowania? Poniewaz zmieniono nam grupe na C ,wczesniej bidowalismy ponad 2 lata,gdy bylismy w counsilu powiedzieli nam ze lata z tamtej grupy przepadaja,czy maja takie prawo? bo według mnie to nie fer,powinny doliczyc nam tamte lata,teraz musimy zaczynac wszystko od poczatku.Proszę poradzcie mi co mam w takiej sytuacji zrobic,gdzie sie udac by oddali nam stracone lata na bidowaniu.Prosze o odpowiedz na gg jesli jest to mozliwe podaje numer gg 851750 . Z gory bardzo slicznie dziekuje
 
 
p
Gość
Wysłany: Sro Paź 19, 2011 8:28 am   mieszkanie w polsce a concil w angli

witam,
moj znajomy ma w polsce mieszkanie komunalne i jednocześnie dostał pare lat temu mieszkanie z councilu. czy jedno nie wyklucza prawnei drugiego?
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Paź 19, 2011 7:54 pm   

a ten znajomy przyznał się w councilu do posiadania takiego mieszkania?

Przede wszystkim nalezy sobie wyjaśnic jedna sprawę: Council house to mieszkanie socjalne, dotowane przez państwo, przeznaczone dla ludzi biednych (w większości ludzi notorycznie na zasiłkach, pijaczków itd itp).
 
 
 
ktos
Gość
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 2:56 pm   

mam pytanie, moja byla sie stara o council hous tylko ze z tego co wiem to musi miec przepracowane 3 miesiace. ( 3 miesiace pelne lacznie czy 3 miesiace w roku podatkowym ) ???
 
 
ABBIZU
Gość
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 9:05 pm   

jak wielu z was złożyłam swoją aplikację o mieszkanie socjalne ,zakwalifikowano mnie do grupy B ,ponieważ ludzie u których podnajmuję pokój(livingroom z popsutym łóżkiem-nie chcą wymienić) podniesli mi czynsz ,który jest nieadekwatny do warunków bytowych i tym samym chce zmienić 'zakwaterowanie"czasowe .CZY MOŻE MIEĆ TO WPŁYW NA OKRES OCZEKIWANIA I ODDALNIE MOJEJ POZYCJI W KOLEJCE?
prosze o podpowiedź ,ponieważ mam dylemat
z góry dziękuję
Joanna
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Paź 23, 2011 2:54 pm   

a pytałaś o tym w Councilu??
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 20
Reklama