Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Cenzor
Wto Maj 03, 2011 2:10 pm
Council Housing (mieszkania komunalne)
Autor Wiadomość
Monia
Gość
Wysłany: Pon Maj 02, 2011 10:13 am   

Witam!
Mój chłopak mieszka w Birmingham od 4 lat, ja dopiero od pół roku, oboje pracujemy( on ma kontrakt, ja dla agencji ), mamy wszystkie wymagane dokumenty do pracy. Zanim przyleciałam do Anglii, mój chłopak wynajmował pokój w różnych domach ze współlokatorami, obecnie wynajmujemy 1 bedroom flat,który nie jest jednak tani bo głównie zależało na na dobrych warunkach bytowych. Ponadto mamy długi - ja w Polsce dla banku, mój chłopak "rodzinne"-nieudokumentowane. Chciałam sie zapytać czy mamy jakieś szanse na otrzymanie lokum z council'u i jeśli tak, to na kogo powinny byc złożone papiery skoro ja jestem dopiero pół roku w Anglii. Proszę o odpowiedź :)
Pozdrawiam
 
 
sylwia
Gość
Wysłany: Pon Maj 16, 2011 10:35 pm   

mam pytanie.jestem bezdomna wraz z małym synkiem,czy mogę się starać o mieszkanie socjalne i czy mam szanse na nie.proszę o odpowiedz.dziękuję
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Pon Maj 16, 2011 10:58 pm   

sylwia napisał/a:
mam pytanie.jestem bezdomna wraz z małym synkiem,czy mogę się starać o mieszkanie socjalne i czy mam szanse na nie.proszę o odpowiedz.dziękuję

Udaj się z tym problemem do Citizen Advice, tam otrzymasz rzetelne wyjaśnienia i odpowiedzi.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
oliwka
Gość
Wysłany: Czw Maj 19, 2011 11:18 pm   

mam prosbe czy ktos wie co to oznacza zlozylam papiery o mieszkanie z caunsilu jestem w dosc trudnej sytuacji finansowej przyslali mi list ze musze dostarczyc im list od wlasciciela domu w ktorym wynajmuje pokoj ze nie mam kasy na jedzenie z gory dziekuje za odp
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Pią Maj 20, 2011 11:12 pm   

oliwka napisał/a:
mam prosbe czy ktos wie co to oznacza zlozylam papiery o mieszkanie z caunsilu jestem w dosc trudnej sytuacji finansowej przyslali mi list ze musze dostarczyc im list od wlasciciela domu w ktorym wynajmuje pokoj ze nie mam kasy na jedzenie z gory dziekuje za odp

Pewnie chodzi im o to abyś potwierdziła swoją ciezką sytuację finansową.
Skoro motywowałaś prośbę o mieszkanie z counsilu właśnie nią.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
gosia
Gość
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 2:30 pm   

mam pytanie ,zlozylam wypowiedzenie najmu 1bed, w trakcie miesiecznego wypowiedzenia nie moge znalezc nowego lokum .jest taki okres ze nie ma nic ,a jak jest to bardzo drogo .dodam ze mam dziecko prosze doradzcie co zrobic? dzieki
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 10:01 pm   

porozmawiać z agencja o wycofaniu wypowiedzenia
 
 
 
LAURA
Gość
Wysłany: Pon Cze 13, 2011 2:24 pm   

to jest wszystko jakies chore, ludzie przyjechaliscie tu po mieszkania od miasta !!!! rozumie niektorzy z Was maja ciezka sytuacje ale nie mozna tego naduzywac. powinni w ogole to zlikwidowac co najwyzej dawac dodatki do mieszkan dla bardzo tego potrzebujacych. znam kilku takich co dostali blizniaki z counsilu jeden ma firme budowlana i kreci na lewo prawo oczywiscie nie wykazuje swoich dochodow uczciwie w ksiazce, drugi kupil sobie jaguara :D a trzecie sprzedaje samochody i rowniez jest na samozatrudnieniu. JA BYM WAS ZA TO POZAMYKALA DARMOZJADY JEDNE. ILU Z WAS JEST TUTAJ CO TAK KOMBINUJA A CZLOWIEK KTORY NA PRAWDE POTRZEBUJE NIE DOSTANIE.
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Cze 13, 2011 4:38 pm   

Tak to jest, że się ludziom wydaje, że przyjedzie i odrazy do Councilu sie "loguje" i oswiadcza: właśnie przyjechałem, potrzebuje mieszkania od zaraz.
Tak jakby nie wiedzieli, że Council house dla potrzebujących a nie dla zdrowych i moglących pracować, którym się nie chce iść do agencji i zapytać o lokum
 
 
 
ewcia85
Gość
Wysłany: Sob Cze 25, 2011 12:30 pm   

mam pytanie prosze odpowiedzcie!!!złożyliśmy ja z moim mężem wniosek o mieszkanie socjalne, mieszkamy w anglii 3 lata i cały czas mieszkamy na pokojach ja jestem w ciąży w 6 mc przysłali nam list w którym proszą a nazwe landlorda i adres jego siedziby, dowody wpłaty rentu itp. tylko my tego nie posiadamy co robic?
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Cze 26, 2011 4:53 pm   

Podac nazwę i adres Landlorda, jesli płaciliście przelewem to dostarczyć wyciągi z banku, jeśli była płacona gotówka do ręki bez żadnego potwierdzenia, to tzw. "kiszka".
 
 
 
onaaa
Gość
Wysłany: Wto Lip 05, 2011 9:47 am   

Witam.Prawda jest taka,ze ilu urzednikow tyle opini itp.Kazdy powie co innego.Staram sie z mezem o mieszkanie z councilu.Fakt,ze mielismy na poczatku kilka problemow np.dlugo czekalismy na nr aplikacji,zebysmy mogli "bidowac" mieszkanie przez internet.Tyle co wiem(na dniach ide ogladac 2 mieszkania) to to,ze:jesli pobieracie housing i council tax benefit automatycznie,zmienia Wam sie band,co zwieksza szanse na otrzymanie mieszkania,ktore nalezy bukowac,bukowac i jeszcze raz bukowac.Bzdura totalna jest,to ze nie mozna bidowac wiecej niz 3 mieszkania jak to przeczytalam na wielu forach.Im wiecej tym wieksza szansa na otrzymanie mieszkania.Pamietajcie tez o tym,ze czas od zlozenia aplikacji tez sie liczy.Duzo informacji mozna znalezc na glownej stronie,na ktorej bidujecie mieszkania.Pozdrawiam
 
 
Dorota
Gość
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 4:07 pm   

Witam. Mam pytanie. mieszkam w UK od 2 lat,pracuje legalnie mam wszystkie dokumenty. problem tkwi w tym ze mieszkam wraz z chlopakiem w karawanie, który jest wlasnoscia firmy. w Polsce zostawilam 4 letnia coreczke.Chciałabym ja sciagnac do Anglii lecz nie moge tego zrobic jesli nie mam mieszkania. Jak duze mam szanse na dostanie mieszkania z caunsilu?i czy moje dziecko musi byc na terenie UK?     pozdrawiam
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 10:31 am   

Dorota napisał/a:
Witam. Mam pytanie. mieszkam w UK od 2 lat,pracuje legalnie mam wszystkie dokumenty. problem tkwi w tym ze mieszkam wraz z chlopakiem w karawanie, który jest wlasnoscia firmy. w Polsce zostawilam 4 letnia coreczke.Chciałabym ja sciagnac do Anglii lecz nie moge tego zrobic jesli nie mam mieszkania.


A dlaczego nie możesz jej ściągnąć jeśli nie masz mieszkania, i mieszkasz w karawanie?
Trochę nie rozumiem.

Cytat:
Jak duze mam szanse na dostanie mieszkania z caunsilu?i czy moje dziecko musi byc na terenie UK?     pozdrawiam

Szanse masz takie same jak inni, a dziecko jeśli będzie na terenie UK, może pomóc w szybszym załatwieniu mieszkania, ale wcale nie koniecznie.
Pozdrawiam również.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 10:04 pm   

Zastanawiam sie dlaczego wszyscy tak łaszą się na te mieszkania councilowskie i narzekaja, że trzeba długo czekać. Problem polega na tym, że mieszkań tego typu wcale tak szybko nie przybywa a wręcz ubywa. Zamiast składać papiery i czekać na przyznanie mieszkania nie jest lepiej zgłosić wniosek o Housing Benefit?
 
 
 
MAZE5
Gość
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 9:15 pm   

WITAJCIE MAM MALE PYTANKO JA Z MEZEM I DWOJKA DZIECI MIESZKAMY 5LAT W UK CZEKAMY NA MIESZKANIE SOCIALNE JUZ TYLE CZASU CIAGLE JAK TAM PIJDZIEMY SIE CZEGOS DOWIEDZIEC TO CIAGLE NAM ODPOWIADAJA ZE TO SYSTEM WYBIERA I DALEJ MAMY CZEKAC MIELISMY JUZ DWIE PROPOZYCIE MIESZKANIA KTOREGO MY CHCIELISMY A ONI PRZYZNALI KOMUS INNEMU TERAZ JAK BYLISMY SIE DOWIEDZIEC CO SIE DZIEIE TO POWIEDZIELI ZE DAJA NAS TO NAJWYRZSZEJ BANDY CZY KTOS MOZE MI POWIEDZIEC NACZYM TO POLEGA I JLI JEST TYCH BAND Z GORY DZIEKUJE ZA JAKA KOLWIEK ODPOWIEC
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Lip 27, 2011 12:58 am   

Banda jest jedna ;)
A co przyznawania mieszkania to logicznym jest, że ktoś kto dostał mieszkanie zamiast ciebie był w większej potrzebie niż ty. Czas jak długo mieszkasz w UK nie ma znaczenia bo liczy się coś innego. Dowiedz sie odnośnie Housing Benefit, prędzej to załatwisz niz mieszkanie z Councilu.
Poza tym, na twoim miejscu zastanowiłbym się z 5-6 razy zanim zamieszkał w dzielnicy councilowskich domów zwłaszcza, że masz 2 dzieci.
Chyba, że jest to ci obojętne, że w sąsiedztwie mieszkają alkoholicy, narkomani i tym podobny element.
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Czw Lip 28, 2011 12:10 pm   

A ja po raz kolejny przestrzegam przed pisaniem postów wyłącznie wielką literą.
Jest to niezgodne z regulaminem, i estetyką na forum.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
monix
Gość
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 10:51 pm   

A ja z całą rodzina przyleciałam  do Anglii w październiku 2010, w marcu 2011 zaczełam bidować domy na internecie i po dwóch miesiącach przyznali nam piękny do m,3 sypialnie,salon i duuuuży ogród. domek już po remoncie:)  dodam że jak na cancil to jest super i na spokojnej dzielnicy:) trzeba mieć szczęście he!
 
 
Kleopatra
Gość
Wysłany: Pią Sie 05, 2011 11:14 pm   

Witam .. niedawno wyprowadzialm sie od meża i mieszkam teraz u taty i brata w dwu pokojwym mieszkaniu wraz z 2letnim synem .. niesety za nie dlugo zostane bezdomna bo moj ojciec sie wyprowadza ze wzgledu na problemy w pracy i jej zmiane , niesety nie moze zabrac mnie ze soba iz bedzie mieszkal w karawanie ... dodam ze odeszlam od meza bo bił mojego syna i nie moge do niego wrocic .. obecnie nie pracuje od ponad miesiaca bo nie ma zamowiem a pracuje przez agencje przez co zostalam odwolana do wrzesnia i nie raczej nie bede mogla wrocic do pracy bo nie bede miala dojazdu .. a wiec czy kfalifikuje sie na szybkie a nawet natychmiastowe dostanie mieszkania?, dodam ze jest mi obojetne gdzie , porostu nie chce isc na ulice z dzieckiem .. z gory dziekuje  za odpowiedz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - forum anime
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 20
Reklama