Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Cenzor
Wto Maj 03, 2011 1:10 pm
Council Housing (mieszkania komunalne)
Autor Wiadomość
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 1:44 am   

ania napisał/a:
witam mam pytanie mieszkam z mezem i 2 corkami w domu jest nawet duzy mamy 3 pokoje,salon,kuchnie i lazienke ale dom nie ma ogrzewania jest tylko kominek w salonie i trzeba samemu starac sie o opal .Dzieci sa male starsza corka ma 6 lat a mlodsza 4 miesiace w zime jest caly czas zimno w domu bo nie stac nas na ogrzanie calego mieszkania ,ogrzewamy jeden pokoj grzejnikiem na prad no i salon drewnem w kominku ale reszta pomieszczen jest zimna czasem to w kurtce chodze po domu najgorzej jest jak jest mroz na dworzu czy mamy szanse na mieszkanie z cancilu i czy moge podac taki powod czy to uwzglednia.Maz pobiera dofinansowanie z cancilu.

ania napisał/a:
To jeszcze raz ania zapomnialam dopisac ze maz sam pracuje i malo zarabia i na razie nie stac nas na zmiane mieszkania poniewaz nie mamy takich pieniedzy na depozyt i czynsz za miesiac z gory a ja nie moge pojsc do pracy bo zajmuje sie dziecmi .


Droga Aniu, w taki sposób zadałaś pytanie, że ciężko było się go doszukać :027:

I tak, moim zdaniem, masz szansę na mieszkanie z councilu, ale nikt Ci nie odpowie, jak długi będzie czas oczekiwania na to mieszkanie, więc proponuję nie czekać, ale zgłosić się po wniosek, zebrać wszystkie potrzebne dokumenty (payslipy, akty urodzeń, kopie paszportów itp), może i zaświadczenie od lekarza, jeśli dziecko ma alergię np., dokumentację dotyczącą stanu technicznego waszego domu, jeśli takową posiadacie, jeśli nie, to opisać we wniosku, co z domem jest nie tak. I czekać. I upierdliwie się zgłaszać średnio dwa razy w miesiącu do urzędu i przypominać o sobie. Moi znajomi tą metodą czekali na nowowybudowany dom półtora roku.
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
kaska1008
Gość
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 11:03 am   

mam te wszystkie benefity Mam 4 dzieci jeden z synow ma astme a u drugiego podejzewaja bo czesto choruje jak skladalam aplikacje nie napisalam tego.Wiec napisalam do councilu a oni mi odpisali ze musze miec od lekaza zaswiadczenie i zalatwilam juz ale napisali mi jeszcze ze mam zadzwonic pod numer ktory mi podali i oni przyjada i ocenia wilgoc i to jest prywatna firma prosze mi napisac jezeli ktos wie jak to wyglada jak taka firma przyjezdza .Jeszcze jedno pytanko mam hausing benefit i dostalam od nich list ze mam wizyte domowa wlasnie w sprawie hausing benefit czy ktos mial taka wizyte z gory dziekuje
 
 
Sebastian
Gość
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 1:45 pm   

Witam
mam dylemat, mieszkamy z narzeczoną w UK ponad rok w tym momencie ona jest w 5-mieś ciąży do tej pory jeszcze parucje (praca na kontrakcie stałym ). Wynajmujemy pokój od prywatnej osoby gdzie tylko ona jest zgłoszona jako współlokator. Ja W tej chwili pracuje dorywczo przez agencje, w naszej sytuacji nie wiemy które z nas powinno wystąpić o mieszkanie, która z opcji będzie lepsza. POZDRAWIAM
 
 
Sylwia
Gość
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 1:36 pm   

Witam, mieszkam razem z męzem w wynajętym pokoju. Warunki nie są dobre do mieszkania. Mąz mój jest w Anglii od 2 lat ja od 7 miesięcy. Oboje jesteśmy self employed. Ja jestem w 4 miesiącu ciązy i od miesiąca nie pracuje, gdyż ciężko jest znaleźć pracę w ciąży. Z tego co się orientuje żeby starać się o house benefit to trzeba mieć juz wynajęte mieszkanie i mieć podpisaną umowę. Niestety na wynajęcie mieszkania nie jest nas teraz stać. Mam pytanie odnośnie tego jaka jest szansa na dostanie mieszkania z councilu? Obecnie maż stara się o working tax credit. Może istnieje jakieś inne dofinansowanie? Pozdrawiam
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1682
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 7:27 pm   

Powtórzenie informacji z poprzedniej strony.

Drodzy Państwo, pytania dotyczące Waszych osobistych spraw proszę umieszczać w dziale " Zapytaj Experta" ten wątek dotyczy komentarza do artykułu, i nie wypowiadają sie w nim eksperci.
Podaje link na forum.
https://infolinia.org/foru...perta-vf117.htm

Na Wasze pytania dotyczące mieszkań i finansów odpowie Wykwalifikowany Ekspert, Paweł Wasowicz - "Polpen".
https://infolinia.org/zapy...ruchomosci.html
A w dziale "zapytaj eksperta" jeszcze kilku innych Wykwalifikowanych Ekspertów, to tak żeby nikogo nie urazić - wzmianka.
Pozdrawiam.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
ila160504
Gość
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 12:14 am   

BŁAGAM POMOCY!!!!!
Mam duzy problem a dokladnie moi rodzice mieszkajacy w Birmingham..dostali jakis rok temu mieszkanie socjalne wszystko było ok do momeentu gdy nie zaczoł padac pierwszy deszcz..zalewa ich totalnie..przychodzili z tej tzw spółdzielni ale nic konkretnego nie robia..całkowicie ignorują moich rodziców...Zyją w strasznych warunkach..zalewa im kanape,telewizor  itp..gdzie pisac gdzie sie udac przeciez tam tez człowiek ma jakies prawa??/POMÓZCIE BARDZO WAS PROSZE
ONI TO MIESZKAKNIE MAJA Z JAKIEŚ SPÓŁDZIELNI SANCTUARY HOUSE BIRMINGHAM PROSZE O POMOC
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1682
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 2:11 am   

Pierwsze kroki powinni postawić właśnie tam, jeśli już tam byli, powinni mieć swoją wizytę popartą pismem.
Jeśli nic nie pomaga i nie ma żadnej odpowiedzi, ponieważ nie napisałaś na jakich warunkach otrzymali mieszkanie - czy remont jest w ich sugestii itd.., proponuję najpierw dokładnie zorientować sie właśnie w tej kwestii.
W przypadku gdy sami nie wiedzą, zgłosić się do Citizen Advice Bureau, (dopóki jeszcze istnieje), i wytłumaczyć problem oraz zapytać co mają zrobić.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
ila160504
Gość
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 2:07 pm   

tak z tego co wiem wszystkie remonty pokrywają oni..i juz kilka lub kilkanaście razy juz byli...naprawiali dach,wentylacje ale teraz juz nic nie robia bo widac tacy z nich fachowcy..a im poprostu leje sie na głowe..tak sie nie da życ..nawet teraz byli u jakiegoś prawnika ale on nie zajmuje sie takim prawem..skierował ich do prawnika ktory jest drogi a moich rodziców nie stać na o zeby tyle płacić..
Mam pytanko co to jest citizen Advice BUREAU-co to za instytucja!!Przeciez napewno jest ktoś nad ta Sanctuary haus...kto moze pomóc..bo nie ukrywam ze rodzice nieewiedzą gdzie sie udać i co robić..bo warunki w jakich żyją sa straszne a niestety na chwile obecna nie moga sobie pozwolić zeby wrocic do Polski..Dziękuje Tobie CENZOR za odpowiedz..pozdrawiam cie serdecznie i proszę o jakiś informacje
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1682
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 7:50 pm   

Citizens Advice Bureau, to instytucja rządowa (bezpłatna), dla osób o różnych problemach, których nie stać na prywatnego prawnika, pomagają w kwestiach: począwszy od benefitów, poprzez szereg różnych związanych z problemami i błędami urzędników. po pomoc w najdziwniejszych nawet problemach.
W tym roku (gdzieś wyczytałem) mają znieść tą instytucję, ale jak na razie jest w każdym nawet niewielkim miasteczku.
Proponuje się tam udać Twoim rodzicom.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
izus
Gość
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 1:18 pm   

Mam pytanie;Mieszkam z mezem i dzieckiem w domu wynajmowanym od polskich landlordow wraz z innymi wspollokatorami wynajmujemy poddasze czyli 2 pokoje.i chciala bym sie dowiedziec czy moge sie ubiegac o hausing benefit?
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1682
Wysłany: Nie Mar 06, 2011 11:07 am   

izus napisał/a:
Mam pytanie;Mieszkam z mezem i dzieckiem w domu wynajmowanym od polskich landlordow wraz z innymi wspollokatorami wynajmujemy poddasze czyli 2 pokoje.i chciala bym sie dowiedziec czy moge sie ubiegac o hausing benefit?

Oczywiście że możecie.
Musicie przedstawić umowę zawartą między Wami i Land Lordem, narodowość ani jego ani Wasza, nie ma tu nic do rzeczy.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
izus
Gość
Wysłany: Nie Mar 06, 2011 1:11 pm   

DZIEKUJE BARDZO ZA ODPOWIEDZ.
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1682
Wysłany: Nie Mar 06, 2011 11:38 pm   

izus napisał/a:
DZIEKUJE BARDZO ZA ODPOWIEDZ.

Polecam się na przyszłość. :)
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
sylka
Gość
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 3:00 pm   

Witam...
Mam pytanie odnosnie mieszkania ktore wynajmuje od counsilu...Mieszkam z moim narzeczonym i corka w 3 pokojowym domu,ja mieszkam tu jakies 4 lata moj narzecony okolo 7 wczesniej mieszkal tu z zona i 2 dzieci.Mieszkanie jest na niego,planujemy sie wyprowadzic ale nie bardzo chciala bym zostawic mieszkanie poniewaz wiele tu zrobilismy.Chciala bym wpisac na mieszkanie brata z jego narzeczona ktora spodziewa sie dziecka.Jaka jest szansa na to ze counsil zostawi ich w naszym mieszkaniu? lub co mozemy zrobic by ich tu zostawili?

Z gory dziekuje za odpowiedz.
 
 
beti
Gość
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 1:28 pm   

witam, mam prosbe moze ktos moglby mi podpowiedziec co robic?
wynajelam mieszkanie od szkota mieszkam w nim od pazdziernika teraz okazalo sie ze to mieszkanie z councilu szkod prawdopodobnie nie placil rachunkow a bral benefity teraz codziennie przychodza z councilu i pytaja o niego probowalam sie z nim skontaktowac pisalam sms-y zeby zadzwonil do nich ale wszystko to bez odzewu
czy council moze mnie wyrzucic z mieszkania w ciagu paru minut
dzieki
 
 
Housing Disrepair
Gość
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 11:56 am   

Witam.Jezeli macie problemy z naprawa mieszkania Council House skontaktujcie sie z Nami.
Oferujemy darmowoa pomoc w rozwiazaniu Waszych problemów typu wilgoc w mieszkaniu, zly stan okien, drzwi itp.
0113 3188576
0 800 313 4557
 
 
kasia10
Gość
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 12:43 pm   

MAM PYTANKO ZLOZYLAM APLIKACJE O MIESZKANIE Z COUNCILU DALI MI BAND SILVER CZYLI PRZED OSTATNI MAM 4 DZIECI JEDNO Z NICH MA ASTME MAM W MIESZKANIU WILGOC NIE DUZA A JEDNAK STAN DZIECKA SIE POGARSZA MA CZESTRZE DUSZNOSCI WYSLALAM OD LEKAZA ZE SYN CHORUJE NA ASTME OPISALAM ZE W DOMU MAM WILGOC Z COUNCILU KAZALI MI SIE SKATAKTOWAC Z PRYWATNYM SEKTOREM W SPRAWIE WILGOCI ONI MI ODP ZE NIE SA MI W STANI POMOC WIEC CO MAM DALEJ ROBIC
 
 
cician 
Niemowa


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 1
Skąd: Manchester (Anglia)
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 8:20 pm   

marta napisał/a:
witam dzis dostalam odpowiedz z cauncilu bend "D" mieszkamy w duzym domu sami bo wszyscy sie wyprowadzili teraz nie jestesmy w stanie zaplacic rachonkow i rentu ,niewiem co mam zrobic lada dzien przyjdzie wypowiedzenie moj maz zarabia 1000 f ja 500 mamy 3,5 letnia corke i za 2 miesiace urodzi sie nastepne boje sie ze ze szpitala z malym dzieckiem nie bede miala gdzie wrucic ,kolega ktory tez zlozyl wniosek i jest sam dostal bend "c" lepszy od nas od czego to zalezy a do tego zarabia 2000 f gdzie nalezy sie odwolac bezposrednio isc do cauncilu czy wyslac pismo? prosze o podpowiedz
:okii:

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2011 9:21 pm ]
marta napisał/a:
witam dzis dostalam odpowiedz z cauncilu bend "D" mieszkamy w duzym domu sami bo wszyscy sie wyprowadzili teraz nie jestesmy w stanie zaplacic rachonkow i rentu ,niewiem co mam zrobic lada dzien przyjdzie wypowiedzenie moj maz zarabia 1000 f ja 500 mamy 3,5 letnia corke i za 2 miesiace urodzi sie nastepne boje sie ze ze szpitala z malym dzieckiem nie bede miala gdzie wrucic ,kolega ktory tez zlozyl wniosek i jest sam dostal bend "c" lepszy od nas od czego to zalezy a do tego zarabia 2000 f gdzie nalezy sie odwolac bezposrednio isc do cauncilu czy wyslac pismo? prosze o podpowiedz
:okii:
 
 
kasia10
Gość
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 8:55 am   

kasia10 napisał/a:
kasia10 napisał/a:
MAM PYTANKO ZLOZYLAM APLIKACJE O MIESZKANIE Z COUNCILU DALI MI BAND SILVER CZYLI PRZED OSTATNI MAM 4 DZIECI JEDNO Z NICH MA ASTME MAM W MIESZKANIU WILGOC NIE DUZA A JEDNAK STAN DZIECKA SIE POGARSZA MA CZESTRZE DUSZNOSCI WYSLALAM OD LEKAZA ZE SYN CHORUJE NA ASTME OPISALAM ZE W DOMU MAM WILGOC Z COUNCILU KAZALI MI SIE SKATAKTOWAC Z PRYWATNYM SEKTOREM W SPRAWIE WILGOCI ONI MI ODP ZE NIE SA MI W STANI POMOC WIEC CO MAM DALEJ ROBIC

Przypominam o obowiązującej net etykiecie i zasadach na tym forum.


Proszę o pisanie postów poprawnie, nie tylko wielką literą.
Powtarzam to po raz kolejny, powtarzam bo problem w poście jest poważny, w innym wypadku już by był usunięty.
 
 
detached_house
Gość
Wysłany: Sro Kwi 27, 2011 7:37 pm   

W UK w blokach mieszkają tylko najbiedniejsi a w polsce jeszcze trzeba kupe kasy płacić za mieszkanie w takim przybytku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Reklama