Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Cenzor
Wto Maj 03, 2011 2:10 pm
Council Housing (mieszkania komunalne)
Autor Wiadomość
malpka_28
Gość
Wysłany: Nie Gru 23, 2012 12:22 am   

Witam.Mam problem.Jestem samotna matka z dzieckiem niepełnosprawnym (MPDz) Syn ma 11 lat i chodzi tu do szkoły a ja jestem w Anglii od 3 lat i cały czas pracuje. Od samego początku mieszkamy wynajmując pokoje,to przez co przechodzilismy na domach to koszmar wizyty policji,alkohol,bójki, itp.Obecnie mieszkamy w domu w którym mieszka 8 osób jest jedna łazienka w związku z tym że syn ma problemy z pęcherzem a łazienka jest też na górze a nasz pokój na dole i łazienka jest bardzo częso zajęta a syn ma opis od lekarza że nie może czekać z oddawaniem moczu to jest zmuszony oddawać mocz do butelki.Pokój jest tak mały że nie ma miejsca nawet na biórko dla syna,w kuchni nie ma miejsca na nic sa wieczne wyścigi o miejsce w kuchni...garnki,talerze i inne kuchenne rzeczy musze trzymać w pokoju pod łózkiem a do tego w domu sa tylko dwie lodówki i nawet o zrobieniu obiadu na dwa dni nie ma mowy.Mieszkamy dlatego tylko że w domu jest spokój a my mamy już dosyc przenoszenia się co miesiąc. W tamtym tygodniu chciałam złożyc o mieszkanie z consilu ale problem jest w tym iż muszę mieć adresy,dane i numery tel. wszystkich landlordów gdzie mieszkałam a ja ich po prostu nie mam bo zawsze wynajmowalam od jakiegos Polaka a landlorda nigdy na oczy nie widzialam...Czesc ludzi gdzie mieszkalam juz wróciło do Polski a inni zostali wywaleni z tych domów za problemy i tez gdzieś się wyprowadzili...wiec nie mam z nimi kontaktu...Poza tym landlordzi nawet mnie na oczy nigdy pewnie nie widzieli. W obecnym domu tez nie chca mi dac danych landlordow.Moje pytanie co mam zrobic w takim przypadku? Czy wystarcza dane Polaków od ktorych wynajmowalam pokoje...dodam ze nie wiem gdzie czesc z nich mieszka i nie znam ich numerow...Naprawde jestem zalamana. Na wynajecie domu mnie nie stac...poza tym ja chce w Anglii zostac wiec chce byc na "swoim". Błagam o odpowiedz.Pozdrawiam
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1666
Wysłany: Czw Gru 27, 2012 8:29 am   

Witaj!
Podaj szczegóły osób od których wynajmowałaś pokoje, tych zapamiętanych.
Opisz również w formularzu do councilu - koniecznie, o problemie zdrowotnym Twojego syna, i jeśli sama wychowujesz dziecko, też o tym koniecznie wspomnij.
Nie musisz się tak przejmować tym, że nie pamiętasz wszystkich adresów, pod którymi mieszkałaś.
Pozdrawiam
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
piotrekvka
Gość
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 9:04 pm   

a ja wlasnie dostałem 2 bed house w pięknej okolicy za tydzień się wprowadzamy jeszcze tylko kilka mebelków i gitara
 
 
Patka28 
Niemowa


Dołączyła: 16 Sty 2013
Posty: 1
Skąd: Enfield (Anglia)
Wysłany: Sro Sty 16, 2013 5:54 pm   

tak czytalam, czytalam i nie moglam znalezc zadnego podobnego posta do mojej sytuacji .... otoz mam meza i roczna coreczke i mieszkamy w malym studio flacie . wedlug councilu nie kwalifikujemy sie na nic gdyz mamy za malo punktow. wiec coz moge zrobic??prosze o rade i z gory serdeczne dzieki ;)
 
 
krasnalek
Gość
Wysłany: Czw Sty 24, 2013 10:54 pm   

witam mam pytanie....od dwoch lat mieszkam z chlopakiem i dzieckiem na pokoju.nie mamy zadnych oszczednosci i chcielibysmy sie starac o mieszkanie z cancilu. oboje jestesmy self-employed ale ja malo pracuje w sumie utrzymuje nas moj chlopak.czy mamy jakies szanse?
 
 
olas
Gość
Wysłany: Sro Sty 30, 2013 10:37 pm   

Witam, staram sie o mieszkanie socjalne. Samotnie wychowuje 5-letnia corke I mieszkam U znajomych. Otrzymalam band B. W momencie skladania aplilacji pracowalam, teraz ni. Czy to moze skutkowac odmowa?
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Lut 01, 2013 9:21 pm   

olas jak najszybciej zgłoś swoja sytuację do councilu
 
 
 
olas
Gość
Wysłany: Pią Lut 01, 2013 11:35 pm   

Dziekuje za odpowiedz. prosze mi napisac, na co musze sie przygotowac...
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Lut 03, 2013 7:36 am   

yrudno powiedziec, wszelkich informacji udzieli Council
 
 
 
lissa 
Niemowa


Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Leicester (Anglia)
Wysłany: Wto Lut 05, 2013 1:13 pm   

Witam.Może od razu opiszę swoją sytuację.

Mój Mąż przyjechał do Anglii pierwszy raz 5 lat temu, był tu 3-4 miesiące,pracował ale niestety musiał wrócić do Pl, teraz ponownie tu przyjechaliśmy jesteśmy tu od wrzesnia i chciałam zapytać czy ten pobyt sprzed 5 lat nam się do czegoś liczy??? Fakt nie było go tu , nie pracował ale miał insurance i słyszeliśmy że niby na podstwie insurancu oni w Council mogą nam policzyć ze jesteśmy tu 5 lat, czy jest to możliwe?? Czy liczy nam się nasz pobyt tutaj od wrzesnia?? Bo niby Council ma wymogi żeby móc starać sie o mieszkanie to minimum rok trzeba tu mieszkać.Chciałabym dowiedzieć się jak to faktycznie jest.Bedę wdzięczna za pomoc.Pozdrawiam Rodaków.:)
 
 
lissa 
Niemowa


Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Leicester (Anglia)
Wysłany: Wto Lut 05, 2013 1:20 pm   

A dodam jeszcze że mamy straszne warunki mieszkalne,mamy małe dziecko a mieszkamy w pokoiku 5x5 bez wc, taki pokoik z małą kuchnią a i przysznic jest,wc piętro wyżej bo jest to taka jakby stara kamienica zę wc na korytażu :567: Nie wiem czy wogole mamy jakiekolwiek szanse na takie mieszkanie.
 
 
lissa 
Niemowa


Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Leicester (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 06, 2013 12:24 pm   

..nie ma kogo kto mógłby udzielić mi odpowiedzi..
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 06, 2013 7:46 pm   

Bez NIN nic nie załatwisz. Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju benefity z wyjątkiem Child benefir to trzeba mieć udokumentowane 12 miesięcy pracy w UK.
Podejdź do najbliższego councilu i przedstaw im swoja sytuację mieszkaniowo-finansową.
 
 
 
lissa 
Niemowa


Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Leicester (Anglia)
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 3:17 pm   

Posiadamy NIN.Aha to czyli wszystkie inne benefity możemy dostać po roku??? A jak możemy starać się o Child benefir ???
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 6:36 pm   

O child benefit możesz się starać tutaj http://www.hmrc.gov.uk/forms/ch2-online-stubb.htm
O benefity po 12 miesiącach pracy (nie po roku kalendarzowym).
 
 
 
lissa 
Niemowa


Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Leicester (Anglia)
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 10:45 pm   

Dziękować ;) :mrgreen:
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1666
Wysłany: Czw Lut 14, 2013 4:24 am   

Patka28 napisał/a:
tak czytalam, czytalam i nie moglam znalezc zadnego podobnego posta do mojej sytuacji .... otoz mam meza i roczna coreczke i mieszkamy w malym studio flacie . wedlug councilu nie kwalifikujemy sie na nic gdyz mamy za malo punktow. wiec coz moge zrobic??prosze o rade i z gory serdeczne dzieki ;)

Każdy council może mieć inne wymogi, może spróbujcie w innym.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
anita
Gość
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 8:02 pm   

witam

moja sytuacja jest o tyle skomplikowana że mieszkam obecnie u mamy w jej 1bed flat który ma z coucilu jestem to od wrzesnia wraz z 7letnim synem który chodzi tu do szkoly,problem w tym ze legalnie mozemy tu byc do 3 m-cy a jest juz pół roku na samodzielne wynajecie nie mam szans bo pracuje tylko na part time,chciałam więcej ale ograniczaja mnie godziny odstawiania i odbierania syna ze szkoły ,nie wiem co robic w takiej sytuacji najgorsze jest to ze nie moge uzywac obecnego adresu zgłaszajac sie do cancilu pozatym pracuje dopiero od 3m-cy;/
 
 
malik
Gość
Wysłany: Czw Lut 21, 2013 1:43 pm   

czy jesli jestem wlascicielem mieszkania (3 pokojowego)w polsce moge starac sie o mieszkanie socjalne w uk???czy to ma jakis wplyw na ich decyzje???
 
 
21lisiczka
Gość
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 9:46 am   

Witam! otóż mam takie pytanie. czy moge ubiegac sie o mieszkanie z WDH, jesli mialam dlug w councilu? chodzi o to ze wczesniej mieszkalam z kuzynem i znajomymi, i glupia zgodzilam sie zeby umowa byla na niego i na mnie, i oczywiscie nikt nie placil councilu i teraz przyszlo upomnienie ze mam zaplacic, bo obecnie on wrocil do polski a ja zostalam tutaj,czyli wszytsko zostalo na mojej glowie. no i nie zostalo nic jak tylko splacenie dlugu. Ale czy teraz w takim wypadku,skoro mialam ten dlug, czy moge sie starac o mieszkanie, czy jednak przez to zostane zdyskwalifikowana?? (jesli to jest istotne jestem w anglii troche ponad 1,5 roku, przepracowalam rok czasu).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - mangi
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 20
Reklama