Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Znajdujesz si蟮a forum og򫭹m o Wielkiej Brytanii. Jeżeli chcesz napisa䟯 czym¶ co dotyczy twojego miasta, wtedy przejd1 do odpowiedniego forum o twoim mie¶cie, kt򱣠znajdziesz w jednej z poniższych kategorii:

Walia, Anglia, Szkocja.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Poród w UK
Autor Wiadomość
Infolinia-Prasa
Uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 483
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 7:05 am   

Poród na wyspach może być wyjątkowo stresującym przeżyciem. Wiele matek cierpi z powodu strachu przed nieznanym. Dodatkowym stresem dla wielu młodych mam jest słaba znajomość angielskiego.
Aby zmniejszyć swoje obawy wszystkie przyszłe mamy powinny dowiedzieć się jak najwięcej o metodach i procedurach obowiązujących w tutejszych szpitalach.


Poród naturalny


Po porodzie metodą naturalną kobieta następnego dnia opuszcza oddział. Brytyjskie położne zachęcają do dużej dawki ruchu i rodzenia w innych pozycjach, niż horyzontalna. To pozwala zminimalizować ból, pomagając dziecku właściwie ułożyć się do wyjścia. Na Wyspach jest to dość powszechne. Dlaczego? Bo tak łatwiej urodzić. Zachęca się do rodzenia na ziemi, na boku, na klęczŹkach, również do siadania okrakiem na piłce i kołysania biodrami, co ma pomóc dziecku zsunąć się w dół oraz osłabić ból kręgosłupa.


 



Przeczytaj artykuł
 
 
marta
Gość
Wysłany: Pią Paź 08, 2010 2:23 pm   

w sumie może to i lepiej ale okaże się w grudniu czy to tak ułatwia poród i czy lepiej niż w Polsce. Mam termin na 14 grudnia i poród w wodzie, cholernie się boję.

Przypominam o obowiązującej net etykiecie i zasadach na tym forum.


Przypominam o znajomości ortografii.
 
 
KICIA
Gość
Wysłany: Sro Lis 03, 2010 2:37 pm   

Boje sie panicznie porodu ,mam koszmary z tym zwiazane od kiedy dowiedzialam sie ,ze jestem w ciazy ,  zyje w ciaglym stresie .Chcialabym miec cesarskie ciecie ,lecz z tego co tu wyczytalam to w Anglii na zyczenie nie jest to mozliwe tak ?
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 502
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sro Lis 03, 2010 11:33 pm   

dlaczego nie jest możliwe? jeśli są wskazania do cc to zostanie ono wykonane.
_________________

 
 
basia
Gość
Wysłany: Sob Lis 06, 2010 11:20 pm   

ja rodziłam w wielkiej brytani  poród był dość ciężki ale opieka w szpitalu bardzo dobra
 
 
anulka
Gość
Wysłany: Wto Lis 09, 2010 8:46 pm   

Ja mam termina na 10 lutego 2011 i też mam cholernego stracha, choc z drugiej strony myśle że jakoś to będzie. Tyle kobiet rodzi na całym świecie więc i ja dam radę ;) Muszę ;)
 
 
MISIA
Gość
Wysłany: Wto Lis 09, 2010 11:07 pm   poród w uk

ja rodzilam w Anglii i byłam zadowolona z opieki w szpitalu,nie znam dobrze angielskiego,więc tego czego nie wiedziałam to mi pielegniarki tłumaczyły i przynosiły na kartce już po Polsku
 
 
iwa:-) 
Niemowa


Dołączyła: 22 Lis 2010
Posty: 1
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 2:18 pm   

a co z nacięciem krocza??? jesli byl juz nacinany przy pierwszym porodzie??? i co z lewatywa?? czekam na odpowiedz
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 502
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 10:39 pm   

gdy rodziłam w Polsce w latach 90-tych to nie było mowy ani o lewatywie, ani nacięciu krocza, no chyba, e podczas akcji porodowej okazało się to konieczne, więc myślę, że tu jest podobnie, chociażby na podstawie doświadczeń koleżanek.
_________________

 
 
Ewcia
Gość
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 9:50 pm   

Ja mam poród na 15-17 grudnia w Rosie,mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze.Jedynie na co mogę narzekac to tragiczinie poprowadzone zajecia dla rodziców,kompletna strata czasu,mialam wrazenie,ze te midwife to mniej wiedzialy od kobiet w ciazy.Bede brala epidural,mam nadzieje,ze nie bedzie za pozno...
a wy co macie zamiar brac :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire | - mangi
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Reklama