logo

Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
ciekawe rzeczy do zrobienia/zobaczenia w Manchester?
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Pon Mar 28, 2011 11:16 pm   ciekawe rzeczy do zrobienia/zobaczenia w Manchester?

Witam wszystkich!
Jestem bardzo towarzyska osoba i zawsze obracalam sie w ogromnym gronie
znajomych.. Nigdy nie wiazalam swojej przyszlosci z przyjazdem i osiedleniem sie
w uk. Wszystko stalo sie tak nagle i zupelnie niezaleznie ode mnie. Sytuacja w Polsce
byla nieciekawa, coraz gorzej prosperujaca firma przewozowa taty, wciaz podnoszace
sie ceny w sklepach. To wlasnie ten fakt sprawil, ze jako pierwszy emigrowal moj Tato.
Po roku czasu dolaczyla do niego moja mama i mlodszy brat. Ja mialam przed soba
mature, po niej zadecydowalam "sprobowac samodzielnego zycia", takiego na wlasna
reke, bycia odpowiedzialna za siebie etc. Bywalam w Anglii od czasu do czasu, wpadajac
na dluzsze lub krotsze odwiedziny do rodzinki, ale nigdy nie myslalam o tym zeby zostac
na dluzej. Pogoda kiepska, ci Anglicy jacys dziwni i w ogole. Zamieszkalam w Holandii,
ktora przez jakis czas wydawala sie kraina szczescia i spelnionych marzen.. ale ciagle bylo
to cos- tesknota za bliskimi. I choc otaczala mnie ogromna grupa znajomych, przyjaciol..
brak rodzicow byl przytlaczajacy. Po 3 latach osobnego mieszkania przylecialam do uk po
raz kolejny, tylko na tydzien- i juz zostalam. Dostalam prace, mam nowych znajomych, ale- (czy ktos wie dlaczego zawsze jest jakies ale? ) ciagle mi czegos brak, chcialabym poznac nowych ludzi, odwiedzic nowe ciekawe miejsca, robic jakies szalone rzeczy. A tu brak pomyslow! Co robicie w wolnym czasie? Gdzie lokujecie nadmiar nagromadzonej energii? : )
Dziekiii za wszystkie pomysly
xx
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 12:10 am   

Może powinnaś znaleźć sobie jakieś hobby. W trakcie spotkań z nowymi przyjaciółmi zamiast rozmawiać na typowe tematy czyli: praca, benefity itd. itp będzie inny lepszy temat do rozmów.
Nie wiem co można robić w Manchester ale jestem przekonany, że tam jest wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia jesli nie w samym mieście to w jego okolicach.
W moim przypadku, to ostatnio zaczynam cierpieć na chroniczny brak wolnego czasu w dni wolne od pracy, a to wyjazd na zwiedzanie, a to wyjazd w plener ze znajomą, która bardzo lubi robić zdjęcia, a to komuś trzeba komputer naprawić czy drukarkę przeczyścić, bo źle drukuje, a to przygotowania do wyjazdu na okoliczne górki i próby łączności radiowej ze światem (takie hobby :mrgreen: ) a w międzyczasie pomoc potrzebującym, którzy nie dawno przyjechali do UK i starają się jakoś sobie od nowa życie zorganizować. I tak ten czas leci szybko, że nie ma czasu na to aby tyłek posadzić w pubie i w pianie nos zamoczyć :mrgreen:
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 2:08 am   

nemo-nemo napisał/a:
Może powinnaś znaleźć sobie jakieś hobby. W trakcie spotkań z nowymi przyjaciółmi zamiast rozmawiać na typowe tematy czyli: praca, benefity itd. itp będzie inny lepszy temat do rozmów.
Nie wiem co można robić w Manchester ale jestem przekonany, że tam jest wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia jesli nie w samym mieście to w jego okolicach.
W moim przypadku, to ostatnio zaczynam cierpieć na chroniczny brak wolnego czasu w dni wolne od pracy, a to wyjazd na zwiedzanie, a to wyjazd w plener ze znajomą, która bardzo lubi robić zdjęcia, a to komuś trzeba komputer naprawić czy drukarkę przeczyścić, bo źle drukuje, a to przygotowania do wyjazdu na okoliczne górki i próby łączności radiowej ze światem (takie hobby :mrgreen: ) a w międzyczasie pomoc potrzebującym, którzy nie dawno przyjechali do UK i starają się jakoś sobie od nowa życie zorganizować. I tak ten czas leci szybko, że nie ma czasu na to aby tyłek posadzić w pubie i w pianie nos zamoczyć :mrgreen:

To widzę że mamy podobnie. :)
A co do znalezienia sobie jakiegoś zajęcia, to myślę że trochę wyobraźni i chęci, a zapewne nie powinien się nikt nudzić, niezależnie gdzie jest i co robi.
Manchester, szczerze, nie jest zbyt atrakcyjny turystycznie, przynajmniej moim zdaniem.
Mieszkałem tam i pracowałem jakiś czas temu, ale zawsze można znaleźć coś ciekawego dla siebie.
Nie wiem co Cię interesuje, ale polecam koncerty w Men Arena, wypady na wycieczki w góry, nie daleko przecież są góry Snowdonia, jest w Manchesterze kilka muzeów, galeria i jeszcze pewnie inne atrakcje o których już nie pamiętam.
Z tym " ALE" to większość z nas ma taki niedosyt jak zaczyna się nudzić.
Ja osobiście nie pamiętam u siebie takich stanów - całe szczęście. :)
Chociaż to oczywiście nic złego, dzięki temu coś osiągamy w życiu, bo wiadomo kiedy "stoimy w miejscu" i co nam się już znudziło, oraz kiedy czas na zmiany lub rozrywkę.
Pozdrawiam.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 20
Reklama