Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
Job Seeker's Allowance Income Based
Autor Wiadomość
niezapominajka 
Niemowa
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi .. Bo nie jesteś sam .."



Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 1
Skąd: Derby (Anglia)
  Wysłany: Sob Paź 17, 2009 1:38 pm   Job Seeker's Allowance Income Based

Dobry.Mam nietypowy problem albo co do nie których dość typowy.
Obecnie nie mam pracy już ponad 6 miesięcy z tym że starałam się złapać byle jaką pracę co nie zaowocowało efektami.Rodzina mi pomagała finansowo i też tak się składa ze para angielska z którą mieszkam jest w stosunku do mnie dość wyrozumiała.
Ubiegam się o zasiłek dla bezrobotnego gdyż bądz co bądz mam ciężką sytuację.Oczywiście zanim mnie przyjeli do rozmowy kwalifikacyjnej czekałam ponad 2 godziny(rasizm?).Powiedziałam jaką mam sytuację itd,byłam niemal że pewna że mi się uda i przyznadzą mi ten zasiłek gdyż również się uczę angielskiego i to jest 12 godz.tygodniowo co uwzględniłam w papierach.Jestem w Anglii od Pazdziernika 2007 i pracowałam nieustannie do 4 Kwietnia 2009r.
W odpowiedzi na przyznanie mi zasiłku przeczytałam,że
"... you're not entitled to Job Seeker's Allowance Income Based.This is because we have decided that you do not meet the requirements for the right to reside test and therefore for benefit purposes only you're not considered to be habitually resident in the UK."

The regulations we used to make our decision are:
Regulation 85A(1) and (2) of the Jobseeker's Allowance Regulations 1996
Regulations 2(4) & 5(2) of the Accession (Immigration and Worker Rigistration)
Regulations 2004
Regulation 6 of the Immigration (European Economic Area) Regulations 2006


Dostałam również drugi list tłumacząc że nie mogą mi zapłacić ponieważ nie zapłaciłam wystarczająco albo byłam na kredycie w 1 Class National Insurance Contributions a używali mojego Taxu z 5 kwietnia 2007 do 5 kwietnia 2008 z czego wtedy bardzo dużo pracowałam!No i oczywiście uczęszczam na te głupie sprawdzanie co tygodniowe do Job Plus Centre by tylko i wyłącznie powiedzieć im jak mi idzie z szukaniem pracy i podpisać jakiś papierek i tyle.Jedynie co jeszcze napisali to że nadal mogą mi przynać(jeśli chcą) ten zasiłek jeśli będę uczęszczać na te bezsensowne spotkania co tygodniowe.

Dość skomplikowane.A więc szukam pomocy osoby która wie o co chodzi i mogłaby mi wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi?Czy pomimo ich decyzji należy mi się podatek?Czy faktycznie jeśli będę uczęszczać na te durne spotkania mam jakąś gwarancję że mi przyznadzą zasiłek?Czy powinnam się odwoływać a jeśli tak to w jaki sposób?
Proszę o pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Reklama