Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Child Tax Credit
Autor Wiadomość
Infolinia-Prasa
Uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 698
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 9:17 am   



Jest to kolejny zasiłek, przy którym pod uwagę są brane dzieci lub dziecko. Tylko że w odróżnieniu od Child Benefit, gdzie kwota dofinansowania jest stała, przy Child Tax Credit ilość pieniędzy jest przyznawana w zależności od dochodu na gospodarstwo domowe. Nie ma tutaj stałej kwoty.





Child Tax Credit przyznawany jest rodzicom i osobom, które sprawują opiekę i są odpowiedzialne za co najmniej jedno dziecko, to dziecko zaś zwykle mieszka z osobą ubiegającą się o powyższe dofinansowanie. Dziecko nie może przekroczyć 16. roku życia (wyjątkiem jest przekroczenie tego wieku o kilka miesięcy – tylko do 1 września następującego po 16-tych urodzinach). Jeżeli dziecko nadal się uczy lub studiuje w pełnym wymiarze godzin, wówczas Child Tax Credit może być wypłacany do 19. roku życia.



Przeczytaj artykuł
 
 
marys26 
Niemowa


Dołączyła: 01 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd: lapy (Podlaskie)
Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 9:20 am   

witam
mieszkam w angli od 5 lat
mam 19 miesiecznego synka na ktorego bralam child tax credit a moj chlopak working tax credit, w tym tygodniu jednak nie zostal nam wyplacony
nie dostalalismy zadnego listu poiadamiajacego ze nam go zabieraja ani tel nic poprostu nic
co powinnismy zrobic
czekam na jakakolwiek pomoc
pozdrawiam i dziekuje z gory za kazda odpowiedz
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 10:26 am   

na Twoim miejscu poszłabym do lokalnego biura revenue, tam powinnaś mieć dostęp do bezpłatnego numeru telefonu na infolinię, dzwonisz i wyjaśniasz sprawę, jeśli masz kłopot z angielskim to już na początku poproś o polskiego tłumacza, pamiętaj, żeby mieć swój nr ubezpieczenia (insurance number), a tu podaję nr telefonu do revenue: 0845 300 3900

powodzenia! :okii:
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
andy 54321 
Niemowa


Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 1
Wysłany: Pon Lip 19, 2010 4:41 pm   

witam czy jest ktos komu wyplacali omylkowo child tax credit na chore dziecko zamiast na zdrowe .
 
 
justynastrojek 
Nieśmiały


Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Coventry (Anglia)
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 10:26 pm   

witam
mieszkam w anglii 7 lat....
ja mam problem ,poniewaz wstrzymali mi wyplacanie zasilku z tego powdu,ze poprzednio wyplacali zasilek mojemu partnerowi a teraz moj partner nie pracowal tylko ja zaczelam pracowac wiec oni to zmienili i wstrzymali nam zasilek niby z tego powodu,ze ja nie posiadam wrs...czy jest to zgodne z prawem?chcialabym nadmienic ,ze faktycznie ja nie ma tego wrs ale wszyscy posiadamy resident card - registration certyfikat z home offisu........
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 1:59 pm   

Jesoo, ludzie, ja wiem, że żal wydać te 100 f na WRS, ale to podstawa wszystkiego, o co chcecie się starać. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mnie nie poprosili o okazanie WRS w jakimkolwiek urzędzie, gdy starałam się o zasiłki.
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1656
Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 3:17 pm   

anieliczka napisał/a:
Jesoo, ludzie, ja wiem, że żal wydać te 100 f na WRS, ale to podstawa wszystkiego, o co chcecie się starać. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mnie nie poprosili o okazanie WRS w jakimkolwiek urzędzie, gdy starałam się o zasiłki.

Mnie również.
Niestety 100f trzeba wyrzygać, ale za to ma się spokój. :568:
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
justynastrojek 
Nieśmiały


Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Coventry (Anglia)
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 12:50 pm   

ok zgadzam sie-wszedzie prosza o okazanie wrs czy na hausing benefit,czy jobseekers allowance itp.
spotkalam sie z tym samym i wszedzie okazywalam resident card....
na hausingu nie mialam zadnych problemow.na jobcentre plus mialam problem bo mi nie przyznali z powodu braku wrs,ale odwolalam sie,wyslali to na resident test itd a potem zmienili decyzje i mi wyplacili....natomiast teraz spotkalo mnie to na revenue.....
wiec niewiem jak dalej potoczy sie ta moja sprawa z work tax creditem i child tax creditem???
 
 
justynastrojek 
Nieśmiały


Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Coventry (Anglia)
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 12:52 pm   

ale dlaczego mam wysylac na wrs z home offisu skoro posiadam resident card-registration certyfikat????to wtedy na co jest resident card?????????
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 5:50 pm   

jeśli załatwisz WRS to nie będziesz miała problemów w/w zasiłkami.
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
justynastrojek 
Nieśmiały


Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Coventry (Anglia)
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 8:47 am   

dzieki za odpowiedzi.....
ale chcialabym was tez pionformowac,ze juz mam sprawe zalatwiona i nie musialam robic wrs.....
wstrzymali mi zasilek ale sie odwolalam i przyznali mi go z powrotem....
WIEC JESLI KTOS POSIADA RESIDENT CARD MA PRAWO DO ZASILKOW I NIE MUSI ROBIC SOBIE WRS,BO RESIDENT JEST WAZNIEJSZYM DOKUMENTEM NIZ TEN WRS Z TYM ZE NIE KAZDY O TYM WIE!!! :okii:

[ Dodano: Sob Wrz 25, 2010 8:53 am ]
DLA TYCH CO NIE WIEDZA:
WRS jest pozwoleniem na prace czy benefity ale trzeba go wymieniac z kazda zmiana pracy....WRS sie wysyla po podjeciu pracy...
natomiast RESIDENT CARD jest pozwoleniem na prace,na benefity,na mieszkanie w anglii itd i go nie trzeba wymieniac!!!!on jest stalym pozwoleniem....RESIDENT CARD sie zalatwia po przepracowanym 1 roku.....
po 5 latach od otrzymania RESIDENT CARD ma sie prawo aby sie starac juz o angielski paszport :okii:
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 3:02 am   

WRS jest dokumentem LEGALIZUJĄCYM pracę na terenie UK. NIE WYMIENIA SIĘ go ale AKTUALIZUJE za każdym razem kiedy zmienia się pracodawcę, zaczyna lub kończy własna działalność. Po 5 latach pracy nawet jeśli nie mam karty rezydenta też mogę się starać o brytyjski paszport.
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1656
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 9:05 am   

Nemo, czyli krótko mówiąc, owa karta nie jest obowiązkiem w procedurze do Brytyjskiego Paszportu?
Wszystko jasne.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
justynastrojek 
Nieśmiały


Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Coventry (Anglia)
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 10:37 am   

to prosze mi w takim razie wyjasnic na co jest karta rezydenta???????????? :?:
 
 
ala
Gość
Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 9:17 am   

Witam, proszę o odpowiedź czy żeby starać sie o child tax credit potrzebny jest numer pobieranego child benefit czy nie?
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1656
Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 1:11 pm   

Z tymi pytaniami, proszę udać sie do działu "Zapytaj Eksperta".
My nie znamy odpowiedzi na wszystkie wasze pytania, w.w. dział służy właśnie temu.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 8:33 pm   

Do poczytania o tym, czym jest Karta Rezydenta odsyłam tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Residence_Card
 
 
 
agata
Gość
Wysłany: Wto Lis 09, 2010 9:56 pm   

witam!
od niedawna otrzymuje Child Tax, mój Partner Working Tax i mamy również dofinansowanie mieszkania Hausing Benefit, mój Partner pracuje, ja właśnie chcę podjąć pracę na part time. Moje pytanie -czy w związku z tym nasze dofinansowania zostaną ucięte? Ile oboje maxymalnie możemy zarabiać?
z góry dziękuję za pomoc:)
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sro Lis 10, 2010 6:55 pm   

jeśli wg urzędu wasze dochody są za wysokie, to wam utną houising benefit, tak nam kiedyś zrobili. Dochody, nie zarobki!
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
ewelinka223322
Gość
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 11:13 pm   

JA MAM DOŚĆ DZIWNY PRZYPADEK ALE MOŻE KTOŚ POWIE CO MAM ZROBIĆ...
WYSŁAŁAM WSZYSTKIE PAPIERY DO CHILD BENEFIT, CHILD TAX CREDIT I WORKING TAX CREDIY. DZWONIĄC TAM OTRZYMAŁAM INFORMACJĘ IŻ WSZYSTKIE DOKUNEMTY SĄ KOMPLETNE, WSZYSTKO SIĘ ZGADZA I ŻE MAM CZEKAĆ NA PAPIERY Z DECYZJĄ PRZYZNANIA PIENIĘDZY. dZISIAJ DOSTAŁAM PAPIER I MOJ WNIOSEK O WORKING I CHILD TAX CREDIT ZOSTAJE ODRZUCONA PONIEWAŻ MY NIE PRZEBYWAMY NA TERENIE UK. zADZWONILIŚMY DO NICH I OTRZYMALIŚMY INFORMACJĘ ŻE NIE JESTEM ZAREJESTROWANA W SPISIE PRACOWNIKÓW. tŁUMACZĘ IM ŻE MAM HOME OFFICE, NA WCZEŚNIEJSZĄ FIRMĘ A OD 1 LUTEGO NA NOWĄ FIRMĘ. WIEC DOSTAŁAM INFORMACJĘ ŻE MAM SIĘ ODWOŁAĆ OD ICH DECYZJI. STARAM SIE PIERWSZY RAZ O TE WSZYSTKIE ZASILKI I ZABARDZO NIE WIEM JAK MAM SIE ZA TO ZABRAC I JAK IM UDOWODNIĆ ŻE JEDNAK TUTAJ MIESZKAM I PRACUJE. CO MAM NAPISAĆ W TAKIM ODWOŁANIU, CZY KTOŚ MOŻE MI POMÓC....BARDZO PROSZĘ....
MOŻE KTOŚ MIAŁ PODOBNĄ SYTUACJĘ TO PROSZĘ O JAKIEŚ PODPOWIEDZI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - anime
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama