Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
umowa słowna
Autor Wiadomość
alaaa
Gość
  Wysłany: Nie Lut 13, 2011 11:14 pm   umowa słowna

Witam,mam takie zapytanie.Wynajęliśmy z mężem dom wspólnie ze znajomymi,jednak umowę landlord podpisywał tylko z jedną osobą z moim mężem.Ze znajomymi mieliśmy umowę ustną,że wspólnie wynajęliśmy dom(mam również nagranie potwierdzające to przez ów naszego znajomego,że ma z nami tę umowę ustną-czyli jakieś dowód istnieje)Oświadczyli nam ,że chcą się wyprowadzić,co uważam,za złamanie umowy z nami i postawienie nas w złej sytuacji,gdyż sami zostajemy z opłacaniem domu,który wspólnie wynajęliśmy.Pytanie moje brzmi czy możemy ich zaskarżyć o niedotrzymanie umowy i pokrycie kosztów najmu do końca umowy za swoją część?Koleżanka nam powiedziała,że możemy się zgłosić do Citizens Advice Bureau i oni mogą nam pomóc w napisaniu pisma do nich.czy to prawda?proszę o szybką odpowiedż i rozwiązanie.Z góry dziękuje Ala
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 6:36 pm   

Witam,

Szanse za jakiekolwiek pozytywne rozstrzygnięcie sprawy są niewielkie. Umowa agencyjna jest sporządzana pisemnie, wszelkie deklaracje ustne nie są wiążące. Za mieszkanie/dom odpowiedzialne są osoby wskazane w umowie agencyjnej. Z tego co Pani mówi wnioskuję, że wasz "znajomy" jakby podnajmował mieszkanie od was. Czy landlord o tym wiedział?

Proszę jednak udać się do Citizen Advice Bureau. Próbować nigdy nie zaszkodzi.

Pozdrawiam

Pawel
Polpen
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama