Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
Mandaty w UK... cennik itp.
Autor Wiadomość
omega1980 
Uzależniony



Wiek: 29
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 204
Skąd: Warszawa (Mazowieckie)
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 4:43 pm   Mandaty w UK... cennik itp.

Macie jakieś namiary na cennik mandatów, ile i za co?
Coś mi kumpel wkręca bajkę, że zapłacił 1,5tys. funciaków za 160km.h na M1 i brak pasa...
Prawda to?
_________________

 
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 193
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 1:00 am   

jakoś w to nie wierzę, bo znam gościa, który za brak ubezpieczenia auta dostał 100 f mandatu i 6 punktów
_________________

 
 
omega1980 
Uzależniony



Wiek: 29
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 204
Skąd: Warszawa (Mazowieckie)
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 8:33 am   

Też mi się tak zdaje...
_________________

 
 
 
nemo-nemo 
Uzależniony


Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 206
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 8:36 am   

chyba, że dyskutował z policjantami i dostał z "górnej półki"
 
 
 
omega1980 
Uzależniony



Wiek: 29
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 204
Skąd: Warszawa (Mazowieckie)
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 9:35 am   

Na zachodzie podpaść jest bardzo ciężko... Nie tak jak w PL za byle co zatrzymują... Tu w PL do kontroli wystarczy pojawić się w obcym województwie np. o 4 rano gdzieś w małym miasteczku... i już masz ogon...
Nie raz byłem zmuszony (bo się zgubiłem) jeździć po jakimś obcym miasteczku np. w niemczech nad ranem... Była Polizei oczywiście, ale nawet nie reagowali... Nigdy w życiu nie miałem zatrzymania bez powodu... a tu, he he
więc..
tak jak już wspomniałem w którymś to z postów... Brakuje mi luzu i cywilizacji... Za granicą, strzelą Ci z pistoletu w tablice rejestracyjne, i wiedzą czy masz przegląd, oc itp. A u Nas, jeszcze KOMUNA w powietrzu wisi...
Kiedyś, jakieś 3,4 lata temu, zachowałem się w/g prawa i przepisów! Dzięki czemu w pierwszej kolejności wylądowałem w kajdanach przygnieciony do asfaltu... a wyrwali Mnie z samochodu, jak bym był dosłownie poszukiwanym przestępcą. A przepis mówi jasno i wyraźnie: kierowca nie ma obowiązku w godz. o 22 do 6 rano zatrzymać się do kontroli po za miastem w miejscu nie oświetlonym gdy na drodze stoi radiowóz nieoznakowany! Przyhamowałem , pokazałem im gestem, by jechali za mną, i powoli, jadąc 40-50km/h dojechałem na obrzeże miasta... Na dole już czekały dwa inne radiowozy... Policja zamiast podejść do szyby, poprosić o wyjście z auta, powiedzmy rączki na głowę, i o wytłumaczenie się... to wyciągnęła mnie z auta siłą...
GESTAPO!
_________________

 
 
 
nemo-nemo 
Uzależniony


Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 206
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 9:45 am   

Tutaj musieliby mieć naprawde solidny powód zeby tak wywlekac kierowce z auta.
Część spraw załatwiaja kamery, które zrobia fotke jeśli jedziesz za szybko a jak masz na ogonie radiowóz to gliniarze tylko wbijaja nr rejestracyjny auta i wiedza czy kradziene, czy ubezpieczone. Nawet z daleka są w stanie sprawdzic czy masz zapłacony podatek drogowy. Nie ma czegoś takiego jak blokada drogi i akcja sprawdzania aut, bo wszystko załatwiaja "na odległośc".

Niestety tutejsza policja tez nie jest doskonała. W zeszłym roku "wjechała" brygada anty narkotykowa do domu policjantki po tym jak z helikoptera robili zdjęcia kamera termowizyjna i jeden dom "świecił". Pomyśleli, że tam jest prowadzona uprawa marichuany a babka miała nie zaizolowany termicznie dach. jak to przeczytałem w gazecie to popłakałem sie ze śmiechu.
 
 
 
omega1980 
Uzależniony



Wiek: 29
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 204
Skąd: Warszawa (Mazowieckie)
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 10:26 am   

A to dobre... :okii:
_________________

 
 
 
Dawid 



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 758
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 12:26 pm   

omega1980 napisał/a:
namiary na cennik mandatów, ile i za co?

a co planujesz nagminnie lamac przepisy? :)

ja ci moge zaproponowac ksiazke jak unikac placenia za mandaty http://thepiratebay.org/t...ing_Secrets.PDF - co prawda jest po angielsku ale jak skorzystasz z translate.google.pl to powinno byc ok

znalazlem tez fajna strone na ktorej tez sa podane przykladowe kary i inne przydatne rzeczy: http://www.ukspeeding.co.uk/SpeedFines.htm
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
nemo-nemo 
Uzależniony


Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 206
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 7:21 pm   

tutaj jest cos w rodzaju cennika za przekroczenie prędkości

http://www.ukspeeding.co.uk/SpeedFines2.html

"he maximum fine for speeding allowed in addition to penalty points or disqualification is £1,000, or £2,500 on the Motorway" czyli jak ten zjajomy jechał za szybko na autostradzie i nie miał zapiętych pasów to bardzo mozliwe, że mógł dostać 1600GBP mandatu, bo max kary jest 2,500GBP.
Z tego co rozmawiałem z anglikami, to jeśli masz polskie prawo jazdy możesz dostać wyższy mandat ale wtedy nie dostajesz punktów karnych
 
 
 
Dawid 



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 758
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 11:11 am   

nemo-nemo napisał/a:
Z tego co rozmawiałem z anglikami, to jeśli masz polskie prawo jazdy możesz dostać wyższy mandat ale wtedy nie dostajesz punktów karnych

tez tak slyszalem, jednak staram sie przestrzegac przepisow :mrgreen:
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 193
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 11:26 am   

z tymi punktami tonie byłabym taka pewna, bo znam ludzi, którzy dostali punkty za nieprzepisową jazdę i mieli obowiązek wymiany polskiego prawa jazdy na tubylcze.
_________________

 
 
Dawid 



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 758
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 2:09 pm   

ale jak moga dac punkty na obce prawojazdy? cos mi nie pasuje
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 193
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 2:13 pm   

uwierz mi, że dają, znam człowieka, który jechał autem bez ubezpieczenia, został zatrzymany, auto pojechało na policyjny parking, gość miał sprawę w sądzie, dostał 100f mandatu i 6 punktów karnych
_________________

 
 
nemo-nemo 
Uzależniony


Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 206
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 7:55 pm   

Zgadzam sie z wyrokiem sądu i wierzę, że mogli wydać taki wyrok ale... nie są w stanie przypisac punktów karnych do obcego prawa jazdy. Tak samo jak bodajże 2 lata temu była afera o to ile mandatów z kamer laduje w koszu na śmieci, bo wykroczenia zostały popełnione przez kierowców TIR-ów m.in. na polskich tablicach rejestracyjnych a tutejsza policja nie ma dostepu do bazy dresowej i nie ma komu wysłac mandatu.
Pewnie juz to zostało naprawione i może być teraz tak, że ktoś śmignie za szybko i po powrocie do kraju dostanie list z pozdrowieniami od brytyjskiej policji :)
 
 
 
omega1980 
Uzależniony



Wiek: 29
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 204
Skąd: Warszawa (Mazowieckie)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 10:13 am   

z tego co wiem, polscy Policjanci, ostatnio chwalą się tym, że mają podgląd do rejestru Punktowego z całej EU... dowód można zobaczyć w TVN Turbo w programie PIRAT
_________________

 
 
 
nemo-nemo 
Uzależniony


Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 206
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 1:57 pm   

Nie twierdze, że to nie jest mozliwe. Kiedy przyjechałem ponad 4 lata temu współpraca pomiędzy policja w UK a Polska była praktycznie żadna. Obecnie jeśli zostaniesz zatrzymany i nie możesz sie dogadać policjant wzywa przez radio tłumacza, który co prawda nie przyjeżdża na miejsce ale przez radio tłumaczy wszystko w obie strony. Poaz tym coraz więcej w szeregach PCSO i Policji jest polaków, tak samo jest ze strażą pożarną. załatwiając sobie numer ubezpieczenia możesz poprosić o spotkanie w obecności tłumacza (oczywiście czas oczekiwania na spotkanie może być dłuższy). W bankach obsługa w języku polskim. A wcześniej tego nie było.
 
 
 
omega1980 
Uzależniony



Wiek: 29
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 204
Skąd: Warszawa (Mazowieckie)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 3:30 pm   

UK=cywilizacja, choć u Nas też to jest... z tą tylko różnicą, że w TEORII a nie praktyce, he,he
Od 2 tygodni naczytałem się już tyle na temat UK, że gdybym znał język , już dziś bym wyjechał...
_________________

 
 
 
nemo-nemo 
Uzależniony


Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 206
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 4:21 pm   

Dokładnie. Tutaj Policjant służy pomocą w razie problemów więc bez obawy można do niego podejść i zapytać o droge czy poprosić o pomoc. Ostatnio dowiedziałem się o czymś takim jak "Bobby Van". Jest to super usługa ze strony policji: dzwonisz i przyjeżdża taki van i sprawdzają zabezpieczenie antywłamaniowe domu i za darmo instalują jeśli coś potrzeba. Tak samo jest ze strażą pożarną, dzwonisz i przyjeżdżają zamontować albo przeglądnąc czujniki dymu i CO.
Tutaj wychodzą z założenia, że lepiej zapobiegać.
 
 
 
omega1980 
Uzależniony



Wiek: 29
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 204
Skąd: Warszawa (Mazowieckie)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 7:56 pm   

w PL prócz TLENU nic nie jest dla ludzi.. a zwłaszcza urzędy z góry i odwiecznie WROGO nastawione do klienta... Nie ma porównania! Nie ma! Jeszcze z 10lat... i będziesz płacił za dojazd Radiowozu gdy wezwiesz.... he he he
_________________

 
 
 
nemo-nemo 
Uzależniony


Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 206
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 8:45 pm   

A opłata klimatyczna to co?? Za tlen tez trzeba płacić :(
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire | - opowiadania
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Reklama