Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Agencja niechce wypłacić holiday'a!
Autor Wiadomość
antekt
Niemowa


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1
  Wysłany: Wto Sty 08, 2008 1:16 pm   Agencja niechce wypłacić holiday'a!

Czy ktoś wie jak postępować gdy agencja nie chce wypłacić holiday'a . Nie pracuje juz w tej agencji i zawsze jak do nic dzwonie to mówią ze nie mają czasu. Trwa to jakieś 1,5 miesiąca. Co można zrobić?
 
 
asc 
Niemowa


Dołączyła: 12 Cze 2008
Posty: 4
Skąd: Manchester (Anglia)
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 12:46 pm   

1. zglosic sie do agencji osobiscie
2. Zarzadac wystawienia P 45 - o ile jeszcze nie wystawili

Praktycznie zawsze wyplacenie naleznosci za zalegly urlop idzie w parze z wystawieniem P45, jednak bardzo czesto trzeba przy okazji zrobic awanture i zapytac czy koniecznie chca porozmawiac z naszym prawnikiem :)
Jesli to wszystko nie odniesie skutku, pozostaje tylko zalatwienie sprawy poprzez prawnika - nie kosztuje to tak wiele, wiec jesli zaleglego urlopu bylo chociaz pare dni, to z pewnoscia sie oplaci nawet profesjonalna pomoc.
W kazdym razie P45 to podstawa.
 
 
kronos 
forum-brukarskie.pl



Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 336
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 2:12 pm   

Dopowiem jedno, prawie w każdym mieście działają prawnicy którzy biorą sprawy w swoje ręce bez płacenia przed rozpoczęciem dochodzenia do roszczeń. Jak sprawa zostaje wygrana to na koniec biorą % od danej kwoty i po kłopocie.
Pytanie jest tylko czy wezmą taką sprawę.
Mój kolega korzystał z firmy Stones Solicitors
_________________
www.forum-brukarskie.pl
 
 
abask 
Zaawansowany forumowicz
I live the moment


Wiek: 14
Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 194
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 7:01 pm   

Ja korzystałam z ( nie wiem czy dobra pisownia) Citizen Advance. Tam sa prawnicy, którzy za Ciebie poprowadzą sprawę. Z tego co mi mówili, masz na to 3 mies od rozwiązania umowy z agencją (pewnie dlatego nie mają czasu) Jeśli nie masz oszczędności na koncie i masz niskie dochody, pomoc jest bezpłatna.
_________________
Nie drażnić śpiącego lwa! :)
 
 
asc 
Niemowa


Dołączyła: 12 Cze 2008
Posty: 4
Skąd: Manchester (Anglia)
Wysłany: Czw Cze 26, 2008 1:04 pm   

abask napisał/a:
Ja korzystałam z ( nie wiem czy dobra pisownia) Citizen Advance.


Citizens Advice Bureau

Przy okazji, moze ktos sie orientuje jak wyglada sprawa z wymiarem urlopu, konkretnie czy w przypadku zatrudnienia przez agencje musi byc zachowana ciaglosc pracy aby liczony byl urlop ? Przyklad: pracuje 3 tyg, pozniej 2 dni przestoj, znowu 3 tyg pracy. agencja twierdzi ze urlop sie nie nalezy w takim wypadku, ze licza sie tylko pelne miesiace. Moze ktos wie jak to wyglada z prawnego punktu widzenia ? W umowie z agencja nie ma nic na ten temat.
 
 
ArielPL
Niemowa


Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 1
Skąd: Nottingham (Anglia)
Wysłany: Pią Cze 27, 2008 11:56 am   

Witam serdecznie. Mam podobny problem z agencja pracy. Na dzien dzisiejszy agencja zalega mi za 12 dni urlopu (mialem ich 15 z czego zaplacili za 3). Pracuje w tej agencji od roku.Moje interwencje telefoniczne,osobiste nie daja rezultatow. Prosilem nawet o interwencje mojego managera z pracy,odpowiedz agencji jest zawsze ta sama: Brak czasu lub w nastepnym tygodniu zaplaca.
Czy ktos moze wie jak moge odzyskac to co chyba jest moje? Czy ma to jakies znaczenie ze pierwsze dni za jakie mi zalegaja sa z listopada 2007 a ostatnie sa z tego miesiaca?
 
 
abask 
Zaawansowany forumowicz
I live the moment


Wiek: 14
Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 194
Wysłany: Pią Cze 27, 2008 5:56 pm   

Z tego co mi wiadomo to urlop za stary rok przepada... Ale ja Ci proponuje udać sie do Citizens... Tam Ci pomogą :)
_________________
Nie drażnić śpiącego lwa! :)
 
 
asc 
Niemowa


Dołączyła: 12 Cze 2008
Posty: 4
Skąd: Manchester (Anglia)
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 9:19 am   

faktycznie urlop za stary rok przepada niestety ;/
 
 
twinsplus1 
Nieśmiały
twinsplus1


Dołączyła: 06 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Darlington (Anglia)
Wysłany: Sob Gru 06, 2008 5:57 pm   

abask napisał/a:
Jeśli nie masz oszczędności na koncie i masz niskie dochody, pomoc jest bezpłatna.

w citizens advice bureau pomoc jest zawsze bezplatna, jest to organizacja dzialajaca na zasadzie charity, a osoby tam pracujace sa wolontariuszami :okii:

[ Dodano: Sob Gru 06, 2008 5:59 pm ]
asc napisał/a:
W umowie z agencja nie ma nic na ten temat.

a powinno, bo to jest wymagane, liczy sie kazdy przepracowany tydzien

[ Dodano: Sob Gru 06, 2008 6:12 pm ]
antekt napisał/a:
Co można zrobić?

najlepiej w takich przypadkach skontaktowac sie z Empolyment Agency Standards, nr tel. 0845 955 5105, to taki jak w PL inspektorat pracy :okii:
 
 
asc 
Niemowa


Dołączyła: 12 Cze 2008
Posty: 4
Skąd: Manchester (Anglia)
  Wysłany: Pią Gru 12, 2008 1:51 pm   

Niedawno przekonalam sie, ze w razie jakichkolwiek problemow z odzyskaniem pieniedzy za urlop, nalezy niezwlocznie skorzystac z pomocy odpowiednich instytucji, jak np Citizen Advice. Nie ma co liczyc na to, ze sami cos uzyskamy. Moja znajoma przez prawie miesiac dzwonila do agencji w sprawie wyplacenia naleznosci za urlop. Za kazdym razem odpowiedz byla taka sama: "za tydzien pieniadze znajda sie na Pani koncie, a poczta przyjdzie payslip". I na tym sie konczylo, a pieniedzy nie bylo. W koncu znajoma wybrala sie tam osobiscie. Mila pani przeprosila ja za zwloke i niedopatrzenie, po czym obiecala, ze jeszcze tego samego dnia zrobi przelew na konto. I na tym sie skonczylo :d
Umowa z agencja przewidywala, ze po 3 miesiacach od zakonczenia pracy dla tej agencji traci sie prawo do wynagrodzenia za niewykorzystany urlop. W tym wypadku agencja za wszelka cene starala sie odwlekac sprawe, by w koncu minely owe 3 m-ce. I udalo im sie. Wniosek z tego: nie czekac, nie liczyc na ich uczciwosc, kierowac sprawe odrazu do odpowiedniej instytucji.

I jeszcze maly fragment mojej rozmowy z pania z agencji:
Cytat:
Ja: Dzien dobry, nazywam sie ...., dzwonie w sprawie zaleglej naleznosci za niewykorzystany urlop
Agencja: Hmm, momencik (sprawdza cos, po chwili:) Pani nie nalezy sie zadne wynagrodzenie.
Ja: Dlaczego ? Pracowalam dla was ostatnie pol roku nie biorac ani jednego dnia wolnego.
Agencja: Momencik...Hmmm...no tak, nalezy sie pani 1 dzien.
Ja: 1 ?? dlaczego tylko jeden ? Za pol roku nalezy sie chyba nieco wiecej ?
Agencja: Hmmm...fakt, pomylka. Nalezy sie Pani 1,5 dnia.
Ja: Ile ? Pani sobie chyba zartuje. Wedlug mnie nalezy mi sie okolo 6 dni...
Agencja: Przepraszam, ale w tej chwili nie moge pani udzielic zadnych konkretnych informacji, prosze zadzwonic kiedy indziej. Do uslyszenia.

:D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama