Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
landlord
Autor Wiadomość
martus
Gość
  Wysłany: Wto Paź 04, 2011 5:37 pm   landlord

Witam mam pytanie moze panstwo pomozecie mi uzyskac odpowiedz albo pokierujecie mnie do kogo mam sie zglosic w tej sprawie.Otoz pol roku temu chcialam wynajac mieszkanie od pewnej pani landlord,po obejrzeniu domu zdecydowalismy ze go bierzemy,pani ta kazala nam wplacic dana kwote pieniedzy na jej konto i poinformowala nas ze zacznie wyrabiac dla nas potrzebne papiery zwiazane z wynajeciem domu.Nastepnego dnia wplacilismy dana kwote na konto tej pani,mamy potwierdzenie wplacenia.Okazalo sie jednak ,ze wydarzyl sie wypadek w polsce w mojej rodzinie pieniadze byly nam potrzebne wiec zaraz po otrzymaniu tej wiadomosci poinformowalam pania landlord co sie stalo i powiedzialam,ze w takiej sytuacji nie mozemy wynajac domu.Powiedziala,ze rozumie i ze odda nam pieniadze po uprzednim odebraniu pewnej kwoty za wyrobienie papierow.Chce powiedziec,ze ani jednego dnia nie mieszkalismy w tym domu.Czekamy do dnia dzisiejszego na zwrot pieniedzy ale ilekroc dzwonie do tej pani to ona oznajmia,ze musi minac jakies 6 miesiecy na przetransferowanie tych pieniedzy szczerze mowiac nie mam pojecia gdzie ona chce jej transferowac,mam wrazenie ze wymiguje sie od oddania nam tych pieniedzy choc ciagle slysze,ze mowi iz je odda.prosze pomozcie mi co mam uczynic w tej sprawie,wszystkie maile i smsy otrzymane od niej posiadam,pytalam na policji odpowiedzieli,ze nie moga nic uczynic w tej sprawie,probuje znalezc jakiegos adwokata ,ktory by nam pomogl ale nie jest to takie latwe.Dziekuje za uzyskana odpowiedz i jakies cenne informacje gdzie powinnam sie zglosic w tej sprawie.Pytalam rowniez w Citizen Advice Beraou ale oni odsylali mnie do small claim a tam dali mi szereg papierow do wypelnienia co nie jest latwe i do konca nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.Prosze jesli posiadacie jakas pomocna mi informacje prosze o pomoc!
 
 
Gość

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 5:46 pm   

Witam,
Obawiam sie za pani padla ofiara oszustwa. Jedynie co moze pani zrobic to jest rzeczywiscie zlozyc sprawe do sadu-small claim court. Wypelniania papierow jest sporo ale cala procedura jest w miare prosta i decyzje otrzymuje sie natychmiast. jezeli panstwo beda nawet musieli poniesc koszta ze wzgledu na wniesienie sprawy do small claim court to na koncu rozprawy bedziecie sie mogli starac o zwrot kosztow sadowych. W dokumentach sadowych, musi pani opisac cala sprawe, zebrac zeznania swiadkow. Wyslac kopie do tej pani, druga do sadu i trzecia zatrzymac dla siebie. Poczekac na wyznaczenie rozprawy, a pozniej w razie dodatkowych pytan sedziego udzielic odpowiedzi. Pozdrawiam
 
 
martus
Gość
Wysłany: Wto Paź 04, 2011 6:12 pm   

dziekuje za odpowiedz a czy orientujecie sie panstwo jaka jest oplata za wniesienie takiej sprawy?i czy np;jesli wplacilismy jej pieniadze ona wziela z tego 1/3 na wyrob tych dokumentow to czy te pieniadze tez beda oddane czy posiada ona jakies prawo na zatrzymanie ich?
 
 
Gość

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 7:16 pm   

Po pierwsze ona nie musiala brac zadnych pieniedzy na wyrobienie zadnych dokumentow, jakoze jedynym dokumentem jaki powinniscie od niej dostac byla umowa najmu (tenancy agreement). Taka umowe mozna bezposrednio sciagnac z internetu ze strony shelter.co.uk- dla landlordow lub dostac z miejscowego councila. wiec w ogole nie miala prawa brac zadnych peineidzy na poczet jakichkolwiek dokumentow! Powinniscie starac sie takze o ich zwrot. Zreszta kazdy sad wam to powie! jezeli chodzi o koszta sprawy wahaja sie one od 50-150 funtow w zaleznosci od zlozonosci sprawy. zazwyczaj informacje o kosztach (court fees) znajduja sie na koncu dokumentow ktore panstwo dostaliscie lub w ulotkach dolaczonych do tym papierow.Ostatecznie moga je panstwo znalezc na stronie internetowej HM Court service/ small claim court. Jezeli chodzi o sad spraw o malej wartosci- nie potrzebujecie panstwo adwokata, gdyz bronicie sie sami. Oprocz tego jesli nie czuja sie panstwo zbyt silni jezykowo zawsze moga panstwo wziac ze soba tlumacza. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - forum anime
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama