Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Film i gry -> "KONY 2012" ruszył w świat!

"KONY 2012" ruszył w świat!

2012-03-15 21:58:58

 

Każdemu kto obejrzy chwytający za serce trzydziestominutowy film krążący od niedawna w sieci, cisną się na usta dwa słowa: „Stop Kony”! Kim on jest? Już wiemy!

 

 

Coraz więcej osób udostępnia na portalach społecznościowych film o Josephie Kony`m, zrealizowany przez szefa organizacji pozarządowej Invisible Children z San Diego - Jasona Russel`a. Celem jest ukazanie ogromnego problemu, z jakim boryka się Uganda. Od roku 1987 zostało porwanych około 25-30tyś. dzieci zmuszanych do walk, bez szans na przyszłość. Armia Bożego Oporu jest prawdziwym postrachem, a jej założyciel i dowódca Joseph Konny do dziś pozostaje nieuchwytny. Jak wyjaśnia autor - jest to spowodowane niewiedzą o ogromnym wymiarze tej grupy przestępczej, a jednym ze sposobów w ujęciu sprawcy mogą być współczesne środki przekazu.

 Kilkuletni syn Jasona przedstawia nam sposób nie tylko myślenia dziecka na temat zbrodniarza, ale przede wszystkim uświadamia nam jaka przepaść dzieli nas i nasze dzieci od ludności Trzeciego Świata. Russel poznaje nas ze swoim przyjacielem z Ugandy. Jakobowi zamordowali brata na jego oczach i mimo że jest bardzo młody - nie widzi sensu życia, nie chce już żyć. Do akcji Invisible Children dołączyli również m. in. Oprah Winfrey, Rihanna, George Clooney, Justin Bieber. Film spotkał się również z krytyką. Autorowi zarzuca się, iż siła Armii Bożego Oporu maleje a w filmie problem został wyolbrzymiony. Natomiast ludność jest bardzo wdzięczna za pomoc i ma nadzieję, że w końcu uda się złapać i wymierzyć karę zbrodniarzowi widniejącemu wciąż na pierwszym miejscu poszukiwanych.


Na noc 20 kwetnia 2012 zaplanowano akcję rozklejania plakatów. Do tego czasu Russel chce aby akcja dotarła do każdego miasta na ziemii - Naszym celem jest, byśmy o tym mówili. Wydrukowaliśmy setki tysięcy plakatów i naklejek. Pojawiają się już na ulicach miast na całym świecie – mówi.

 

Źródło: youtube.com  onet.pl

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa