Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Film i gry -> Trine 2 - Nietypowa platformowka.

Trine 2 - Nietypowa platformowka.

2012-02-09 00:59:52

Jest pełną akcji grą platformową z elementami puzzli i zagadek. Wypuszczona na rynek została w grudniu 2011 przez Frozenbyte. Trine 2 można zakupić  na Windows i Mac OS X poprzez Steam lub przez PlayStation Network, lub Xbox Live Arcade.

Reklama ogólnosieciowa

Gracz ma do dyspozycji podczas całej gry trzy postaci:

1.       Amadeus - czarodziej, który posiada umiejętności tworzenia "drewnianych" platform i skrzynek, w którymkolwiek miejscu na ekranie gry. Może on również magicznie unosić przedmioty w powietrzu, zarówno te stworzone przez niego, jak i niektóre elementy gry.2.       Zoya - złodziejka, zaopatrzona w łuk i hak, może pokonywać przeciwników z odległości, jak również wspinać się i chwytać platform, drzew czy skal. Co jest pomocne przy poruszaniu się w grze, jeżeli nie da się iść prostą ścieżką. Podczas gry można również odblokować jej specjalną zdolność - niewidzialność.

3.       Pontius - rycerz, którego zadaniem jest pokonywanie/zabijanie przeciwników. Posiada on miecz i tarczę, którą może się osłaniać przed nadchodzącymi atakami. W późniejszym czasie można również odblokować opcję rzutu miecza.Fabuła gry rozpoczyna się od sceny, w której czarodziej zostaje obudzony przez tajemniczą kulę świetlną, za którą podążać zaczyna cała trójka bohaterów. Kwestionują oni w trakcie gry poprawność swej drogi, jednak gracz nie musi się obawiać, iż któreś z nich zastrajkuje i odejdzie.

Każda z postaci ma swój własny licznik życia, który po skończeniu  powoduje, iż dany  bohater nie może być używany aż do następnego "checkpoint". Życie traci się przez nadmierne urazy lub też pewne elementy gry, które muszą być rozwiązane w dany, a nie inny sposób. Jak na przykład przejście obok mięsożernego olbrzymiego kwiatka, który pożera naszych bohaterów "naraz". Jeżeli gracz straci wszystkie postaci, musi zaczynać poziom od ostatniego checkpoint'u. Co nie jest takie złe, przynajmniej nie musi zaczynać całego poziomu od nowa, jak w niektórych grach.Podczas swojej podróży gracz napotka małe buteleczki, które - gdy się przejdzie obok - zostają zebrane, wydając cichy brzęk.  Za każde 50 tych buteleczek gracz odblokowuje możliwość dodania jednego punktu do talentów swoich bohaterów.Trine 2 umożliwia także opcję  Multipayer, co jest wspaniałą zabawą. Do wyboru jest mozliwosc grania w dwie lub trzy osoby. Jak również dwa ustawienia, co do bohaterów, jakimi gracze będą się posługiwali.

·         Dowolny - gdzie gracze mogą wybrać którąkolwiek postać, w którymkolwiek momencie gry, nawet jeżeli będą to dwie lub trzy te same postaci w tym samym czasie.

·         Zablokowany - gdzie każdy gracz musi wybrać inną postać i jeżeli któryś z graczy chce zmienić swój wybór, drugi musi się na to zgodzić. Dla przykładu: jeżeli gracz 1 gra Amadeusem, gracz 2 - Zoya'ą, a gracz 3 - Pontiusem, w pewnym momencie gracz 3 chce zmienić postać na Amadeusa - wtedy gracz 1 (grający Amadeusem) musi wyrazić zgodę na zamianę i wtedy on będzie grał Pontius'em. Mam nadzieję, ze to ma sens.

Można grać ze swoimi przyjaciółmi poprzez coop, lub też włączyć opcję otwartej gry, gdzie nieznajomi mogą dołączyć do gry i grać z nami w naszej wędrowcę. Co nie oznacza, że nie mogą oni nam lub też my im, robić psikusów po drodze. To też jest świetna zabawa!

Co jakiś czas bohaterowie (nieważne czy w multiplayer czy samotnie) natkną się na Mini-boss'y, których pokonanie nie zawsze ogranicza się do obrotów mieczem. Czasem trzeba rozwikłać zagadki, aby dojść do sukcesu.

Jeżeli chodzi o grafikę i efekty dźwiękowe: grafika jest utrzymana w typowo baśniowym stylu, z wieloma różnokolorowymi łunami świateł z wielu miejsc, co dodaje unikalności tej grze platformowej.

Efekty dźwiękowe nie zrobią na nas żadnego super wrażenia, ale myślę, że - jak na grę o takiej skali - są jak najbardziej wystarczające. Muzyczka w tle gra, a wszystko, co robimy, popierane jest odpowiednimi dźwiękami - dla mnie to wystarczy.

Ogólnie, Trine 2 jest dla ludzi, którzy chcą się pośmiać, grając ze znajomymi  w lekką grę, lub dla młodzieży, której znudziła się bezmyślna walka i zabijanie na ekranie i chcą trochę pomyśleć - bawiąc się niemniej.

Polecam!

 

Karodania

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa