Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Film i gry -> Co w kinie piszczy - Luty!

Co w kinie piszczy - Luty!

2012-02-04 12:35:04

Najkrótszy miesiąc w roku, ale za to wypełniony hitami kinowymi! Jak zwykle moje propozycje są zaznaczone wykrzyknikiem.

Reklama ogólnosieciowa

Filmy akcji:

! Ghost Rider: Spirit of Vengeance 3D – Johnny Blaze (Nicolas Cage) po raz kolejny staje przed zadaniem ocalenia świata ludzi. Tym razem diabeł we własnej osobie postanawia przyjąć ludzką formę i zawładnać, niczego nie podejrzewającą, ludzkością. Wspaniałe efekty, wartka akcja i oczywiscie płonąca czaszka na harley’u – czegóż można chcieć więcej!

Safe House – Jeden z najlepszych agentów CIA – Tobin Frost (Denzel Washington) nagle zaczyna zabijać innych agentów. Zostaje jednak złapany i przetransportowany do tajnej kryjówki w Afryce, gdzie pilnowany jest przez młodego i niedoświadczonego agenta Matta. Kryjówka CIA zostaje jednak zaatakowana i obaj bohaterowie zaczynają wspólną ucieczkę przed terrorystami. Młody Matt dowiaduje się powodów, dla których Tobin zwrócił się przeciwko własnym “kolegom”.

Chronicle – Trójka przyjaciół znajduje dziwną dziurę w ziemi, z pozoru nic wielkiego. Jednak, jak się okazuje, ta zwyczajna dziura  kryła w sobie nadnaturalne siły, które posiedli teraz przyjaciele. Od drobnych sztuczek i zabaw, do zbrodni. Młodzi zaczynają poddawać się ciemnej stonie swoich osobowości.

! Man on a Ledge -  Człowiek chce skoczyć z wieżowca! Zjeżdża sie policja i psycholog (J. Smith-Cameron). To, co wydaje się rutynowym zadaniem przekonania Nicka (Sam Worthington) do życia, okazuje się przykrywką do czegoś duzo większego. Nick odwraca bowiem uwagę policji od największej w dziejach kradzieży diamentów. Coś jednak idzie nie tak i plany sie zmieniają.

 

Komedie:

! Carnage – Dwa małżeństwa postanawiają spotkac sie, aby w cywilizowany sposób porozmawiać na temat niedawno odbytej  bójki  ich synów. Zaplanowana taktowna rozmowa, po paru głębszych, zmienia sie jednak w brudną grę charakterów. (Jodie Foster, Kate Winslet, Christoph Waltz, John C. Reilly)

! Jack and Jill – Święto Dziękczynienia, szczęśliwy czas dla większosci ludzi. Jednak nie dla Jacka (Adam Sandler), który w te jedne swięta jest odwiedzany przez swoją bliźniaczą siostrę (w tej roli również Adam Sandler). Nie przywozi ona jednak ze sobą świątecznego ducha, lecz zagładę i zniszczenie dla sielankowego, rodzinnego życia swojego brata.

The Best Exotic Marigold Hotel – Grupa brytyjskich emerytów postanawia spędzić swoje złote lata w  najlepszym, odrestaurowanym indyjskim hotelu. Po przyjeździe okazuje sie szybko, iż rzeczywistemu hotelowi brakuje dużo do tego z oferty. Pełno kurzu, kury w holu i wieczne przeciągi ... jednak miejsce to ma swoj urok, który powoli odkrywają  jego nowi rezydenci  i dają się porwać czarowi…

The Muppets – Mapety – jakże znane i lubiane, ale -co się okazuje- świat o nich zapomina i nie są już tak znane i lubiane jak kiedyś. Z pomocą trójki fanów, Mapety podejmują próbę odzyskania sławy i uratowania swojego teatru.

! This Means War – Pełna akcji komedia, ukazująca, do czego doprowadzą się nawzajem najlepsi przyjaciele, jeżeli między nich wejdzie piękna kobieta (Reese Witherspoon). Dwóch agentów CIA, przyjaciół i niepokonanych partnerów na polu walki zaczyna umawiać sie z jedną dziewczyną, postanawiając uczynić z tego zawody – niech wygra lepszy. Co jednak nie oznacza, iż będą oni grali fair!

 

 Dramaty:

! A Dangerous Method – Dwa wielkie umysly Carla Junga i Sigmunda Freuda (Michael Fassbender i Viggo Mortensen) wspólnie zapoczątkowują psychoanalizę. Zaczyna się od badań paranoiczki Sabiny Spielrein (Keira Knightley). Wspaniałe osiągnięcia w badaniach i poprawa zachowania Sabiny sprawiają, iż uwidacznia się ukryte w niej piękno. Miedzy nią a jednym z doktorów rozkwita romans.

Black Gold – Akcja filmu toczy się w latach 30-tych w krajach arabskich, podczas odkrywania wielkich złóż ropy naftowej. Rozpoczyna się walka pomiędzy dwoma potęgami Arabii, w środku tego konfliktu znajduje się młody ksiaze Auda (Tahar Rahim), który wybrać musi pomiędzy swoją ukochaną i jej ojcem lub też własnym ojcem.

Extremely Loud and Incredibly Close – Kolejna historia przedstawiająca dramat rodziny, spowodowany przez katastrofę World Trade Center 11/09/11. 9-letni Oskar (Thomas Horn), po śmierci swojego ukochanego ojca (Tom Hanks) w WTC, znajduje tajemniczy klucz, rzekomo pozostawiony przez ojca. Nie mając pojęcia, co ten klucz otwiera, postanawia odkryć kryjącą się za nim tajemnicę.

Martha, Marcy, May, Marlene – Martha (Elizabeth Olsen)ucieka z poniżającej i niebezpiecznej sekty. Schronienia udziela jej rodzina. Marthę ścigają jednak okropne wspomnienia i paranoja. Nie potrafi odróżnić rzeczywistości od snów. Jej problemy zaczynają odbijać się także na rodzinie. Co jest tego wszystkiego przyczyną? Co postanowią?

! The Vow – Piękna historia, opisująca walkę o odzyskanie zapomnianej miłości. Szczęśliwe małżeństwo, po wypadu samochodowym znajduje się w tragicznej sytuacji. Paige (Rachel McAdams) zapada w śpiaczke, a po obudzeniu się nie pamięta prawie nic ze swego życia, nie pamieta Leo (Channing Tatum) – swojego męża, ani miłości jaka była między nimi. Teraz on robi wszystko, aby jej to uczucie przypomnieć.

 

 Horrory/Thrillery:

The Woman in Black – Młody prawnik Arthur (Daniel Radcliffe) przyjeżdża do małego miasteczka, aby wycenić i sprzedać stary dom na wzgórzu. Ostrzegany jest przyz mieszkańców miastecza o klątwie, jaka  leży na miasteczku oraz o duchu, nawiedzającym wielki dom i terroryzującym całe miasto. Nie poddaje się on jednak i postanawia rozwiklać zagadkę.

 

Filmy przygodowe:

! Journey 2: The Mysterious Island 3d – Mlody Sean (Josh Hutcherson) postanawia wyruszyć na poszukiwania Tajemniczej Wyspy wraz z chłopakiem swojej mamy – Hankiem (Dwayne Johnson). Ruszają wedle wskazówek pozostawionych im przez dziadka Seana. Wraz z wynajętą zalogą śmigłowca wpadają w tornado i rozbiajają się o...Tajemniczą Wyspę. Tu zaczynają się prawdziwe przygody!

 

Karodania

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa