Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Film i gry -> Co w kinie piszczy – Styczeń

Co w kinie piszczy – Styczeń

2011-12-20 07:41:08

Nowy miesiąc przywitamy tylko z garstak filmów, w większosci o tematyce refleksyjnej.  Jak zwykle moje propozycje są zaznaczone wykrzyknikiem :)

Reklama ogólnosieciowa

Horrory/Thrillery:

! Underworld: Awakening –Wampirzyca Selene (Kate Beckinsale) ucieka z laboratorium, w którym była przetrzymywana przez ludzi, przez ostatnie 12 lat. Po ucieczce zastaje swiat pogrążony w wojnie ludzi przeciwko wampirom i lykanom. Staje ona do walki na czele swego klanu. Jest jednak coś lub ktoś, kto moze zapobiec dalszym walkom...


! The Darkest Hour – Piątka młodych przyjaciół bawi sie w jednych ze wspanialych klubow Moskwy. Zabawa zostaje przerwana przez... atak obcych. Obcy ci najeżdżaja Ziemię dla jej zasobów energetycznych i na swojej drodze nie zostawiaja nikogo żywego. Piątka bohaterow staje do walki; czy jednak nie będzie to walka z wiatrakami?Komedie:

Goon – Doug Glatt (Seann William Scott) zostaje odrzucony przez swoją inteligencak rodzinę, z łatką nieudacznika. Aby udowodnci sobie i wszystkim, że tak nie jest, będzie prowaldzi ostatnioligową drużynę hokeja do zwycięstwa,  po drodze bijąc każdego i wszystko co mu wpadnie w ręce!


The Sitter – Młody Noah (Jonah Hill) zostaje zawieszony z zajęć ze szkoly. Chcąc zarobić troche pieniędzy postanawia spróbować swoich sił jako opiekunka do dzieci. Jako pierwsza zgłasza się do niego o pomoc jego sąsiadka, która ma trójke dzieci. Zwykły, z pozoru, wieczór pilnowania młodocianych, przeradza sie szybko w noc niebezpieczną dla calej czwórki, po tym, jak Noah decyduje sie wziać udział w imprezie organizowanej przez jego znajomych. Na tę imprezę zabiera całą trójkę dzieci ...Dramaty:

The Artist – Nietypowy i nie na czasie? Może, ale na pewno oryginalny. Ulokowany w Hollywood w roku 1927, kiedy to do, ciagle czarno-bialych filmów, zaczyna wchodzic dźwięk. Aktorzy zastanawiają się czy będzie dla nich miejsce w tym, jakże nowoczesnym, kinie. Jeden z głównych aktorów tamtejszych lat, George Valentin (Jean Dujardin), boryka sie również z rozterkami miłosnymi.


! The Descendands – Żona bogatego właściciela ziem, Matta Kinga (George Clooney), ma wypadek na łodzi, po którym przy życiu utrzymują ją tylko maszyny w szpitalu. Matt postanawia odbudowac dawno potargane więzi ze swoimi dwoma córkami. Bedzie to trudna droga, szczególnie, iż dowie się on kilku rzeczy, które zmienią jego pogląd na całą sytuację.


War Horse – Młody Albert (Jeremy Irvine) wstępuje do wojska po tym, jak zabrano jego ukochanego konia, Joeya, aby walczył w Pierwszej Wojnie Światowej.  Albert, mimo wojny i cierpienia, jakie napotyka na swojej drodze, nie ustaje w poszukiwaniach. Ściskajaca za serce, lecz piekna, opowieść o miłości czlowieka do zwierzęcia i odwrotnie.


Coriolanus – Zmodernizowana ekranizacja poezji Williama Shakespeara. Bohater wojenny, Caius Martius Coriolanus (Ralph Fiennes), powraca w chwale do Rzymu, tylko po to, by  niedługo zostać przez Rzym odrzuconym. Sprzymierza się więc ze swym śmiertelnym wrogiem Tullusem Aufidiusem (Gerard Buttler), aby sie zemścić – niszcząc miasto.


! Shame – Spokojne życie Brandona (Michael Fassbender) za zamkniętymi drzwiami, zostaje zakłócone w momencie, w którym przyjeżdża do niego jego siostra Sissy (Carey Mulligan), na nieokreślony czasowo pobyt. Jak poradzi sobie z tym - uzależniony od seksu - Brandon? Jak zareaguje na jego chorobę siostra? Film został opisany przez krytyków jako śmiały, potężny i prowokacyjny. Filmy animowane:

A Monster in Paris – W pewnym laboratorium coś idzie nie tak. Maly wypadek, który sprawia, iż przeróżne ciecze zostają rozlane. W czego wyniku „powstaje” muzycznie utalentowana, olbrzymia ... pchła – Franc (dub. Mathieu Chedid). Potwór ten pragnie wystąpić na scenie muzycznej wraz z piękną i wielkoduszną Lucille (dub. Vanessa Paradis).Biografie:

! The Iron Lady - Opowieść o drodze, jaką przeszła Margaret Thatcher:  od córki sprzedawcy, do przywódcy Wielkiej Brytanii. Jaką cenę musiłla zapłacić za potęgę. W tytułowej roli Meryl Streep.


J. Edgar – Film oparty na prawdziwej historii życia J. Edgara Hoovera (w tej roli Leonardo DiCaprio), pierwszego Dyrektora Federalnego Biura Śledczego (FBI), którego szanowali i bali sie wszyscy, który znał sekrety całej Ameryki, nawet prezydenta. Ale on sam miał sekrety, które doprowadzić mogły do zniszczenia jego wizerunku, kariery, a nawet życia.


Karodania

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa