Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Polacy powracają do Wielkiej Brytanii

Polacy powracają do Wielkiej Brytanii

2011-10-28 10:12:49

Według oceny specjalistów, w Wielkiej Brytanii znów przybywa Polaków. Tendencja spadkowa, która zarysowała się w roku 2010, uległa odwróceniu.

Polacy, którzy po tym jak Zjednoczone Królestwo dotknęła fala kryzysu, zdecydowali się na powrót do kraju, w dużej części nie znaleźli dla siebie miejsca. Obserwuje się zjawisko wtórnej emigracji, które jak twierdzą specjaliści, podniosło liczbę naszych rodaków w Wielkiej Brytanii do poziomu najwyższego od roku 2004.

Jak twierdzą eksperci, liczba Polaków pracujących w UK wynosi obecnie 450 tys. Nie są to jednak jedynie reemigranci, którzy po krótkim pobycie nad Wisłą, postanowili wrócić do znanego już sobie kraju. Część przybyszów stanowią rodacy z Irlandii oraz Hiszpanii, gdzie kryzys rozgościł się już na dobre. 

Jak podaje GUS, liczba Polaków w Hiszpanii systematycznie spada. Jeśli w roku 2009 wynosiła ona 84 tys., to w 2010 roku spadła do 50 tys. Wolniejszy jest spadek liczby Polaków rezydujących w Irlandii: ze 180 tys. w roku 2008 i 140 tys. w roku 2009 do 125 tys. w roku 2010. 

Wielka Brytania nie jest jedynym krajem UE, w którym liczba Polaków rośnie. Nasi rodacy często wybierają także Holandię i Belgię.

 

 

http://goniec.com

 

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 1)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa