Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> NHS testuje cierpliwość pacjentów

NHS testuje cierpliwość pacjentów

2011-08-21 14:50:41

Rosną kolejki w ramach National Health Service (NHS). Dane opublikowane przez Department of Health pokazują, że odsetek osób czekających powyżej 6 miesięcy na zabieg wzrósł w ciągu roku o 61 proc. – informuje „Guardian”.

 

Obecnie dłużej niż pół roku na leczenie czeka niemal 12 tys. pacjentów. Dwanaście miesięcy wcześniej było to tylko nieco ponad 7 tys. 

Istnieje groźba, że coraz większa liczba osób będzie zwracać się do sądów z roszczeniami skierowanymi przeciwko placówkom NHSu. Brytyjskie prawo gwarantuje pacjentom badanie specjalistyczne w ciągu 18 tygodni od momentu otrzymania skierowania od lekarza pierwszego kontaktu.

Statystyki pokazują, że aż 31 tys. osób czekało dłużej niż ustawowe 18 tygodni. Department of Health wskazuje, że placówki NHSu spełniają wymogi prawne w 90 proc. przypadków. Minister zdrowia, Simon Burns, zapewnia, że z publiczną służbą zdrowia nie jest źle – Średni czas oczekiwania jest niski i utrzymuje się na stałym poziomie. Znakomita większość pacjentów wciąż otrzymuje usługę medyczną w ciągu ustawowych 18 tygodni.

W trakcie ostatnich tygodni pojawiło się wiele raportów, które wskazują na problemy NHSu z zagwarantowaniem sprawnej opieki medycznej. W sierpniu m.in. ujawniono, że odsetek osób czekających ponad cztery godziny na przyjęcie po wypadku w szpitalnych oddziałach Accident & Emergency podwoiła się w ostatnim roku.

W najbliższych czterech latach budżet, NHSu czeka redukcja o 20 mld funtów. Cięcia budżetowe stawiają olbrzymie wyzwania przed dyrektorami i menedżerami szpitali, którzy przewidują wielkie trudności z zapewnieniem odpowiednich standardów usług medycznych.http://elondyn.co.uk


 

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa