Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Galeria naszego miasta -> Fajerwerki przy Okrągłym Stole

Fajerwerki przy Okrągłym Stole

2010-11-03 14:25:03

Widok na centrum Winchesteru z St Giles HillWidok na centrum Winchesteru z St Giles Hill, fot. Monika Szostek
Winchester to miasto bogate w historię, majestatyczne budowle oraz mnóstwo niepowtarzalnych atrakcji, które składają się na jego atmosferę. Liczne sklepy, pomniki, malowniczy widok z pobliskiego wzgórza, ogrody, przez które energicznie przepływa rzeka Itchen i ruiny zamku sprawią, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – i to w ciągu niejednej wizyty.

Reklama ogólnosieciowa

Historia Winchesteru

Niewiele miast może poszczycić sie równie bogatą i długą historią jak Winchester. Jego początki datuje się już na ok. 150 r.p.n.e., kiedy to zbudowano fort na wzgórzu Świętej Katarzyny (St Catherine’s Hill).

Od tamtej pory miejsce to odgrywało ważną rolę poprzez kolejne epoki: w czasach rzymskich było centrum handlowym, we wczesnym średniowieczu zaś, w dobie legendarnego króla Artura, mogło być sławnym na całym świecie Camelot – debaty na ten temat wciąż trwają.

źniej miasto pozostaje w łaskach poszczególnych królów – król Alfred uczynił je nawet swoją stolicą w roku 871. Jego dumny pomnik, wzniesiony w 1901 roku, wita przyjezdnych, górując nad centrum.

Atrakcje

Katedra w Winchesterze jest, niewątpliwie, na szczycie listy głównych atrakcji. Zadbane ogrody prowadzące do niej z centrum, z ich egzotyczną roślinnością i ostatnim zachowanym tam fragmentem murów z czasów rzymskich, to gwarancja miłego spaceru.

Muzeum znajdujące sie tuż przy katedrze to miejsce dla ciekawych historii – to tam można poznać ponad 2 tysiące lat dziejów miasta. Westgate Museum na High Street oferuje jeszcze inne ciekawostki: od antycznych ścian, na których ciągle widoczne sa napisy wyryte przez więźniów, po eksponaty pochodzące z czasów Tudorów.

Warto zajrzeć też do starego młyna, odbudowanego w 1744 roku na średniowiecznych fundamentach.

 A jednak najlepszym aspektem miasta jest jego atmosfera, na którą składają się nie tylko jego zabudowania, ale także opieka, jaką poszczególnie władcy i rządy otaczały to miejsce, czyniąc je dobrze prosperującym.

Liczne posągi (w tym jeden przedstawiający prosiaka, z których niegdyś słynął region) stanowią stacje w wędrówce po Wnichesterze. Sklepy, restauracje i stare, tradycyjne puby oraz cały wachlarz imprez dla dzieci i dorosłych sprawią, że dzień w mieście minie zbyt szybko.

Fajerwerki

Świętowanie jednego z najważniejszych dni w Wielkiej Brytanii, czyli obchody dnia Guya Fawksa i jego słynnego spisku, będzie miało miejsce w  sobotę, 6-ego listopada. Oprócz innych tradycyjnych obchodów w centrum Winchesteru, przy museum Okrągłego Stołu odbędzie się pierwszy w mieście pokaz sztucznych ogni, podczas którego widownia będzie mogła wybierać rodzaj puszczanych fajerwerków, wysyłając smsa na nr 70099 o treści “Bang”, “Flash” lub “Scream”, koszt: £1. Większość uzyskanych w ten sposób dochodów, w zależności od operatora komórkowego, przeznaczona zostanie na cele dobroczynne.

Więcej na temat lokalnych atrakcji oraz imprez znaleźć można na stronie: www.visitwinchester.co.uk lub w tamtejszym biurze informacji turystycznej, które znajduje się w budynku urzędu miasta (Winchester Guildhall, High Street, tel. +44 (0) 1962 840 500).

Autor: Monika Szostek

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa