Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Wielka Brytania -> Pobicia – ciemna strona miast

Pobicia – ciemna strona miast

2010-09-14 13:23:53

Po zmroku ulice wielu miast Wielkiej Brytanii odkrywają swoją ciemną stronę. Na palcach jednej ręki można policzyć poranki, gdy wsiadając do autobusu i biorąc do ręki gazetę nie ma w niej informacji na temat kolejnego pobicia lub napaści.

Reklama ogólnosieciowa

Jeden z redaktorów The Times stwierdził nawet, że – ‘pijackie bójki wśród tych skąpiej obdarzonych inteligencją stają się niestety brytyjską tradycją’ i doprawdy ciężko jest się z tym nie zgodzić.
Również wielu Polaków pada ofiarą napaści na Wyspach. Często wydarzenia te są rozpatrywane w kategoriach antypolskich nastrojów. Po nagłośnieniu przez media przypadków pobić naszych rodaków fora internetowe wrą zazwyczaj od odwetowych komentarzy, ale przecież ofierze w żaden sposób to nie pomoże.

Winston Churchill powiedział kiedyś, że szkoda czasu na zemstę. Pomijając nawet jej aspekty moralne, może ona prowadzić przed sąd, a ostatecznie nawet za kratki. Co więc radzić osobie, która boleśnie doświadczyła zwierzęcej natury bandytów? Na pewno każdy incydent powinien zostać zgłoszony policji. Ludzie często bagatelizują tego typu sytuacje. Myślą, że ich przypadek nie kwalifikuje się do zgłoszenia organom ścigania. Takie zachowania utwierdzają jedynie przestępców w przekonaniu, że są bezkarni, wyjaśnia przedstawiciel firmy zajmującej się odszkodowaniami.

Ofiary polskiego pochodzenia często nie informują nikogo o swoich bolesnych doświadczeniach ze względu na barierę językową. Należy jednak pamiętać, że zarówno na policji, jak i szpitalu czy przychodni, zawsze możemy poprosić o tłumacza.

Policja od zawsze apeluje do osób, które były ofiarami lub świadkami antyspołecznych zachowań, by sprawę jak najszybciej zgłosić. Szkoda, że tak niewielu decyduje się informować o tych incydentach czy to w obawie o własne bezpieczeństwo, czy ze względu na rozprzestrzeniające się znieczulenie społeczne.
W sytuacji pobicia warto zastanowić się nad uzyskaniem odszkodowania. Większość Polaków nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawet jeśli nie są ubezpieczeni, to w Wielkiej Brytanii istnieją instytucje odpowiedzialne za wypłacanie rekompensat ofiarom pobić. Punktem wyjścia jest udokumentowanie takiego zajścia. Najlepszym tego sposobem jest zgłoszenie napaści policji oraz wizyta w szpitalu lub u lekarza pierwszego kontaktu.

Wysokość zadośćuczynień dla ofiar pobić jest niebagatelna. Najniższe może wynosić £1,000, natomiast w niektórych przypadkach poszkodowani mogą nawet ubiegać się o sumę £250,000. Wysokość odszkodowań jest uzależniona od stopnia obrażeń. Dodatkowo, ofiara pobicia może również ubiegać się o zwrot kosztów leczenia oraz o rekompensatę za utracone zarobki.

Ważne jest, żeby rozpocząć dochodzenie swoich praw w ciągu 2 lat od incydentu, najlepiej z pomocą wykwalifikowanych specjalistów. Tym bardziej, że w niektórych sytuacjach, kiedy wydawałoby się, że sprawa uległa już przedawnieniu, dobry prawnik jest nadal w stanie uzyskać odszkodowanie na rzecz swojego klienta, dodaje.

Naturalną reakcją po pobiciu jest próba odizolowania się od świata i chęć zaszycia się w domu. Trzeba jednak przełamać się i wrócić do normalnego życia. To, że spotkała kogoś krzywda wcale nie oznacza jego lub jej słabości. Fakt, że osoba taka pragnie zadośćuczynienia nie świadczy też o jej chciwości.
Działania firm zajmujących się odszkodowaniami nie są co prawda w stanie zmniejszyć przestępczości na ulicach naszych miast, ale przynajmniej pomagają uzyskać konkretną rekompensatę za poniesione szkody fizyczne oraz psychiczne.

  • Sonda
Czy zostałeś kiedykolwiek napadnięty podczas swojego pobytu w UK?
Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa