Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Wielka Brytania -> Papież w Wielkiej Brytanii

Papież w Wielkiej Brytanii

2010-09-13 02:06:54
Watykan podał szczegółowy program wizyty Benedykta XVI na Wyspach, która będzie miała miejsce w dniach 16-19 września.

Reklama ogólnosieciowa

Wizyta papieża została zorganizowana na zaproszenie rządu Zjednoczonego Królestwa, królowej Elżbiety II oraz episkopatów Anglii, Walii i Szkocji.

Papież wyleci z Rzymu rano w czwartek 16 września i uda się najpierw do Edynburga. W tamtejszej rezydencji brytyjskiej rodziny królewskiej dojdzie do spotkania papieża z królową Elżbietą II. Po południu Benedykt XVI odprawi mszę w Bellahouston Park w Glasgow, po czym wieczorem uda się do Londynu. W piątek, 17 września papież odprawi prywatną mszę w kaplicy nuncjatury apostolskiej w Wimbledonie. Następnym punktem pielgrzymki jest spotkanie z przedstawicielami katolickich szkół w Twickenham oraz zwierzchnikami innych wyznań w Pałacu Lambeth. Zaplanowane jest także spotkanie ze zwierzchnikiem anglikanów, arcybiskupem Canterbury, Rowanem Williamsem. Następnie Benedykt XVI ma się spotkać z przedstawicielami organizacji obywatelskich, kultury, świata akademickiego i przedsiębiorcami, a także z korpusem dyplomatycznym i przywódcami religijnymi w Westminster Hall. Dzień zwieńczy ekumeniczne nabożeństwo w opactwie westminsterskim. W sobotę Benedykt XVI spotka się z premierem Davidem Cameronem, wicepremierem Nickiem Cleggiem i przywódcą laburzystowskiej opozycji. Wieczorem w Hyde Parku odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji beatyfikacji kardynała Johna Henry'ego Newmana (1801-1890), filozofa, pisarza, teologa, który przeszedł z anglikanizmu na katolicyzm. Rano w niedzielę w Birmingham papież będzie przewodniczyć beatyfikacji kardynała Newmana. W czasie wspólnego posiłku z biskupami z Anglii, Walii i Szkocji ma  wygłosić przemówienie. Ostatnim punktem programu jest przemówienie w czasie ceremonii pożegnalnej na lotnisku w Birmingham.
Fot. Getty Images

Źródło: POLISH EXPRESS

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Write captcha code*

Username:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa