Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Polska wciąż w żałobie

Polska wciąż w żałobie

2010-04-19 12:11:40

Czas w kraju zwolnił. Modlitwy, zaduma nad sensem życia, smutek i żal. Ludzie mijają się na ulicy bez słowa. Poważni, zatroskani… Nawet pogoda w Polsce dostosowała się do żałoby.

-Pod Pałacem Prezydenckim tłumy ludzi. Młodzież, dzieci, starsi. Mnóstwo jest, także handlarzy z kwiatami, zniczami, kilkakrotnie droższymi niż przy innych okolicznościach. Można dostać wszystko od kwiatów zniczy po okolicznościowe przypinki. Najgorsze jest to, że obok tej tragedii ci ludzie starają się zarobić, zaczepiając i nagabując przechodniów- mówi Magda, nauczycielka w warszawskim technikum. Mam wrażenie, że jest tu zimniej(pod Pałacem Prezydenckim) i wiatr jest bardziej przenikliwy, całkiem inaczej niż na osiedlu na którym mieszkam- dodaje.

***

10 kwietnia 20101 samolot rządowy z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim na pokładzie rozbił się pod Smoleńskiem. Prezydencka para, wicemarszałkowie, posłowie, senatorowie, dowódcy Wojska Polskiego, duchowni, załoga samolotu, obsługa, osoby towarzyszące. Nikt nie przeżył. Polska straciła 96 obywateli, każdy z nich był wyjątkowy, nie do zastąpienia. Za każdego modli się dziś cały świat. Spoczywajcie w pokoju…

***

Lista osób, które straciły życie w katastrofie: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,105741,7752563,Lista_ofiar__prezydenckim_Tu_154_lecialy_najwazniejsze.html

Informacje o uroczystościach pogrzebowych:

http://wyborcza.pl/1,75248,7774401,Pogrzeby_ofiar_katastrofy___informator.html

AR

Zdjęcia zostały wykonane 15 kwietnia 2010 roku w Warszawie. Autorką wszystkich fotografii jest Magdalena Ścibak. Redakcja serdecznie dziękuje za ich udostępnienie. 

Załączone zdjęcia:

Oceń artykuł
(głosów: 3, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa