Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Bilans informacji z dnia, w którym Polska straciła Prezydenta...

Bilans informacji z dnia, w którym Polska straciła Prezydenta...

2010-04-11 01:18:43

Żałoba narodowa oficjalnie trwać będzie tydzień, jednak na zawsze tragedia ta zapisze się w kartach Polskiej historii.
Prezydent RP wraz z małżonką, posłowie, senatorowie, generałowie, biskupi i inni wysocy rangą przedstawiciele państwa, łącznie 96 osób wraz z załogą Tu-154 zginęło dziś rano, 10 kwietnia 2010 roku w drodze na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
"Wydaje się, że po wypadku porannym już nic nie bedzie tak samo" - powiedział Grzegorz Miecugow, podczas jednego z programów specjalnie poświęconych wydarzeniom w Smoleńsku.

Lech i Maria KaczńscyLech i Maria Kaczńscy, fot. Tragedia w Smoleńsku


Wielu ludzi dostrzega w tej tragedii mistyczne znaczenie, przestrogę, symbol, klątwę. Rzeczywiście coś w tym jest. Katyń jeszcze raz przelał krew nierozerwalnie łącząc historyczne i współczesne wydarzenia, oba dramatyczne w skutkach, które na zawsze pozostaną w pamięci.

Najnowsze informacje zgodnie podają błąd pilota jako jedną z głównych przyczyn nieszczęśliwego wypadku. Warunki pogodowe nie były sprzyjające, lotnisko nie przystosowane do lądowania w trudnych warunkach, a samolot rządowy być może nie wystarczająco bezpieczny...?

Wieczorem feralnego dnia na miejscu katastrofy są obecni Jarosław Kaczyński, Donald Tusk i Wladymir Putin. Zidentyfikowano ciała Lecha i Marii Kaczyńskich.
Niedługo zostanie ogłoszona data wyborow prezydenckich. Do czasu powołania nowego prezydenta funkcję głowy państwa będzie pełnił Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

Łącząc wyrazy współczucia dla rodzin ofiar i dla nas samych jako Narodu, zadbajmy o naszą wspólnotę i solidarność nie tylko w obliczu tragedii, ale i na zawsze.
http://www.youtube.com/results?search_query=tragedia+w+smole%C5%84sku&aq=f


Przygotowała:
M.Wawrzeńczak

Oceń artykuł
(głosów: 4, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa