Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Wielka Brytania -> Brak nadziei dla Polaków w Wielkiej Brytanii?

Brak nadziei dla Polaków w Wielkiej Brytanii?

2009-09-22 11:30:39

Perspektywa wyjazdu na Wyspy staję się co raz mniej atrakcyjna. Wzrastające bezrobocie i recesja pogłębiają kryzys na rynku pracy. Jak informuje "The Guardian" Ambasada Polska w UK namawia Polaków do wielokrotnego przemyślenia decyzji o wyjeździe do Wielkiej Brytanii.

 

Reklama ogólnosieciowa

Ambasada RP zadbała oto, by powyższa informacja trafiła do każdego, rozpowszechniając ją m.in. przez internet. Nie ma gwarancji na zdobycie pracy, szczególnie dla osób, które nie znają języka angielskiego, ponieważ mogą zostać wykorzystane i oszukane - powiedziała Barbara Tuge-Erecinska, ambasador Polski w Londynie. Społeczne napięcie, wynikające z braku pracy, może odbić się na Polakach - dodaje.

Negatywny wpływ mediów brytyjskich, mówiących źle o imigrantach polskich, spowodował niepokój w ich rodzinnych domach. Można przeczytać artykuł stwierdzający, że łabędzie są zagrożone, ponieważ Polacy je zabijają i zjadają, lub że noszenie noży jest polską tradycją . - To jest oburzające - przyznała polska ambasador.

Statystyki pokazują, iż w zeszłym roku na terenie UK było 497 tys. Polaków. Liczba zarejestrowanych polskich pracowników na terenie Wielkiej Brytanii w ubiegłym roku wynosiła 32.tys. osób. W bieżącym roku odnotowano trzykrotny je spadek - do 12 tys. - pisze "The Guardian".

Polski komisarz ds. ochrony praw cywilnych napisał, że w Wielkiej Brytanii coraz powszechniejsze stają się groźby i ataki rasistowskie. Barbara Tuge-Erecińska obwinia brytyjskie media za wyolbrzymianie problemów, tłumacząc, że problemy są wszędzie.

Źródło informacji: INTERIA.PL

Oceń artykuł
(głosów: 6, średnia ocena: 3,8)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa