Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Wielka Brytania -> Wielka Brytania: oszukiwano pracujące Polki

Wielka Brytania: oszukiwano pracujące Polki

2009-08-01 19:40:54

Dziennikarze przeprowadzili śledztwo, które wykazało, że pracownice jednego z bardziej znanych hoteli w Londynie, były przez dłuższy czas wykorzystywane.
Dziennikarze jednej z brytyjskich gazet, podjęli śledztwo w sprawie warunków pracy w hotelach Park Plaza Riverbank i Park Plaza Hall Hotel . Zwrócili oni uwagę, że zatrudnionym tam pracownikom, w większości pochodzącym z Europy Wschodniej, głównie Polkom, kierownictwo wypłacało pensję tylko za połowę przepracowanych godzin.
Według reporterów, takie wykorzystywanie pracowników w branży hotelarskiej jest dość powszechne w Wielkiej Brytanii, ponieważ pracodawcy oczekują od nich pozostawania w pracy po godzinach pracy, bez dodatkowych wynagrodzeń.

Reklama ogólnosieciowaPracownicy ze Wschodniej Europy powinni być traktowani na takich samych prawach jak Brytyjczycy, jednak ich prawa często są łamane przez właścicieli i zarząd placówek.

Jako główną przyczynę takie procederu, dziennikarze podają brak lub słabą znajomość języka angielskiego oraz praw socjalnych jakie przysługują pracownikom.

Gazeta analizowała płacę 12 pracownic, które odpowiadały za prace czystościowe w największych sieciach hoteli. Dziennikarze doszli do wniosku, że kobiety często dostawały o 113 funtów mniej, niż przewidywała umowa o pracę. Polki poinfoirmowały również o tym, że pracodawca oszczędzał na nich, nie dostarczając podstawowych środków higienicznych.

Pracownice tłumaczyły, że pozbawione środków czystości, były świadome swojej sytuacji i tego jak są wykorzystywane przez zarząd. Pracowały jednak nadal i nie skarżyły się, ponieważ ich pensja była im potrzebna, aby utrzymać rodziny.

Reporterzy sprawdzili także warunki higieniczne, w jakich pracowały Polki. Po zrobieniu testów okazało się, że wszystkie normy odnośnie dopuszczalnej ilości drobnoustrojów zostały przekroczone.

Władze sieci hoteli, w których dziennikarze prowadzili śledztwo, po zapoznaniu się z jego wynikami zobowiązały się do poważnego potraktowania problemu i przebadania kwestii warunków pracy.
 
Michał Cyran 
Na podstawie: bbc.co.uk
Źródło: Portal Spraw Zagranicznych

Oceń artykuł
(głosów: 2, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (1)
niestety, brak podstawowej znajomości języka bardzo okrutnie się odbija w takich sytuacjach
  • 2010-08-10 22:13
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa