Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Komunikacja -> Internet bezprzewodowy

Internet bezprzewodowy

2009-06-23 16:07:43

Bristol  jest  jednym  z  miast w Europie   przodujących  w dziedzinie technologii cyfrowej i e-komunikacji . Wykorzystując wzrastającą reputację zamierza w 2006 roku stać się "cyfrowym miastem" nr 1 w Wielkiej Brytanii.

Reklama ogólnosieciowa

HOT SPOT ZONE (zasięg sieci wi-fi) rozciągający się od Park Street w dół do St Augustine’s Parade włączając w to centrum Watershed jest jednym z przykładów jak najnowsze rozwiązania technologiczne w dziedzinie telekomunikacji mogą zostac wprowadzone z korzyścią dla lokalnych mieszkańców, turystów a także podróżujących „ludzi pracy”.
W rejonie centrum (ok 2 mil kwadratowych)  dwa lata temu zostało zainstalowanych wiele street net–owych urządzeń dostepowych (access point) i dzięki nim każdy może mieć dostęp do Internetu szybko i o każdej porze korzystając z własnych urządzeń ( laptop, PDA ).
Istnieje także jeszcze większa darmowa sieć obsługiwana przez Bristol Wireless Community (
www.bristolwireless.net), która aktualnie pokrywa prawie całe Easton i Lawrence Hill, St Paul’s, St Werburgh’s, Wind Mill i Knowle z planami poszerzenia zasięgu po Southville i Bedminster. Watrershed i Bristol University posiadają własne sieci wi-fi,  umozliwiajace podłaczenie do sieci.
W styczniu tego roku podczas publicznego mityngu omawiano przyszłość rozwoju technologii bezprzewodowej w mieście. Spotkanie było jednym z serii mającym zachęcić i wciągnąć społeczność do dyskusji nad wizją rozwoju technologii.
Pat Ferne przewodniczący Bristol Wireless podczas spotkania zwrócił uwagę na ważną rolę rozwoju tehnologii wi-fi i jej wykorzystanie we współczesnym społeczeństwie.

Jeśli nie masz dostępu do Internetu w domu możesz skorzystać z sieci miejskich bibliotek gdzie dostęp jest bezpłatny oraz skorzystać z jednego z licznych multimedialnych kiosków (iplus), który umozliwia wysłanie maila, przejrzenie aktualnych wiadomości, informacji turystycznych czy wydrukowanie mapki interesującego nas obszaru centrum miasta.

(na podstawie artykułu w Bristol News)

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (1)
bristol bristol
stan XII 2011 - informacje o darmowym internecie nie sa prawdziwe, a na pewno nie w 100%. Mieszkam w jednym z wymienionych okregow, mieszkalem tez w inym rowniez wymienionym i darmowego internetu tam nie bylo. nie ma
  • 2011-12-28 09:01
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa