Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Polacy o UE – jest dobrze

Polacy o UE – jest dobrze

2009-04-28 12:08:15


W 5. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej nasi rodacy uważają, że był to dobry krok. Członkostwo w UE wpływa pozytywnie dla naszego kraju – wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP.


Jeszcze w maju 2003 roku eurosceptycy straszyli Polaków rządami Unii Europejskiej i uzależnieniem się od obcych państw. Wtedy Polacy nie dali wiary tym strachom i w referendum przeprowadzonym 7 i 8 czerwca 2003 roku aż 75 proc. naszych obywateli opowiedziało się za przystąpieniem Polski do Unii. Tylko niespełna 23 proc. wyborców nabrało wątpliwości i powiedziało UE: nie.
A jak wygląda sytuacja w 5. rocznicę tamtego wydarzenia? Dzisiaj 52 proc. Polaków uważa, że 5 lat członkostwa w UE pozytywnie wpłynęło na sytuację w kraju, według 24 proc. badanych zmieniła się ona na gorsze, żadnych zmian nie dostrzega 17 proc. ankietowanych - wynika z sondażu TNS OBOP zleconego przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.  7 proc. badanych nie miało zdania na ten temat. Równocześnie jednak 50 proc.Polaków uważa, że członkostwo naszego kraju w UE nic nie zmieniło w ich życiu.
Także bilans finansowy naszego członkostwa jest dodatni. Jak donosi Gazeta Prawna – Polska w ciągu pięciu lat otrzymała ponad 29,5 mld euro z budżetu UE. W tym czasie nasze składki przekazane do Unii wyniosły 13,4 mld euro. To pokazuje, że na czysto Polska zarobiła 16 mld euro.


Z zestawienia przygotowanego przez Gazetę Prawną wynika, że największym beneficjentem unijnego wsparcia są polscy rolnicy i polska wieś.


 

Reklama ogólnosieciowa


Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa