Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Świńska grypa atakuje kolejne kraje

Świńska grypa atakuje kolejne kraje

2009-04-26 21:51:17


Nowa, zabójcza mutacja grypy zagraża całemu światu – uważają eksperci. W Meksyku zabiła już ponad 80 osób. W ostatnich dniach świńska grypa dotarła również do Europy.


Trzy podejrzane przypadki w Hiszpanii, cztery we Francji i jeden w Wielkiej Brytanii. Wirus pojawił się także w Nowej Zelandii, USA i Kanadzie.


Eksperci uważają, że żaden kraj nie jest bezpieczny dlatego wiele państw decyduje się na badanie wszystkich osób, które wracają z dotkniętych chorobą regionów. Specjaliści uważają również, że wirusa świńskiej grypy będzie bardzo trudno powstrzymać.


Mimo to Światowa Organizacja Zdrowia nie podniosła na razie poziomu globalnego zagrożenia epidemią - wciąż obowiązuje trzeci stopień w sześciostopniowej skali. Jednak polskie MSZ ostrzegło, by Polacy w miarę możliwości nie wybierali się w podróż do Meksyku, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Resort spraw zagranicznych sugeruje, by do czasu opanowania sytuacji przesunąć wyjazdy w te rejony.


 

Reklama ogólnosieciowaŚmiertelny wirus grypy odkryto w Meksyku, gdzie do tej pory zaraziło się nim ok. 1300 osób, 81 zmarło. Szybko wirus przeniósł się również do USA, gdzie zachorowało 20 osób oraz do Kanady – tam chorych jest sześć.

Różne odmiany grypy wielokrotnie wymykały się spod kontroli. Ostatnia jak dotąd pandemia tej choroby wybuchła w 1968 roku. Wówcza grypa “Hongkong” zabiła ok. miliona ludzi na całym świecie. W ostatnich latach światu najbardziej zagroziła epidemia tzw. ptasiej grypy, która przez kilka lat siała postrach w południowo-wschodniej Azji, pojawiła się też w Europie.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Write captcha code*

Username:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa