Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Wielki sukces ABW

Wielki sukces ABW

2009-02-23 15:23:39

W ubiegłym tygodniu Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozbiła międzynarodową grupę przestępczą zajmująca się przemytem narkotyków na ogromną skalę. Funkcjonariusze przejęli ponad tonę kokainy o wartości rynkowej ponad 500 mln złotych - poinformowała Wirtualną Polskę ABW.

Jak informuje rzecznik prasowy ABW mjr Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska, przejęto dokładnie 1134 kg narkotyku. Jednocześnie zlikwidowano kanał przemytu kokainy z Ameryki Południowej przez Polskę do krajów Europy Zachodniej. Zatrzymano dziewięć osób, w tym przedstawicieli karteli kolumbijskich oraz członków grup przestępczych z Europy Zachodniej.

Sukces operacji był możliwy - jak zaznacza Koniecpolska-Wróblewska - dzięki wielomiesięcznej współpracy z amerykańską służbą ds. zwalczania przestępczości narkotykowej (DEA) oraz policją kolumbijską. Na terenie Polski działania ABW wspierała Straż Graniczna.

Reklama ogólnosieciowa


Nadzorujący śledztwo w tej sprawie Wydział X Prokuratury Krajowej w Warszawie przedstawił ośmiu osobom zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu środków odurzających w znacznej ilości. Siedmiu zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Jeden z nich został zwolniony po wpłaceniu poręczenia majątkowego.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

wp.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa