Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Twoja firma w UK -> Zakładanie firmy

Zakładanie firmy

2008-11-10 18:23:00

Żeby otworzyć jednoosobową firmę w Wielkiej Brytanii wystarczy wypełnić dwustronicowy formularz CWF1 i wysłać go do Inland Revenue (urzędu skarbowego). Formularz otrzymasz w każdym oddziale brytyjskiego urzędu podatkowego, możesz go też pobrać ze strony internetowej Inland Revenue www.hmrc.gov.uk/forms/cwf1.pdf lub zadzwonić pod numer 0845915 4515 i poprosić o przesłanie druków pocztą. Działalność trzeba zarejestrować najpóźniej w trzy miesiące od rozpoczęcia pracy na własny rachunek. Jeśli zapomnisz dopełnić tego obowiązku, zapłacisz 100 funtów kary. Za założenie firmy „w terminie” nie ponosisz żadnych opłat. Jeśli zdecydujesz się na samozatrudnienie, nie musisz rejestrować się w Workers Registration Scheme w Home Office. Praca na własny rachunek ma również dodatkową zaletę, istotną dla Polaków, którzy nie dawno przyjechali na wyspy. Osób samozatrudnionych nie obowiązuje rok czekania na ubieganie się o Residence Permit (potwierdzenie statusu rezydenta). Możesz o niego wystąpić zaraz po zarejestrowaniu działalności i wystawieniu pierwszej faktury.

Reklama ogólnosieciowa

Własna firma w Wielkiej Brytanii to same korzyści - nie trzeba się rejestrować w Home Office (WRS), od razu można dostać potwierdzenie statusu rezydenta (Residence Permit) i być panem samego siebie. Jak ją założyć? Wystarczy wypełnić dwustronicowy formularz i wysłać go do brytyjskiego urzędu podatkowego Inland Revenue.

Bardzo przydatny okaże się poradnik [pdf], wydany przez Inland Revenue, jest on po angielsku. Jest on załączony do artykułu, na samym jego końcu.

Dokładny opis jak wypełnić formularz jest przedstawiony na poniższych zdjęciach:

 

 

Artykuł pochodzi z:
Artykuł z „Praca i życie za granicą”

oraz opracowanie własne

Załączone pliki:

working-for-yourself.pdf
Oceń artykuł
(głosów: 10, średnia ocena: 3,9)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa