Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Gdzie mieszkać

Gdzie mieszkać

2008-11-09 19:35:14

Koszt zamieszkania może stanowić dużą część kosztów utrzymania; ważne jest też, by sprawdzić rodzaj dostępnego zakwaterowania i poznać prawa najemców.

Zakwaterowanie może zapewnić pracodawca lub agencja zatrudnienia. Ważne jest, by znać swoje prawa związane z tym, jaka kwota możne być potrącona z wypłaty tytułem zakwaterowania. Część „Praca w Szkocji” zawiera linki do ważnych informacji w języku polskim.

Zakwaterowanie krótkoterminowe

Zaraz po przyjeździe mogą Państwo zdecydować się na zakwaterowanie tymczasowe; w tym czasie szukać będą Państwo pracy i bardziej odpowiedniego miejsca zamieszkania.
Można wybierać spośród schronisk, schronisk młodzieżowych oraz noclegu ze śniadaniem w kwaterach prywatnych.

 

Reklama ogólnosieciowa

Linki

 

  • www.syha.org.uk (szkockie schroniska młodzieżowe)
  • www.hostelscotland.com
  • www.hostel-scotland.co.uk
  • www.visitscotland.com (pokoje ze śniadaniem i kwatery prywatne)
  • www.bedandbreakfastscotland.co.uk

Najem

Dostępne są kwatery do wynajęcia, umeblowane i nieumeblowane, a czynsz płaci się zwykle co miesiąc.

• Jeżeli wynajmują Państwo pokój we wspólnym mieszkaniu lub kwaterze prywatnej, średnio mogą Państwo zapłacić Ł50-Ł80 tygodniowo.
• Jeżeli wynajmują Państwo mieszkanie samodzielnie, koszt może wynosić Ł300-Ł600 miesięcznie, w zależności od metrażu, lokalizacji i liczby pokojów.
• Koszty są różne, w zależności od tego, który region Szkocji Państwo wybrali. • Będą Państwo proszeni o depozyt tytułem czynszu, zazwyczaj w wysokości dwu kwot miesięcznych, należy jednak pamiętać o pokwitowaniu i wiedzieć, co pokwitowanie to obejmuje oraz czy depozyt podlega zwrotowi w całości po zakończeniu wynajmu.
Więcej informacji o mieszkaniach do wynajęcia znaleźć można tutaj:
www.sspc.co.uk
www.upmystreet.com

Kwatery prywatne ogłaszają się w miejscowych gazetach i wyspecjalizowanych serwisach internetowych. Lista gazet szkockich znajdujesię na stronie internetowej www.scottishnewspapers.com

Państwa prawa

Należy pamiętać, że będą Państwo podpisywać umowę najmu lokalu, znaną jako umowa dzierżawy, i muszą Państwo wiedzieć, co ona zawiera. Przed podpisaniem umowy należy ją przeczytać i zabrać ze sobą do szczegółowej lektury, po czym odpowiedzieć sobie na kilka pytań „co jeśli”: Co jeśli lokal doszczętnie spłonie? Co jeśli właściciel wejdzie wtedy, kiedy nas tam nie ma? Co jeśli nastąpi włamanie i kradzież naszych rzeczy? Jaki okres wypowiedzenia obowiązuje właściciela, jeżeli chce wcześniej rozwiązać umowę najmu?

Ważne jest, by dostać umowę na piśmie oraz książeczkę dokumentującą opłacony przez Państwa czynsz, nawet jeżeli Państwa sytuacja ma charakter nieformalny.

Artykuł pochodzi z:
www.scotlandistheplace.com

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa