Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Rachunki i usługi

Rachunki i usługi

2008-11-09 19:25:00

Rachunki i usługi

Podatek miejski (Council Tax) zazwyczaj opłaca właściciel lub lokator. Otrzymują go władze lokalne i pokrywa on wszelkie usługi komunalne, jak wydatki na policję, wywóz śmieci i usługi miejskie. Kwota podatku zależna jest od miejsca zamieszkania. Wysokość kwoty jaką mamy zapłacić należy sprawdzić w lokalnym urzędzie (Council). Studenci w trybie dziennym nie muszą płacić podatku miejskiego, ale mogą też skorzystać z innych ulg.

Rachunki za usługi komunalne – gaz, prąd, woda, i telefon. Mogą one być wystawione na właściciela, a lokator płaci za usługi, z jakich korzystał w ramach czynszu. Ważne jest, by w momencie regulowania płatności sprawdzić rachunki oraz pamiętać, że są granice tego, co opłacać może lokator. Niezależnie od sytuacji, należy spisać z właścicielem stan licznika na początku najmu i w momencie rozwiązania umowy, tak by uniknąć sporów co do wysokości opłat.

Reklama ogólnosieciowa

Jeżeli rachunki są niedostępne, należy zwrócić się do usługodawców komunalnych i upewnić się, że rachunki wystawiane są na Państwa nazwisko, a stan liczników odpowiada wcześniejszym ustaleniom. Rachunki za usługi komunalne to pożyteczny dowód tożsamości z adresem, co wykorzystać można zwracając się o inne usługi, na przykład, rachunek w banku.

Informacje o firmach usług komunalnych znajdują się w Yellow Pages.

Współlokatorzy

Mogą Państwo znaleźć pokój we współdzielonych mieszkaniach lub może je zapewnić pracodawca. Właściciele tych mieszkań winni posiadać licencję lokalnych władz, co daje gwarancję, że mieszkania te są bezpieczne, dobrze zarządzane i dobrej jakości.

Współdzielone mieszkanie to zazwyczaj takie, w którym mieszkają przynajmniej trzy osoby lub trzy rodziny, które dzielą ze sobą kuchnię, łazienkę lub toaletę.

Więcej informacji znajduje się pod adresem: www.scotland.gov.uk/library5/housing/hmogft-00.asp

Dalsza pomoc W języku angielskim:
Strona Scottish Executive: www.betterrentingscotland.com


Mieszkania socjalne

Władze miejscowe w Szkocji albo posiadają własne lokale, albo korzystają z mieszkań wynajmowanych przez stowarzyszenia mieszkaniowe. Mieszkania te zwane są powszechnie mieszkaniami miejskimi lub socjalnymi. Często istnieje lista oczekujących na mieszkania socjalne. Jeżeli jednak wiedzą już Państwo, w którym miejscu w Szkocji będą mieszkać, mogą Państwo zwrócić się do władz lokalnych z pytaniem, czy przysługuje Państwu prawo do mieszkania socjalnego i jakie mieszkania są dostępne.

Artykuł pochodzi z:
www.scotlandistheplace.com

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 4)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa