Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Komunikacja -> Autobusy miejskie

Autobusy miejskie

2008-11-05 12:02:00

W zależności od miasta ceny biletów miejskich kształtują się różnie. Na przykład, w Londynie jednorazowy bilet na całe miasto kosztuje jednego funta, podczas gdy Cardiff w Walii podzielone jest na strefy cenowe (podobnie jak londyńskie metro).

Bilety autobusowe kupuje się bezpośrednio u kierowcy (chyba, że posiada się odpowiedni bilet metra uprawniający do przejazdów autobusem). Zawsze wsiada się tylko drzwiami przy kierowcy. Niektóre autobusy posiadają tylko jedne drzwi, jeśli jednak w autobusie jest dwoje drzwi (np. w Londynie) to wysiadać należy tylnymi. W Londynie kierowca wydaje resztę. W innych miastach (np. wspomniane już Cardiff w Walii) normalnym jest system tzw. exact fare, gdzie to pasażer musi się troszczyć o posiadanie odpowiednio odliczonej kwoty w monetach, które wrzuca się do specjalnej przezroczystej skrzyneczki u kierowcy. Kierowca nie ma obowiązku wydawania reszty. Warto zatem zawsze mieć drobne w kieszeni.

Reklama ogólnosieciowaW większości miast można kupić bilet tygodniowy (w Londynie Bus Pass). Obowiązuje on na wszystkie linie, w tym nocne.
Jego cena to około 14 funtów. Bilet studencki kosztuje około 30% mniej. Można również kupić bilety miesięczne. Szczegółowych informacji należy szukać na centralnych dworcach komunikacji autobusowej w konkretnych miastach.

Oceń artykuł
(głosów: 5, średnia ocena: 2,8)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa