Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Finanse -> Jak przesłać pieniądze

Jak przesłać pieniądze

2008-11-05 10:58:47

 1. » Z Wielkiej Brytanii do Polski
  1. Przewóz gotówki przy sobie
  2. W kopercie jako zwykły list
  3. Za pomocą karty debetowej lub kredytowej
  4. Przelewem bankowym
  5. Poprzez wyspecjalizowane firmy
 2. » Z Wielkiej Brytanii do Wielkiej Brytanii
  1. Standing order
  2. Przelew bankowy
  3. Wpłata gotówki na konto
  4. Przekaz przez internet
  5. Czek bankowy
  6. Postal order

Reklama ogólnosieciowa

1. Z Wielkiej Brytanii do Polski

Przesłanie pieniędzy do Polski jest dość kłopotliwe, ponieważ zazwyczaj wiąże się ze sporymi opłatami. Praktycznie rzecz biorąc można skorzystać z jednego z poniżej wymienionych sposobów.

 1. Przewóz gotówki przy sobie.Jest to najtańszy i najmniej kłopotliwy sposób, ale niestety należy bardzo uważać, aby nie zostać okradzionym przez kieszonkowców, którzy dobrze zdają sobie sprawę z tego, że powracający do Polski mają zazwyczaj przy sobie sporą ilość gotówki. Jeśli już przewozimy większą kwote przy sobie dobrze jest podzielić ją na kilka mniejszych częśći i ukryć w różnych trudnodostępnych kieszeniach. Pod żadnym pozorem nie wolno wkładać cennych rzeczy (gotówki, biżuterii) do bagażu głównego. Aby zmniejszyć fizyczny rozmiar gotówki (tzn. ilość papierków) należy wymienić wszystko na 20-funtowe, lub 50-funtowe banknoty. Te drugie nie są powszechnie używane i można je dostać praktycznie tylko w bankach.
 2. W kopercie jako zwykły listCzęść osób decyduje się na wysłanie niewielkich kwot w kopertach jako zwykły list. ZDECYDOWANIE ODRADZAMY tego typu pomysły, ponieważ wszystkie listy wysyłane za granicę mogą być sprawdzane. Prawo pocztowe mówi, że nielegalne jest przesyłanie banknotów i monet pocztą - w przypadku zaginiecia nie możemy otrzymać żadnego odszkodowania z poczty, ani brytyjskiej, ani polskiej, nawet, jeśli list został wysłany jako polecony.
 3. Za pomocą karty debetowej lub kredytowejNajbezpieczniejszą i chyba najszybszą opcją wydaje się wyciągnięcie gotówki z bankomatu za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Po założeniu konta w UK otrzymuje się kartę debetową - ile założonych kont, tyle kart. Np. w banku NatWest po złożeniu wniosku o konto bank automatycznie zakłada 2 konta: jedno bieżące i jedno do oszczędzania. Można również otrzymać kartę kredytową jeśli tylko aplikant spełnia określone wymagania (długość pobytu w UK, wysokość przychodów na konto). Jedną z kart można wówczas wysłać do osoby w Polsce, gdzie można wyciagnąć pieniądze z dowolnego bankomatu obsługującego dany typ karty (np. z logo Visa lub MasterCard). Należy tylko pamietać o dwóch rzeczach, po pierwsze osoba, która ma korzystać z karty musi być naprawdę zaufana, po drugie nie wolno wysłać PIN (czterocyfrowego kodu do karty) razem z kartą w tej samej kopercie. Najlepiej PIN wysłać SMS-em lub kolejnym listem dopiero po upewnieniu się, że karta już dotarła do odbiorcy w Polsce. Jeśli karta przestanie być potrzebna, to można ją najzwyczajniej zniszczyć (pociąć nożyczkami na drobne kawałeczki lub spalić) i zaaplikować w swoim banku w UK o następną. Zaletą tej metody jest to, że jeśli pieniądze są potrzebne, to odbiorca w Polsce otrzymuje je natychmiast, oraz to, że odbiorca nie musi posiadać konta bankowego. Wadą zaś jest to, że wszystkie karty mają dzienny limit kwoty jaką można z bankomatu wyciągnąć, np. 250 funtów. Oczywiście kolejnego dnia można wyciągnąć kolejne 250 funtów, itd.
 4. Przelewem bankowymMożna poprosić swój bank o wykonanie przelewu do banku w Polsce. Nie można tego dokonać samemu przez internetowy dostęp do swojego konta, ponieważ opcja taka jest niedostępna. Aby zrealizować przelew międzynarodowy należy znać międzunarodowy numer banku w Posce oraz numer konta, które trzeba odpowiednio wpisać na specjalnym druku. O szczegóły należy pytać w dowolnym oddziale swojego banku w UK. Należy mieć na uwadze, że zlecenie przelewu poza granice UK kosztuje całkiem sporo - możemy za to zapłacić nawet ok. 30 funtów. Dlatego też opłaca się to wykonywać tylko dla większych sum.
 5. Poprzez wyspecjalizowane firmy
  • 1stContact
  • Western Union
  • Chequepoint
  • LCC
  • Tonio
  • MoneyGram
  Zapotrzebowanie na przekazy gotówki poza granice spowodowało powstanie różnych firm oferujących takie właśnie usługi.
  Firmy takie przekazują pieniądze do Polski w swój własny sposób, o którym zresztą klient nie musi nawet wiedzieć. Pieniądze można wysłać do Polski już nawet za 5 funtów, ale ostateczna opłata zależy od kilku czynników - między innymi od wysokości przesyłanej kwoty. Firmy takie są najbardziej popularne w Londynie, gdzie oczywiście mieszka najwięcej Polaków i gdzie takie zapotrzebowanie jest największe.

2. Z Wielkiej Brytanii do Wielkiej Brytanii

Przesyłanie pięniędzy w obrębie terytorium Wielkiej Brytanii jest oczywiście tańsze, niż poza granice. Istnieją również dodatkowe opcje, które mogą się okazać bardzo pomocne w niektórych przypadkach. Te najbardziej popularne i sprawdzone sposoby wymieniamy poniżej.

 1. Standing order
  Standing order to odpowiednik polskiego zlecenia stałego. Przelew taki może być użyty do jednokrotnego przekazania gotówki, ale został on zaprojektowany głównie z myślą o okresowych (np. comiesięcznych) przelewach określonej kwoty (np. czynsz za mieszkanie, prąd itd.).
  Oczywiscie standing order może być wykonany tylko i wyłącznie pomiędzy dwoma kontami bankowymi i tylko pomiędzy bankami znajdującymi sie na terenie Wielkiej Brytanii. Standing order może zostać ustawiony zarówno bezpośrednio w banku - wystarczy poprosić obsługę, jak również można to zrobić samemu przez internet - pod warunkiem jednak, że posiada się internetowy dostęp do własnego konta bankowego. O szczegóły należy pytać w lokalnym oddziale naszego banku.
 2. Przelew bankowy
  Kolejnym sposobem na przekazanie gotówki pomiędzy dwoma kontami bankowymi jest zwykły przelew bankowy. Tak jak w przypadku standing order można to zrobić samemu poprzez internetowy dostęp do swojego konta (np. w NatWest jest to ukryte pod opcją Third party payments), jak również można poprosić o to obsługę banku. W tym drugim przypadku możliwe jest nawet wysłanie przelewu poza granice Wielkiej Brytanii. Niestety wszelkie tego typu operacje bankowe są raczej kosztowne i trzeba się liczyć z opłatami rzędu nawet 30 funtów.

  Odbiorca otrzymuje przelane środki pieniężne na swoje konto dopiero po kilku dniach, chyba że oba konta są w tym samym banku wtedy pieniądze są przelane natychmiast.

 3. Wpłata gotówki na konto
  Wpłata gotówki na konto jest najszybszym sposobem przekazanie gotówki poprzez bank, gdyż wpłacone pieniądze znajdują sie natychmiast na koncie odbiorcy. Wystarczy tylko znać imię i nazwisko oraz numery konta odbiorcy (sześciocyfrowy sort code oraz ośmiocyfrowy account number), udać się do dowolnego oddziału banku, w którym odbiorca posiada konto i dokonać wpłaty.
 4. Internetowe sposoby przekazu pieniędzy.
  Rozwój internetowych sklepów i giełd typu www.eBay.co.uk spowodował również powstanie kilku bardzo dobrych systemów zapłaty elektronicznymi pieniędzmi. Najbardziej popularne w chwili obecnej systemy to:
  • PayPal,
  • FastPay,
  • NoChex.

  Systemy takie wymagają oczywiście rejestracji oraz posiadania konta bankowego. Działają one w taki sposób, że po zarejestrowaniu w nich konta lub karty kredytowej możemy automatycznię przelać dowolną kwotę na swoje wirutalne konto w jednym z systemów, a następnie do dowolnego odbiorcy, który ma możliwość odbioru w taki sam sposoob.
  Przesłanie dowolnej sumy rozpoczyna się od wysłanie emaila do odbiorcy z informacją, że ktoś chce wysłać pieniądze. Należy wówczas zalogować się na swoje konto w systemie i zaakceptować lub odmówić przyjęcia pieniędzy.
  Następnie można pieniądze przelać na swoje konto w normalnym banku. Oczywiście firma udostępniająca taką usługe musi na tym coś zarobić, wobec czego należy się liczyć z niewielkimi opłatami (np. rzędu 1% od przekazywanej kwoty). Dokładnych kosztów należy szukać na odpowiednich stronach internetowych: PayPal, FastPay, NoChex.
 5. Czeki bankowe
  Mogą zostać również użyte jako możliwość przesyłu pieniędzy na odległość. Wystarczy bowiem wypisać czek na odpowiednie nazwisko i kwotę, a następnie włożyć do koperty i wysłać jako zwykły list. Jest to rozwiązanie dużo lepsze niż poniżej opisany Postal order ponieważ w przypadku zaginięcia listu nie ponosimy żadnej odpowiedzialności finansowej - nikt poza adresatem nie może zrealizować czeku, więc nasze pieniądze są bezpieczne. Co najwyżej stracimy równowartość znaczka pocztowego. Normalnie czek może być zrealizowany tylko przez osobę, która posiada konto bankowe, jednak istnieją firmy, które umożliwiają realizację czeków nawet bez posiadania konta. Oczywiście firmy takie pobierają opłaty w wysokości kilku procent kwoty widniejącej na czeku. Pewną niedogodnością przesyłania pieniędzy czekiem jest czas - wliczyć należy nie tylko czas jaki upływa do doręczenia czeku odbiorcy, ale również ustawowe 4 dni roboczych, po których pieniądze zostaną przelane z jednego konta na drugie.
 6. Postal order
  To coś w rodzaju polskiego przekazu pocztowego - można wysłać dowolną sumę pieniędzy do kogoś, kto nie posiada konta bankowego. Przesył jest imienny i może zostać zrealizowany tylko przez osobę, do której jest zaadresowany.
  Na poczcie wykupuje się specjalne druki (coś w rodzaju bonów pieniężnych), ktore wypisuje się podobnie jak zwykłe czeki bankowe. Z tą jednak różnicą, że postal order może być zrealizowany na każdej poczcie. Jest jednak dodatkowa opcja - jeśli na kwicie zostaną postawione dwie pionowe kreski, to wówczas staje się on zwykłym czekiem i można go zrealizować tylko i wyłacznie w banku.
  Każdy druk postal order kosztuje. Dlatego też, jeśli np. chcemy wysłać kwotę 18.95 funtów, to bardziej będzie się opłacało zakupić jeden kwit na 20.00 funtów (czyli zaplacimy np. 20.50), niż kilka druków tak, aby uzyskać dokładną kwotę 18.95 (druki kosztują od 50 pensów wzwyż).
  Następnie, wypełniony postal order należy włożyć do koperty i wysłać jako zwykły list, a więc trzeba jeszcze dodatkowo zapłacić za znaczek pocztowy.
  Nie jest to więc optymalny sposób przesyłania gotówki: nie dość, że trudno jest o osiągnięcie dokładnej kwoty jaka nas interesuje, i że za każdy druk należy dość sporo zapłacić, to jeszcze sama wysyłka jako list również kosztuje. Mało tego, w przypadku, gdy wysłany list zaginie tracimy podwójnie - nie dość, że stracimy nasze pieniądze, to jeszcze nie dotrą one do adresata i całą operację należałoby ponowić i oczywiście ponownie zapłacić.
  Niemniej jednak, czasami po prostu nie ma innej możliwości przesyłu gotówki. Dobrze jest, jeśli ma się dostęp do swojego konta bankowego przez internet, bo wówczas można samemu zlecić zdalnie przelew na czyjeś inne konto. Co jednak zrobić jeśli odbiorca nie ma konta? Wysłanie gotówki w kopercie jest zdecydowanie rozwiązaniem najgorszym z możliwych, ponieważ nieuczciwi ludzie zdarzają się wszędzie - w przypadku zagubienia listu ktoś na tym natychmiastowo zarobi. W przypadku postal order przynajmniej osoba niepowołana nie będzie mogła skorzystać ze zguby. Ale to chyba raczej marne pocieszenie - w każdym przypadku i tak nasz portfel będzie lżejszy o przesyłaną sumę...
  Tak jak zawsze również i w przypadku przelewania dowolnej kwoty pieniędzy należy przede wszystkim kierować się zdrowym rozsądkiem. Zanim zdecyduejmy się na jakąkolwiek opcję popytajmy najpierw znajomych. Szczególnie tyczy się to wyboru firmy oferującej jakieś usługi. Jeśli ktoś już z niej skorzystał i wszystko poszło bez problemów to mamy większe szanse, że pieniądze nie przepadną. W przeciwnym wypadku bowiem, możemy gorzko żałować nieprzemyślanej decyzji, która może nas sporo kosztować - w sensie finansowym i emocjonalnym.

Oceń artykuł
(głosów: 7, średnia ocena: 4,4)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

 • Umieść na NK
 • Wykop to
 • Umieść na Flakerze
 • Umieść na GG
Komentarze (29)
Słuchajcie, czy ktoś korzystał z przekazów pieniężnych WU http://westernunion.bzwbk.pl/ musze przesłać pieniądze swojemu mężowi, a nigdy jeszcze nie wysyłałam pieniędzy przez western union podobno w 15 minut będzie mógł już w angli je odebrać. czy ktoś korzystal może z ich usług i może się wypowiedzieć?
 • 2010-04-10 18:06
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Ja korzystałem i powiem szczerze że nie mam im nic do zarzucenia, oprócz tego że szybkie przesyłki do 15 min. są dość drogie.
Osoba której wyślesz pieniądze musi jedynie mieć przy sobie jakiś dokument potwierdzający tożsamość i numer ref. który dostaniesz po wysłaniu pieniędzy.
 • 2010-04-10 18:24
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
dziękuję za odpowiedz. zależy mi własnie aby przesłać w szybki sposób pieniądze.
 • 2010-04-10 18:28
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Jeśli wyślesz tą opcją w 15 minut, to mimo że zapłacisz sporo, to mogę Ci powiedzieć że do 15 minut te pieniądze Twój mąż dostanie.
 • 2010-04-10 18:31
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
dzieki stokrotne, zawsze wole skorzystać z czegoś co juz jest sprawdzone.
 • 2010-04-10 18:36
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Nie ma za co.
 • 2010-04-10 22:03
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Polecam MONAYGRAM przesyłka naprawde bardzo szybka (do 15 min.) odbiór w PKO SA w złotówkach lub euro. Wysyła sie na poczcie
 • 2010-04-10 22:42
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
MoneyGram też podobno można zaufać.
Sam osobiście nie próbowałem.
 • 2010-04-14 13:26
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Ja próbowałem MonayGram i z doświadczenia powiem, że nie podobno ale na pewno można zaufać. Z Wester Union nie korzystałem nigdy ale nie raz słyszałem, że komuś kasa zaginęła.
 • 2010-04-14 16:34
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Witam
Jeszcze jest Momybrookers piszę ,że jeszcze bo korzystam z niego od trzech lat sporadycznie .Opłaty to 1,5% od kasy którą przesyłasz i czas do 7-miu dni tz wysyłasz powiadomienie dostaje zaraz osoba pobierająca w emailu .
Krzysztof
 • 2010-04-15 19:31
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
nemo-nemo napisał(a):
Ja próbowałem MonayGram i z doświadczenia powiem, że nie podobno ale na pewno można zaufać. Z Wester Union nie korzystałem nigdy ale nie raz słyszałem, że komuś kasa zaginęła.


O MonayGram napisałem "podobno" ponieważ z ich usług nigdy nie korzystałem.
Nie słyszałem osobiście o tym aby ktoś wysyłając poprzez Western Union nie otrzymał pieniędzy.

>>>>
Krzysztof456 napisał(a):
Witam
Jeszcze jest Momybrookers piszę ,że jeszcze bo korzystam z niego od trzech lat sporadycznie .Opłaty to 1,5% od kasy którą przesyłasz i czas do 7-miu dni tz wysyłasz powiadomienie dostaje zaraz osoba pobierająca w emailu .


A o tego typu przesyłaniu pierwsze słyszę.
Ale dobrze wiedzieć.
 • 2010-04-20 18:07
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
gość gość
Ja korzystam z England.pl i musze przyznac ze to chyba najtanszy i najszybszy sposob na przeslanie pieniedzy. Pieniadze na koncie w Polsce mam doslownie w ciagu kilku godzin, przelew jak robie przez internet to mam za darmo i zawsze b.dobry kurs. Polecam
 • 2010-06-08 12:17
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Anonymous napisał(a):
Ja korzystam z England.pl i musze przyznac ze to chyba najtanszy i najszybszy sposob na przeslanie pieniedzy. Pieniadze na koncie w Polsce mam doslownie w ciagu kilku godzin, przelew jak robie przez internet to mam za darmo i zawsze b.dobry kurs. Polecam


Ja korzystam z LLoyds Money Transfer Card i musze przyznać, żę działa jak Leon zawodowiec: szybko, tanio i skutecznie a przede wszystkim bezpiecznie no i oczywiście zawsze super kurs. POLECAM!!


I tak sobie będziemy "jechać" z reklamami. Wiadomo, ze każdy z nas ma własne preferencje wysyłania pieniędzy do Polski w zależności od kursu, szybkości, bezpieczeństwa itd. itp.
A jeśli juz ktos naprawdę szuka naprawde taniego bo naprawdę darmowego sposobu przesłania pieniędzy do Polski polecam poszukać w pobliżu kogoś z tego samego miasta skąd pochodzimy, zaprzyjaźnić się z nim a jak bedzie jechał do Polski poprosić go o zabranie koperty (nie musi wiedziec co w srodku). Ja tak juz wysyłałem nie raz i jeśli chodzi o szybkość obsługi oraz kurs, to nawet England.pl sie nie umywa
 • 2010-06-08 20:40
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
A ja proponuję nie umieszczać reklam na forum.
Temat england.pl & Lloyds.TSB przerabiany był już w innym wątku w którym to też do bólu umieszczana była reklama tej stronki.
Żeby było jasne.
Od chwili obecnej jeśli znajdę znowu reklamę tej stronki będę usuwał ją bez tłumaczenia za co i dlaczego.
 • 2010-06-10 17:20
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Popieram
 • 2010-06-10 17:38
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Cenzor napisał(a):
Żeby było jasne.
Od chwili obecnej jeśli znajdę znowu reklamę tej stronki będę usuwał ją bez tłumaczenia za co i dlaczego.


też popieram, reklama kosztuje, więc takie cwaniaczkowate sposoby są tu zdecydowanie nie na miejscu.
 • 2010-06-10 19:22
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
zbr zbr
troche z innej beczki - ma ktos jakiegos laptopa albo stacjonarke na sprzedaz ??? jak tak to prosze o szczegoly i jakis kontakt najlepoiej na gg 6177466
poozdrawiam
 • 2010-07-19 21:14
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
zbr sugeruję popatrzeć na www.gumtree.com może nawet znajdziesz coś za free
 • 2010-08-21 08:19
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
nemo-nemo napisał(a):
zbr sugeruję popatrzeć na www.gumtree.com może nawet znajdziesz coś za free

Z tą stronką mnie zaskoczyłeś, nie wiedziałem o niej.
 • 2010-08-21 12:58
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
me meMoneybookers to
najgorsza z mozliwych firm do przesylania pieniedzy. Wiele rzeczy jest nie jest
wytlumaczonych do konca. Nawet jesli przytoczysz ich wlasne slowa  z ich sloganow reklamowych to zaczna Ci
wmawiac, ze wcale nie jest tak i nie umiesz czytac. Moja niewatpliwie zjadajaca
wiele nerwow historia z nimi trwa prawie rok i w chwili obecnej chca zebym
zweryfikowala swoje dane 3 raz !!! Dodatkowo z 1000 zl tak naprawde dotrze na
moje konto 850 zl. Nie wierzcie w zapewnienia, ze wszysto odbywa sie bezproblemowo
i na czas. Moneybookers to strata nerwow, czasu i pieniedzy, ktorych nikt Wam
nie zwroci.

 • 2010-08-29 13:32
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Dzięki za radę i informację "me".
 • 2010-08-29 16:00
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Ja polecam unitransfer.co.uk. Na kilku forach o nich czytalam poszukujac tanich przelewow. Sprobowalam i moge powiedziec, ze sa na prawde ok. ?4 za kazda kwote i dobry kurs. Moneybrookers probowalam, ale za nic w swiecie nie moglam tej ich strony zrozumiec. Western Union za drogi jak dla mnie, ale przy mniejszych kwotach slyszalam , ze nie biora tak duzo.
 • 2010-10-06 17:08
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Uzytkownik Uzytkownik
No i co z tym grosik ltd (nie podam strony bo zaraz uznacie za reklame) o ktory pytal inny uzytkownik, ale temat zostal przeniesiony do kosza gdyz cytuje "wszystko zostalo wyjasnione" w tym temacie - tu odsylacz do tematu w ktorym pisze...
 • 2011-05-04 00:01
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Uzytkownik napisał(a):
No i co z tym grosik ltd (nie podam strony bo zaraz uznacie za reklame) o ktory pytal inny uzytkownik, ale temat zostal przeniesiony do kosza gdyz cytuje "wszystko zostalo wyjasnione" w tym temacie - tu odsylacz do tematu w ktorym pisze...

Na temat przesyłania pieniędzy do kraju było w kilku wątkach, w tej chwili nie mam ani czasu ani ochoty aby tego szukać.
Możesz sama/sam poświęcić trochę czasu i poszperać na forum, skoro to takie ważne dla Ciebie.
Na temat grosika i innych możliwości przesyłania pisz sobie do woli, nikt tego nie potraktuje jako reklamę, jeśli ową nie będzie.

Edit.
Proszę bardzo, wystarczy poświecić 5 minut swojego cennego czasu na szukanie.
http://infolinia....do-polski-vt6140.htm
Wiem że oprócz tego wątku jest gdzieś jeszcze jeden, o ile mnie pamięć nie myli.
 • 2011-05-04 11:40
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
napisał(a):
Moneybookers to
najgorsza z mozliwych firm do przesylania pieniedzy. Wiele rzeczy jest nie jest
wytlumaczonych do konca. Nawet jesli przytoczysz ich wlasne slowa<span>  </span>z ich sloganow reklamowych to zaczna Ci
wmawiac, ze wcale nie jest tak i nie umiesz czytac. Moja niewatpliwie zjadajaca
wiele nerwow historia z nimi trwa prawie rok i w chwili obecnej chca zebym
zweryfikowala swoje dane 3 raz !!! Dodatkowo z 1000 zl tak naprawde dotrze na
moje konto 850 zl. Nie wierzcie w zapewnienia, ze wszysto odbywa sie bezproblemowo
i na czas. Moneybookers to strata nerwow, czasu i pieniedzy, ktorych nikt Wam
nie zwroci.


Jak dla mnie moneybookers to najlepsza forma przelewu pieniędzy do polski. Fakt, trochę jest formalności za pierwszym razem(związanych z weryfikacją konta i adresu), lecz następne przelewy to już tylko kilka kliknięć. Prowizje od transakcji(nie ważne jaką kwotę przelewamy) to bodajże 40p przy wpłacie na konto moneybookers i 8 zł przy wypłacie na konto bankowe w polsce. Pieniądze przeliczane są praktycznie po kursie kantorowym.

Nie wiem jakie złe doświadczenia miałeś(miałaś), ale jak dla mnie to moneybookers wychodzi taniej niż przelewanie pieniędzy Grosikiem, Sami Swoi, MoneyGram(któzi zarabia na niekorzystnym przeliczeniu walut), Western Union(który ma słone prowizje), wypłatą gotówki z agnielskiego konta w polskim bankomacie(prowizja + niekorzystny przelicznik).
 • 2011-05-06 00:31
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
A jak oceniacie wysyłanie funtów z UK do PL przez Transfer24? Pozdrowienia
 • 2011-11-09 13:55
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
dobromir dobromir
dobrze ich oceniam, jestem z nich zadowolony. są to przelewy typu ekspres, gdyż dochodzą przeważnie tego samego dnia. opłaty to koszt rzędu 2,25% wartości przelewu, więc jak znalazł do mniejszych przelewów w kierunku polski.
 • 2011-11-24 21:05
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Spróbowałam i faktycznie przychodzi w kilka godzin  w ten sam dzień i zapłaciłam 1,5 GBP za całość. Myślałam, że będzie więcej. Pozdrowienia
 • 2011-11-29 23:22
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
ejhwh2 ejhwh2
U mnie też bez problemu doszło w ten sam dzień, wysłałem przelew o 10:00 rano czasu UK. :-)
 • 2011-12-22 21:46
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa