Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Cenzor
Wto Maj 03, 2011 2:10 pm
Council Housing (mieszkania komunalne)
Autor Wiadomość
Infolinia-Prasa
Uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 714
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 1:14 pm   

Dzisiejszy artykuł objaśni na czym polega Council Housing Benefit i kto ma pierwszeństwo do ubiegania się o mieszkanie komunalne. Otóż o Council Housing mogą ubiegać się osoby, które na stałe zamieszkują Wielką Brytanię, pracują etatowo lub prowadzą swoją działalność gospodarczą oraz nie są właścicielami żadnych nieruchomości.



Przeczytaj artykuł
 
 
patitka
Gość
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 8:05 pm   

Witam!
Chcialabym prosic o informacje czy ilosc oczekiwanych lat na przyznanie mieszkania socjalnego ma jakis wplyw, poniewaz wraz z mezem czekamy juz 3lata, ale w ciagu tych lat zmienilismy adres co wiazalo sie ze zlozeniem nowej aplikacji o zmianie adresu no i w dokumentach mamy te date poczatkowa, ktora byla przy zlozeniu aplikacji o zmianie adresu czyli tak jakbysmy czekali tylko rok, gdy bylismy o to zapytac to powiedziano nam, ze nie trzeba tego zmieniac bo ilosc oczekiwanych lat nie ma zadnego wplywu i nie podnosi punktacji, tylko w ktorym bandzie jestesmy. Czy to prawda? czy tylko nas splawiono bo dla mnie to dziwne bo jesli tak jest to wiecznie bedziemy mieli medium band i zawsze beda ci co niby bardziej potrzebuja, bo jesli w counsilu nie wiedza ile lat czekamy to w jaki sposob medium wzrosnie na hight
prosze o odpowiedz
 
 
monika
Gość
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 7:08 pm   

gosc napisał/a:
patitka napisał(a):Witam!
Chcialabym prosic o informacje czy ilosc oczekiwanych lat na przyznanie mieszkania socjalnego ma jakis wplyw, poniewaz wraz z mezem czekamy juz 3lata, ale w ciagu tych lat zmienilismy adres co wiazalo sie ze zlozeniem nowej aplikacji o zmianie adresu no i w dokumentach mamy te date poczatkowa, ktora byla przy zlozeniu aplikacji o zmianie adresu czyli tak jakbysmy czekali tylko rok, gdy bylismy o to zapytac to powiedziano nam, ze nie trzeba tego zmieniac bo ilosc oczekiwanych lat nie ma zadnego wplywu i nie podnosi punktacji, tylko w ktorym bandzie jestesmy. Czy to prawda? czy tylko nas splawiono bo dla mnie to dziwne bo jesli tak jest to wiecznie bedziemy mieli medium band i zawsze beda ci co niby bardziej potrzebuja, bo jesli w counsilu nie wiedza ile lat czekamy to w jaki sposob medium wzrosnie na hight
prosze o odpowiedz


jak najbardziej jest wazne, prosze pojsc do urzedu i bezwzglednie poprosic o zmiane daty na ta ktora miala Pani w pierwszej aplikacji
 
 
Wolf
Gość
Wysłany: Czw Lip 29, 2010 2:38 pm   

Witam,
Mam pytanie : jestem wlascicielem mieszkania w Polsce a chcialbym sie starac o mieszkanie komunalne w Anglii. Gdzies w trakcie kolejnych podan o pomoc panstwa podalem informacje o stanie faktycznym i wiekszosc benefitow zostala mi odmowiona z tytulu tego ze posiadam mieszkanie, chociaz faktycznie nie otrzymuje zadnych dochodow z tego tytulu. W ujeciu organow u ktorych staralem sie o pomoc - moge zawsze sprzedac mieszkanie w Polsce i miec za co zyc. Chcialbym sie starac o mieszaknie komunalne i zastanawiam sie czy jesli przepiszę mieszkanie na kogos z rodziny to czy takie mieszkanie otrzymam.
Dziekuje.
W.
 
 
anonim
Gość
Wysłany: Sob Paź 16, 2010 12:41 pm   

Nie można sie starać o mieszkanie socjalne jeśli posiadasz jaki kolwiek majątek. mieszkanie w polsce należy zapisać na kogoś z rodziny albo sprzedać bo socjalne dostają osoby które nie stać na własny dom i nie posiadają żadnych majątków (naogół).
 
 
andrzej stachura 
Niemowa


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sob Lis 06, 2010 12:27 pm   

mam pytanie wynajmowalem pokoj od roku i zostalem wyrzucony na ulice gdzie szukac pomocy
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Sob Lis 06, 2010 9:36 pm   

andrzej stachura napisał/a:
mam pytanie wynajmowalem pokoj od roku i zostalem wyrzucony na ulice gdzie szukac pomocy

To zależy co masz zamiar teraz robić, czy masz fundusz na wynajem itd...
Podaj wiecej szczegółów, bo nie wiem o jaką pomoc Ci chodzi
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
damiankolno
Gość
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 3:25 pm   

Mieszkam w UK już 3lata, póki co wynajmuję dom z 3-ma kolegami, ale chce się starać o mieszkanie komunalne w Bristolu. Czy mam jakieś szanse na otrzymanie takiego mieszkania jeżeli jestem osoba samotna (jak się uda będę mieszkał sam), bez żadnego zadłużenia, zarabiającą +/- 1000 funtów miesięcznie?
Pytam, bo wynajęcie małego mieszkania w Bristolu kosztuje ok 400? na miesiąc + rachunki, a do tego muszę liczyć dojazd do pracy itp.


Przypominam o obowiązującej net etykiecie i zasadach na tym forum.

dbamy o ortografię na forum
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 12:55 am   

Osobiście nie widzę powodu czemu miał byś takiego nie otrzymać.
Należy udać się do Counsilu pobrać odpowiedni aplication form, wypełnić, złożyć i czekać na decyzję.
Pozdrawiam.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
mała
Gość
Wysłany: Pon Lis 15, 2010 3:19 pm   

Witam mam pytanie ...Mieszkam z mezem i synkiem niecały rok w bristolu i czy moge sie starac o mieszkanie maz pracuje a ja nie...prosze o pomoc
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 11:41 am   

mała, zawsze się możesz starać, a co z tego to już życie pokaże.
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
arek7898 
Niemowa


Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 1
Skąd: Rzeszów (Podkarpackie)
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 7:51 pm   

Wiatm
29.12.2010 będę we Wrexham. Mam kontrakt od 01.01.2010 do alexanderpharmacy jak farmaceuta. Szukam mieszkania dwópokojowego lub pokoju, najlepiej umeblowanego, chodzi o łóżko..:).
Czy ktoś z Państwa mógłby mi pomóc pozdrawiam.
Mój meail
 
 
brzocha29 
Niemowa


Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 1
Wysłany: Nie Lis 28, 2010 8:21 pm   

Chciałem prosic o rade,bo dostałem mieszkanie 2 dni temu z cansilu.Czy ktos wie cos wiecej na ten temat.interesuje mnie kiedy moge wykupic na własnosc jakie mam prawa do tego mieszkania ,czy moga mnie wyzucic w kazdej chwili.prosze o rade
 
 
mała
Gość
Wysłany: Czw Gru 09, 2010 1:30 pm   

Dzieki anieliczka  ale slyszałam ze musze mieszkac  caly rok zeby sie starac o mieszkanie...sama juz niewiem kazdy i nnaczej gada...
 
 
ania123
Gość
Wysłany: Sro Gru 29, 2010 9:01 pm   

posiadam ziemie mam ją na sprzedarz,ale do tej pory nic cisza chciałabym sie pobudować ale niemam jak ani niemoge wziąść pożyczki mam 35 lat mam stałą rente socjalną niemoge wziąść kredytu żadnego by móc sie pobudować lub kupić mieszkanie,,do tej ziemi należy moje rodzeństwo i mama każde z nas po1/4 mam męża który niema nic nawet ziemi mieszkamy w mieszkaniu 25m/kw ja jestem od listopada tego roku zameldowana razem z dzieckiem mój mąż od 15 lat jest tu zameldowany ,mamy dziecko 10 lat niepełnosprawne operacja bedzie w lutym 2011 na nózki dwie dziecko będzie przez 3 msc na wózku i potem rehabilitacje,starm sie o mieszkanie większe i suche bez wilgoci bez robali dziecko non stop horuje ja też ,ja również jestem niepełnosprawna mąż tez niewidzi na jedno oko jest prawnym opiekunem dziecka pobiera swiadczenie rodzinne bo nienalezała mu się renta ja dorabiam jak tylko moge .pan burmistrz utrudnia mi  i pan dr zgkim powiedzieli mi że nienależy mi sie mieszkanie nawet socjalne bo mam ziemie i co z tego ja niemoge tego sprzedać ani zamieszkać na tej pustej ziemi,jeśli mój mąż jest prawnym opiekunem niepełnosprawnej córeczki jest długo zameldowany i jeśli zrobiłam rozdzielność majatkową żeby on mógł sie starać o mieszkanie czy on może czy jest takie prawo mąż niema nic zadnego majątku to tylko spadek po moim zmarłymtacie  czy mam jakieś szanse pomózcie mi błagam Ania
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Czw Gru 30, 2010 12:10 pm   

Z tego co mi wiadomo aniu123, bedziesz musiała przedstawić zaświadczenie od lekarza w counsilu, jeśli oczywiście podczas składania wniosku o mieszkanie socjalne jako warunek podałaś stan swojego zdrowia.
W takim zaświadczeniu musi być przedstawiona opinia lekarska z sugestią zmiany miejsca zamieszkania - z jakiego powodu to mieszkanie w którym obecnie mieszkasz, nie spełnia kryteriów względem Twojej choroby.

Co do ziemi którą posiadasz nie pomogę Ci, bo niestety nie jestem zorientowany.
Pozdrawiam.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
marta
Gość
Wysłany: Sro Sty 26, 2011 2:53 pm   

witam dzis dostalam odpowiedz z cauncilu bend "D" mieszkamy w duzym domu sami bo wszyscy sie wyprowadzili teraz nie jestesmy w stanie zaplacic rachonkow i rentu ,niewiem co mam zrobic lada dzien przyjdzie wypowiedzenie moj maz zarabia 1000 f ja 500 mamy 3,5 letnia corke i za 2 miesiace urodzi sie nastepne boje sie ze ze szpitala z malym dzieckiem nie bede miala gdzie wrucic ,kolega ktory tez zlozyl wniosek i jest sam dostal bend "c" lepszy od nas od czego to zalezy a do tego zarabia 2000 f gdzie nalezy sie odwolac bezposrednio isc do cauncilu czy wyslac pismo? prosze o podpowiedz
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Pią Sty 28, 2011 11:19 am   

kolega jest sam? jeśli tak, to zdecydowanie łatwiej znaleźć dla niego jednosypialniowe mieszkanie niż dla was co najmniej trzysypialniowe, prawda?
jeśli nie stać was na utrzymanie tego domu to może poszukajcie czegoś tańszego? ewentualnie poszukajcie lokatorów do domu.
na szybki dom z councilu bym specjalnie nie liczyła.
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
marta
Gość
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 3:33 pm   

no tak wlasnie tez myslalam dzieki
 
 
asik
Gość
Wysłany: Sro Lut 02, 2011 4:16 pm   

Witam!Mieszkamy z mezem i dwojka dzieci w Anglii ponad rok czasu.Niestety wynajmujemy jeden pokoj,w domu zas mieszkaja 4 inne osoby.Czasem mamy tego dosc.Zero prywatnosci.Moim problemem jest dom w Polsce ktorego jestem wlascicielka.Chcielibysmy sie starac o mieszkanie z councilu ale raczej nie mamy szans.Niech ktos poradzi co robic...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama