Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka
logo

Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyć tego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać na forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
status Rezydenta - pytanie
Autor Wiadomość
LCH 
Niemowa


Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 1
Wysłany: Sob Maj 31, 2008 4:06 pm   status Rezydenta - pytanie

Witam wszystkich

mam pytanie i prosze o madra odpowiedz

sprawa wyglada tak:

mam przepracowany pelny rok, lecz do pelnego roku od przyznania mi Home Office brakuje ok 3 miesiecy

wiec moje pytanie brzmi: czy ubiegac sie o status rezydenta nalezy dokladnie po roku od nadania Home Ofiice(plus "pelne" przepracowane 12 miesiecy), czy tez moge skadac wniosek juz teraz pomimo tego, iz od nadania mi Home Office minelo ok 9 miesiecy?

z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi

zycze wszystkiego dobrego :)

Leszek
 
 
kronos 
forum-brukarskie.pl



Wiek: 33
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 342
Skąd: Exeter (Anglia)
Wysłany: Sob Maj 31, 2008 7:07 pm   

Warunkiem jest przepracowanie bez przerwy 12 miesięcy ( według daty przyznania Home O.) w Wielkiej Brytanii. Jeśli przerwa w zatrudnieniu potrwa dłużej niż 30 dni, okres pracy nalicza się od początku. Dopiero po upływie tego czasu można wystąpić o kartę rezydenta potwierdzającą status. By ją otrzymać, należy wysłać specjalny wniosek na formularzu EEA1.

Razem z wnioskiem należy przesłać również kartę rejestracyjną i certyfikat zezwolenia na legalną pracę, uzyskane dzięki rejestracji w WRS, zaświadczenie o zarobkach za ostatnie 12 miesięcy, a także list od obecnego pracodawcy potwierdzający zatrudnienie.

Zezwolenie na rezydenturę ważne jest przez 5 lat.

Parę info masz tu: https://infolinia.org/inde...d=95&Itemid=188
_________________
www.forum-brukarskie.pl
 
 
golonkaak 
Nieśmiały


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 10
Skąd: Stoke-on-Trent (Anglia)
Wysłany: Sob Maj 31, 2008 10:10 pm   

Moze mi ktos wytlumaczyc co daje status rezydenta?
 
 
abask 
Zaawansowany forumowicz
I live the moment


Wiek: 10
Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 194
Wysłany: Sob Maj 31, 2008 10:13 pm   

Jeśli pracowałam przez 18 mies (oczywiście na kontrakt) a później miałam 3 mies przerwę a teraz pracuję przez agencje czy to sie też liczy?
:)
 
 
kronos 
forum-brukarskie.pl



Wiek: 33
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 342
Skąd: Exeter (Anglia)
Wysłany: Sob Maj 31, 2008 10:40 pm   

Cytat:
Moze mi ktos wytlumaczyc co daje status rezydenta?


Bycie rezydentem (zarówno stałym, jaki i tymczasowym) daje nam pewne przywileje. Łatwiej jest otrzymać kredyt w banku, kupić dom na zasadzie "shared ownership", wziąć samochód w leasing czy na raty. Dokumentem rezydenta (który ma formę wkładki do paszportu) można się w UK legitymować, choć nie można na jego podstawie przekraczać granic. – Łatwiej jest też będąc rezydentem otrzymać zasiłki, w tym sensie, że przyspiesza to formalności. – Zwłaszcza otrzymanie zasiłków "child benefit" i "housing benefit", w przypadku których aplikujący jest weryfikowany przez Home Office, może to nastąpić znacznie szybciej. Status rezydenta potwierdza bowiem, że chcemy tu żyć i pracować, więc że taki zasiłek warto nam przyznać – dodaje właścicielka "Wsparcia w UK".
_________________
www.forum-brukarskie.pl
Ostatnio zmieniony przez kronos Sob Maj 31, 2008 10:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 424
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Maj 31, 2008 10:48 pm   

kronos napisał/a:
Cytat:
Moze mi ktos wytlumaczyc co daje status rezydenta?


Bycie rezydentem (zarówno stałym, jaki i tymczasowym) daje nam pewne przywileje.


Wiele z tych opisanych rzeczy zrobiłam albo próbowałam. Niestety mało kto się pyta o status rezydenta i chyba nie ma on wielkiego znaczenia. W kwestii shared ownership zdecydowanie preferowani są ludzie o brytyjskich paszportach.

--
Renya
 
 
kronos 
forum-brukarskie.pl



Wiek: 33
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 342
Skąd: Exeter (Anglia)
Wysłany: Sob Maj 31, 2008 10:51 pm   

Jest to potwierdzenie zamieszkiwania w UK, może mieć znaczenie przy
ubieganiu się o kredyt i innych formalnościach. Jest to również
wstęp do ubiegania się o permanent residece (karta stałego pobytu),
a następnie o obywatelstwo brytyjskie.
www.bia.homeoffice.gov.uk...ndereuropeanlaw

Ale tak w całości opisując to:: jak samemu się nie zobaczy to historie są różne
_________________
www.forum-brukarskie.pl
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 424
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Maj 31, 2008 10:58 pm   

kronos napisał/a:


Ale tak w całości opisując to:: jak samemu się nie zobaczy to historie są różne


Generalnie nie chciałam zniechęcać, pewnie bywa tak, że się przydaje, w moim przypadku to początek długiej i krętej drogi do paszportu królestwa.

--
Renya
 
 
kronos 
forum-brukarskie.pl



Wiek: 33
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 342
Skąd: Exeter (Anglia)
Wysłany: Sob Maj 31, 2008 11:08 pm   

Cytat:
Generalnie nie chciałam zniechęcać

Nie chodzi o to , dobrze piszesz, czasami jest bez sensu robić coś skoro i tak ci niepotrzebne
Dlatego ja piszę iż każdy ma swoją wersję wydarzeń. Jednemu się przydało a drugiemu nie.
Różne są odchylenia co do załatwienia tej sprawy.
Ogólnie, jest strona gdzie jest opisane lecz w życiu i tak inaczej się odbywa.
_________________
www.forum-brukarskie.pl
 
 
izunia84 
Niemowa
izunia84



Wiek: 26
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 7
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 5:17 pm   

Z tego co sie orietuje, faktycznie malo jaka instytucja wymaga od nas potwierdzenia posiadania dokumentow rezydenckich, warto jednak wspomniec iz po ich otrzymaniu oraz gdy juz bedziesz mial na koncie 4 lata przepracowane na terenie UK, masz pelne prawo do starania sie o tymczasowe obywatelstwo, co daje juz wieksze pole do popisu, a po roku od przyznania tymczasowego obywatelstaw mozesz ubiegac sie o Brytyjski paszport.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire |
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 18
Reklama