Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z rozliczeniem
Autor Wiadomość
Alexa:) 
Niemowa
Alexandra:)


Dołączyła: 31 Mar 2009
Posty: 4
Wysłany: Czw Cze 04, 2009 12:02 pm   Problem z rozliczeniem

Witam!
Mam poważny problem z Agencją,dla której pracowałam,to była moja pierwsza praca,chciałabym się rozliczyć z podatku,ale nie mogę,bo ta właśnie agencja nie chce mi wysłać P60 i P45,miałam nadzieję,że jest szansa rozliczyć mnie z samych payslepów,byłam w Revenue ale Pani w urzędzie powiedzia że już w tym roku nie robią tego i nie może mnie rozliczyć jeśli nie będę miała dokumentów.Jestem wściekła,że agencja może być tak bezkarna,co mam zrobić,żeby uzyskać moje P60 i P45,proszę o pomoc,ja już jestem bezsilna,czy w takim wypadku darować sobie,to co mi się należy??
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Czw Cze 04, 2009 6:38 pm   

Witam,

Obowiazkiem pracodawcy jest wystawienie pani P60 lub P45. Jezeli pracodawca tego nie robi lamie prawo i moze pani dochodzic swoich roszczen na drodze cywilno-prawnej. Radze udac sie do Citizen Advice Bureau i porozmawiac z doradcami w tej sprawie.

Prosze jednak jeszcze raz wyslac pisemna prosbe do agencji o wystawienie P60 lub P45 i zagrozic, ze jezeli tego nie zrobi podejmie pani niezbedne kroki prawne.

Prosze tez poinformowac Revenue ze agencja nie wystawila Pani dokumentu, powinni wtedy nalozyc na nia kary pieniezne, to powinno poskutkowac

Pozdrawiam
Pawel
Polpen
 
 
Alexa:) 
Niemowa
Alexandra:)


Dołączyła: 31 Mar 2009
Posty: 4
  Wysłany: Pon Cze 08, 2009 3:12 pm   

Dziękuje ślicznie,a ma Pan może wzór takiego podania bo nie bardzo orientuje się co trzeba zamieścić w takim dokumencie.
Jeśli chodzi o Revenue,to pani obsługująca mnie była na tyle niemiła,że powiedziała,że to nie jest jej interes załatwiać za mnie P45 i nic nie może zrobić.
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 1:33 pm   odp

Witam,

Zwykly list z prosba o przeslanie P45 lub P60 w zupelnosci wystarczy.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama