Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z mieszkaniem
Autor Wiadomość
wiewiora098
Gość
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 11:00 am   problem z mieszkaniem

Witam , mam problem i nie wiem gdzie się z tym zgłosić , koleżanka podała mi adres konsulatu polskiego więc pisze. Jesteśmy parą 36 i 25 lat , Hanna i Krzysztof, mieszkamy w Exeter w UK. W chwili obecnej mieszkamy na pokoju mieszkalnym ale ja jestem w ciąży i właściciel prosił, żebyśmy po urodzeniu dziecka opuścili lokal i tu zaczyna się nasz problem . Mój partner pracuje tutaj 2 rok na kontakcie , zarabiając 1050 funtów , z tego utrzymuje nas dwoje , płaci za mieszkanie jak i wysyła alimenty do Polski ( bo stąd pochodzimy ) starszej córce w kwocie 200 funtów miesięcznie , za pokój płacimy 500 funtów z opłatami .Ja niestety nigdzie nie pracuje, bo okazało się po moim przyjeździe że jestem w ciąży i to na dodatek zagrożonej . Nasza znajomość języka jest marna , ale z tego co dowiedzieliśmy się od rodaków nie przysługują mi żadne pieniądze na dziecko i w czasie ciąży , nie posiadam świadczenia Homework ani Inshurance. Jak urodzi dziecko co mamy zrobić. na to wygląda , że pójdziemy na bruk , bo nie mamy szans finansowych na znalezienie mieszkania tym bardziej pokoju ( dużo osób nie chce małych dzieci ) a nie chcielibyśmy się rozdzielać , tzn abym ja wróciła do Polski , chcemy aby dziecko wychowalo się w pełnej rodzinie, a z tego co dowiadywaliśmy się w Job Center są długie kolejki na socjalne mieszkanie bądż pomieszczenie , choć my byśmy chcieli obojętnie jaki kąt dla naszego dziecka i dla nas . Moja partnerka przez to nie spi po nocach jest coraz bardziej zestresowana . zaczyna myśleć o wyjeżdzie , a ja bardzo chciałbym dać prawdziwy dom , ale z obecnej pensji nie stać mnie na wynajem dużego mieszkania agencyjnego , Proszę o pomoc , Zdesperowani rodzice
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 11:56 am   

Zbierzcie dowody w Waszej sprawie, i udajcie się z tym do najbliższego Citizen Advice, tam dostaniecie profesjonalną pomoc, oraz zobaczycie co można w Waszej sytuacji wywalczyć.
Pozdrawiam.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama