Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Dawid
Czw Gru 02, 2010 8:42 pm
kupno domu w Anglii
Autor Wiadomość
moniczkagl 
Niemowa


Dołączyła: 25 Cze 2013
Posty: 1
Skąd: Leicester (Anglia)
Wysłany: Wto Cze 25, 2013 8:08 pm   podatek w uk od sprzedanego mieszkania w polsce

Witam,
Mam pytanie o podatek w uk za kase z mieszkania sprzedanego w polsce.
Mam zamiar sprzedac mieszkanie w Polsce i kupic w Anglii dom, juz minelo 5 lat od zakupu / przekazania spadku wiec jestem zwolniona z podatku w Polsce.
Zastanawia mnie tylko czy jak bede chciala kupic dom w UK to czy nie bede musiala placic podatku od wartosci wplaconej w Anglii jako oszczednosci?
Czy ktos juz kupil dom w Anglii po sprzedaniu w Polsce i wiem jak to dokladnie dziala?
A moze znacie metode jak z najmniesza strata przetransferowac ta sume do UK (gotowka/ przelew na konto w UK czy jak)?
Bede bardzo wdzieczna za jakiekolwiek wskazowki!
 
 
Andy10 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 21
Wysłany: Sro Cze 26, 2013 4:06 pm   

Witaj Moniczko , nie musisz sie martwic , pieniadze ze sprzedazy domu w Polsce najlepiej przelej z Polski na Twoje konto w angielskim banku , bo w trakcie procesu kupna (w jego koncowej fazie , po wymianie kontraktow) przelewasz pieniadze na depozyt na konto prawnika ktory bedzie obslugiwal twoja procedure kupna , on przelewa na konto prawnika reprezentujacego sprzedawce , ten z kolei przelewa na konto sprzedajacego dom , kiedy depozyt jest na koncie sprzedajacego nastepuje uzgodnienie daty przekazania kluczy do domu . W trakcie procesu kupna Twoj prawnik zapyta sie skad wzielas pieniadze na depozyt , pokazesz mu kopie przelewu z polskiego banku do angielskiego i to wystarczy , przelew z Polski nie podlega opodatkowaniu w Anglii , pozdrawiam Andrzej
 
 
izabellisima 
Niemowa


Dołączyła: 05 Gru 2014
Posty: 1
Skąd: Banbury (Anglia)
Wysłany: Pią Gru 05, 2014 1:50 pm   

Witam ,
Mam pytanie odnosnie kredytu na dom- maksymalny limit to 110.000 funtów. Ponieważ słyszałam o pomocy od panstwa dla małzenstw do 35 roku życia chciałam sie dowiedziec cos wiecej o tym jaka to dokładnie jest pomoc i czy musimy miec wkład własny???
Dziekuje
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama