Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile mozna przewiezc alkoholu??
Autor Wiadomość
DarJus
Zaawansowany forumowicz

Wysłany: Czw Maj 11, 2006 5:13 am   Ile mozna przewiezc alkoholu??

W poniedzialek lecimy do Polski i chcieli bysmy troszke zabrac tutejszych trunkow, a ze chetnych w naszym kraju nie brakuje, dlatego chcemy wziasc ich jak najwiecej. Rowniez w powrotna droge, trzeba wziasc cos na zab, aby miec czastke Polski ze soba (nawet jak bedzie to czastka w stanie plynnym). Lecimy RyanAir'em. Czy ktos sie z was orientuje, jakie sa limity przewozonego alkoholu "do" oraz "z" Polski?

PS: Gdzies mi sie obilo o uszy, ze jest to 1 litr na glowe, ale dotyczylo to "mrowek", wiec mam nadzieje, ze cos sie zmienilo (na lepsze czyli wieksze).

DarJus
Zaawansowany forumowicz

Wysłany: Czw Maj 11, 2006 3:00 pm   

Troszke poszukalem i znalazlem coś takiego:
http://www.gbritain.net/articles.php?id=33
[quote:1fg9ncvm]Turysci podrózujacy po krajach Unii podlegaja ograniczeniom dotyczacym wwozu ilosci zakupionych i przewozonych towarów przeznaczonych do uzytku osobistego i nie podlegajacych odsprzedazy. Pojecie "do uzytku osobistego" zawiera w sobie przeznaczenie przewozonych towarów na prezenty, jednakze ich sprzedaz jest naruszeniem prawa i grozi ich konfiskata oraz dodatkowa kara. Odebraniu moze równiez podlegac pojazd, którym towary sa przewozone.
Przykladowo, przewozone towary uznaje sie za do uzytku osobistego, jezeli nie przekraczaja ilosci:
- 800 papierosów (ale przy wjezdzie m. in. do Austrii, Danii, Finlandii, Szwecji, Irlandii i Wielkiej Brytanii - tylko 200 papierosów)
- 200 cygar,
- 1 kg tytoniu,
- 10 litrów spirytusu,
- 20 litrów wina ze zwiekszona zawartoscia alkoholu (np. sherry, porto),
- 90 litrów wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musujacego),
- 110 litrów piwa.[/quote:1fg9ncvm]
Wydaje mi sie, ze limity sa zbytnio przyduze. W kilku innych miejscach pisalo, ze mozna przewiezc 1l alkoholu na bazie spirytusu, 2l wina oraz do 5l piwa. Mozna przewiezc tez do 200 szt papierosow.
Czy ktos wie jak to jest w realu?

milki 22
Nieśmiały

Wysłany: Czw Maj 11, 2006 5:07 pm   

Witam, lecac do Angli a bylo to niedawno bo poltora miesiaca temu, dzwonilem na lotnisko powiedziano mi ze moge do Angli bo do kazdego kraju jest inaczej wwiesc litr wyrobow spirytusowych, dwa litry wina. piec litrow piwa i 200 papierosow. Przeczytalem takze ze wyrob spirytusowy nie moze przekraczac 70% czystego spirytusu to ze wzgledu bezpieczenstwa.
Znajomi mojego kolegi anglicy zazyczyli sobie spirytus :D nie wiem czemu tutaj nie ma go w sprzedazy jest nielegalny lekka prohibicja :D
Skonczylo sie na tym ze przylecialo razem ze mna 20 paczek papierosow i litr spirytusu :D Kontroli na lotniksu zadnej nie bylo :? Dziwne ze wzgledow bezpieczenstwa...

juniorbristol
Zaawansowany forumowicz

Wysłany: Czw Maj 11, 2006 6:02 pm   wodka w samolocie :)

hej
Nam sie udalo wwiezc 14 butelek 0,2 zubrowki na zamowienie do pracy, eh ci Anglicy, ale to bylo LOTem, wiecie, przepisy sobie a Polacy sobie :)
ale to zalezy czym sie leci, jak lecelismy RAJANEREM to nas przetrzepali na lotnisku w Polsce, caly podreczny, sok malinowy i tabasko i nawet kabanosy policzyli, ale puscili co najwazniejsze.
Sami rozumiecie , wszystko z umiarem, powodzenia

Qfel
Stały bywalec

Wysłany: Sob Maj 13, 2006 7:36 pm   

wszystko przejdzie ale jak widac ze "pudlami" wnosicie to raczej sie przyczepia, ja ostatnio 5 kartonow fajek przewiozlem i nic :)

K3DRUS
Niemowa

Wysłany: Czw Maj 25, 2006 9:46 pm   

no rozumiem,ale kazdy wlasciwie z Was mowi o samolotach, a jak to wyglada z autokarami?

rysa
Stały bywalec

Wysłany: Czw Maj 25, 2006 9:49 pm   

Ja jechalem w zeszlym roku autokarem to zaden celnik/urzednik nikomu nie sprawdzal bagazy, a tymbardziej ilosci przewozonych fajek czy tez alkoholu zarowno na granicy polsko-niemieckiej, jak i francusko-angielskiej...zatem no limits . Wybór i ryzyko należy do Ciebie :wink:
Pozdrawiam

DarJus
Zaawansowany forumowicz

Wysłany: Sob Maj 27, 2006 12:08 pm   

Jak sie jedzie autokarem to bezpieczniej jest przewiezc duze ilosci alkoholu i papierosow. Jak mysmy jechali, to patrol graniczny nas zatrzymal i poprosil z calego autokaru tylko dwie osoby do wyjscia i pokazania bagazu (akurat byly to osoby ktore przewozily spore tego ilosci, ale w bagazu podrecznym i zdazyli troszke tego "rozdysponowac" po autokarze. Jak lecielismy Ryanair'em to podczas lotu do Łodzi nic nam nie sprawdzali (poprostu torba poszla na tasme i do samolotu), natomiast w drodze powrotnej z Łodzi do Stansted, to dopiero przed samym wyjsciem z Arrivals na Stansted jakis gosc nas poprosil o otworzenie torby i pokazania co tam mamy, ale obejzal zawartosc tak pobieznie, ze spokojnie moglismy rowniez przewiezc wieksze ilosci.

rysa
Stały bywalec

Wysłany: Sob Maj 27, 2006 1:28 pm   

Jesli chodzi o ilosc fajek i alkoholu, ktore mozna przewiezc wszytsko zostalo wyjasnione w FAQ II - Co zabrac?

Odpowiedz do tematu