Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Cenzor
Wto Maj 03, 2011 1:10 pm
Council Housing (mieszkania komunalne)
Autor Wiadomość
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Sro Lut 12, 2014 8:20 pm   

gosc123 napisał/a:
poczytalam pare odpowiedzi ale nie znalazlam odpowiedzi na moje pytanie wiec tak do anglii przyjechalam 3 miesiace temu z corka do partnera on tu pracuje normalnie zlozylismy wszystkie dokumenty do consilu bez problemow i nie wazne ze jestem tu dopiero 3 miesiace to nie ma znaczenie chodzi mi o to dokladnie ze ogolnie w polsce nie posiadam zadnego mieszkanie ani majatku ale pare lat temu skladalam wniosek na mieszkanie dostalam decyzje pozytywna lecz czekam juz pare lat i narazie nadal nic nie ma po za tym ze widnieje na liscie oczekujacych czy to moze miec jakis wplyw na to ze tu tez sie staram tez o mieszkanie moze ktos cos wie prosze o komentarz??? z gory dziekuje :)

Gdzie składałaś ten wniosek, w Polsce czy tutaj?
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
gosc123
Gość
Wysłany: Pią Lut 14, 2014 4:18 pm   

pare lat temu skladalam w polsce zostal mi przyznane mieszkanie tylko ze wzgledu na brak tych mieszkan widnieje narazie na liscie i caly czas mowia trzeba czekac bo nie ma a tutaj zlozylam miesiac temu narazie jeszcze czekam na decyzje o beneficie wtedy cos ruszy czy to bedzie jakis problem ze moge nie dostac tu albo w polsce patrzac z drugiej strony w polsce pomimo tego nie mam zadnego wlasnosciowego mieszkania ani zadnego majatku poza tym ze widnieje tylko na liscie oczekujacych tak jak i tu
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Nie Lut 16, 2014 12:04 pm   

gosc123 napisał/a:
pare lat temu skladalam w polsce zostal mi przyznane mieszkanie tylko ze wzgledu na brak tych mieszkan widnieje narazie na liscie i caly czas mowia trzeba czekac bo nie ma a tutaj zlozylam miesiac temu narazie jeszcze czekam na decyzje o beneficie wtedy cos ruszy czy to bedzie jakis problem ze moge nie dostac tu albo w polsce patrzac z drugiej strony w polsce pomimo tego nie mam zadnego wlasnosciowego mieszkania ani zadnego majatku poza tym ze widnieje tylko na liscie oczekujacych tak jak i tu

Jeśli w Polsce składałaś i otrzymałaś tam decyzje i nic nie otrzymałaś w sensie fizycznym, to nic nie obchodzi tutejszych urzędników, teraz żyjesz tutaj, pracujesz, czy to Twój partner pracuje, i jeśli swoje dalsze życie planujesz w tym krajem, masz prawo ubiegać się o mieszkanie socjalne tutaj.
Teraz są coraz to wiekszę problemy dla nas emigrantów w uzyskaniu mieszkania socjalnego, i prawdopodobnie będą jeszcze większe, ale nadal masz szansę.
Pozdrawiam.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
elemeledutki80 
Niemowa


Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 1
Skąd: Reading (Anglia)
Wysłany: Nie Maj 11, 2014 10:05 am   

Witam.Jestem mamą 3 dzieci w wieku 14,9 i 5 lat(dzwie dziewczyny i chłopiec)W Reading mieszkam od roku.W listopadzie 2013 złożyliśmy dokumenty o mieszkanie socjalne i dostaliśmy band E wtedy mieszkaliśmy tylko z najmłodszą córka,ponieważ starsze dzieci zostały w Pl u moich rodziców(problem z byłym mężem).W kwietniu wygrałam sprawę o całkowitą opiekę i zawiesiłam prawa ojcu.W czerwcu dzieci zabieram do siebie już na stałe.I tu moje pytanie.W tej chwili mieszkamy w 1 bedroom flat,landlord bez problemu wyraził zgode na więcej osób.Domu nie stac nas wynająć,ponieważ tylko mąż pracuje.Czy obecność dzieci będzie miała wpływ na zmianę bandu z E na inny?Czy mamy szanse na mieszkanie skoro będzie przeludnienie?Bardzo proszę o odpowiedź.Pozdrawiam.
 
 
comam
Gość
Wysłany: Sro Maj 14, 2014 9:34 am   

Czeekam z rodzina na mieszkanie od 2009 roku.Na poczatku mielismy band 3,3 po 4 latach zmienili nam band na 3,2 a teraz os 2 tygodni mamy band 3,1 ile mam czekac na mieszkanie socjalne z bandem 3,1?
 
 
comam
Gość
Wysłany: Sro Maj 14, 2014 9:43 am   

Bedziemy wdzieczni za kazda odpowiedz,podpowiedz.Gdy skladalismy aplikacje na mieszkanie socjalne 2009 pracowalismy oboje z mezem ale wynajmowalismy 2-bedroom z dwojka dzieci.Uznali wtedy ze mamy przeludnienie.Ja zachorowalam i juz kilka lat nie pracuje ale ze dzieci ukonczyly oboje 18 lat automatycznie zmienili nam band na 3,2.Maz pracuje sam wiec ie stac nas na wynajecie wiekszego mieszkania.Teraz jedno z dzieci sie wyprowadzilo wiec automatycznie zmienili nam band 3,1 na mieszkanie 2-bedroom.Prosze o informacje jesli ktos byl w podobnej sytuacji.Czekamy na mieszkanie juz prawie 5 lat ile jeszcze mozemy czekac z bandem 3,1?
 
 
lukasz111
Gość
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 3:19 pm   

Mam pytanie w ilu councilach mozna sie rejestrowac? obecnie jestem zarejestrowany przy miejscu zamieszkania. a chce rowniez zarejestrowac sie w councilu w miescie gdzie obecnie pracuje.
 
 
Ania
Gość
Wysłany: Pon Cze 09, 2014 5:29 pm   

Witam. Poszukuje mieszkania w pobliżu Ecclesall Rd w Sheffield dla pary z dzieckiem. Bardzo byłabym wdzięczna za jakieś oferty. e-mail:
 
 
ja
Gość
Wysłany: Pią Cze 27, 2014 1:17 pm   

CZy na mieszkanie z councilu można brać housing benefit ???
 
 
Wiola...
Gość
Wysłany: Pią Cze 27, 2014 8:25 pm   

Hey :-) Mam małe pytanie.Jestem już rok w UK i cały czas wynajmuje pokój chciała bym złożyć aplikację o mieszkanie z hausing'u ale nie płacę cauncil'u. Czy jest to jakiś problem? Czy oni w ogóle to sprawdzają?
 
 
Ana
Gość
Wysłany: Pon Paź 27, 2014 11:43 pm   

Jestem zarejestrowana w counclu w homelinku od ponad 4 lat i mimo grupy "B" od półtora roku(ze względów zdrowotonych) i ukoczonych 50-ciu lat od pół roku wciąż jestem pomijana i mieszkania zostaja przyznawane osobom krócej ode mnie czekającym i z niższymi grupami.Co jest nie tak i gdzie mam sie zgłoscci o pomoc?
 
 
agaa
Gość
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 6:57 am   

heej.. Ja złożyłam aplikacje mc temu jestem w ciąży mieszkam w raz z narzeczonym na pokoju. Niedługo pewnie nas,wywala jak się brzuszek pokaże. Sami powinniśmy się już wyprowadzić ale ciężko nam coś znaleźć mam ciężka sytuacje bo wszyscy pala w łazience grzyb ślimaki w łazience na dole łazienka z góry przecieka na dol i to gnije. Z aplikacji dali mi odpowiedz oczekiwanie 6 lat!! Pracuje legalnie na full time place podatki 2,lata
 
 
ona
Gość
Wysłany: Sob Sty 24, 2015 4:52 pm   

Mam pytanie jesli posiada sie mieszkanie socjalne moze ktos z rodziny mieszkac na pokoju???
 
 
Bi
Gość
Wysłany: Sob Sty 24, 2015 8:02 pm   

Witamy mam mieszkanie z councilu od 7 lat. Moje dzieci maja astme od dwoch lat staram sie o zmiana mieszkanie gdyz w tym jest pelno plesni praktycznie wszystkie sniany,meble u dzieci w pokojach pokryte sa plesnia.Ciagle chorujemy 3 do 4 razy w roku zapalenie oskrzeli,niedawno lekarza stwierdzil u mnie tez astme:( czy mohlabym sie stara o odszkodowanie?
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Nie Sty 25, 2015 11:30 pm   

Bi napisał/a:
Witamy mam mieszkanie z councilu od 7 lat. Moje dzieci maja astme od dwoch lat staram sie o zmiana mieszkanie gdyz w tym jest pelno plesni praktycznie wszystkie sniany,meble u dzieci w pokojach pokryte sa plesnia.Ciagle chorujemy 3 do 4 razy w roku zapalenie oskrzeli,niedawno lekarza stwierdzil u mnie tez astme:( czy mohlabym sie stara o odszkodowanie?

Jest to możliwe, jeśli udowodnicie w sądzie, że choroba jest z tego właśnie względu.
Będziecie potrzebowali sporo papierów m.in. od lekarzy którzy potwierdzą Waszą wersję (czyli stan faktyczny).
Jednak proponuje się z tym zwrócić najpierw do najbliższego CAB, o pierwsze porady.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
maria1983 
Niemowa
maria


Wiek: 32
Dołączyła: 26 Sty 2015
Posty: 1
Skąd: Watford (Anglia)
Wysłany: Sro Sty 28, 2015 11:52 am   

Witam!!
Wraz z mezem i 2,5 letnia coreczka wynajmujemy 2 pokojowe mieszkanie.Kilka dni temu Przyszla do nas wlascicielka z 2- miesiecznym wypowiedzeniem, powod jest w ciazy i chce sie wprowadzic do tego mieszkania z mezem. Dodam ze ja tez jestem w 4 miesiacu ciazy.Nasza sytuacja finansowa sie zmienila. Moj maz jest od 4 miesiacy self employed i firma jeszcze nie rozwinela sie na tyle zeby nas utrzymac . Ja pracuje tylko na part time. Mamy dodatki do mieszkania z cansilu. Moje pytanie brzmi czy mamy szanse dostac mieszkanie socjalne gdyz nie stac nas w chwili obecnej na wynajem innego mieszkania a juz w krotce bedziemy musieli opuscic obecne mieszkanie :(
 
 
Bi
Gość
Wysłany: Sro Sty 28, 2015 6:14 pm   

Cytat:
Bi napisał(a):Witamy mam mieszkanie z councilu od 7 lat. Moje dzieci maja astme od dwoch lat staram sie o zmiana mieszkanie gdyz w tym jest pelno plesni praktycznie wszystkie sniany,meble u dzieci w pokojach pokryte sa plesnia.Ciagle chorujemy 3 do 4 razy w roku zapalenie oskrzeli,niedawno lekarza stwierdzil u mnie tez astme czy mohlabym sie stara o odszkodowanie?
Jest to możliwe, jeśli udowodnicie w sądzie, że choroba jest z tego właśnie względu.
Będziecie potrzebowali sporo papierów m.in. od lekarzy którzy potwierdzą Waszą wersję (czyli stan faktyczny).
Jednak proponuje się z tym zwrócić najpierw do najbliższego CAB, o pierwsze porady.
Dziekuje ????
 
 
Bi
Gość
Wysłany: Sro Sty 28, 2015 6:17 pm   

Wie ktos jaka jest maksmalna ilosc punktow zeby dostac mieszkanie?
 
 
Bi
Gość
Wysłany: Sro Sty 28, 2015 6:19 pm   

Cytat:
napisał(a):Bi napisał(a):Witamy mam mieszkanie z councilu od 7 lat. Moje dzieci maja astme od dwoch lat staram sie o zmiana mieszkanie gdyz w tym jest pelno plesni praktycznie wszystkie sniany,meble u dzieci w pokojach pokryte sa plesnia.Ciagle chorujemy 3 do 4 razy w roku zapalenie oskrzeli,niedawno lekarza stwierdzil u mnie tez astme czy mohlabym sie stara o odszkodowanie?
Jest to możliwe, jeśli udowodnicie w sądzie, że choroba jest z tego właśnie względu.
Będziecie potrzebowali sporo papierów m.in. od lekarzy którzy potwierdzą Waszą wersję (czyli stan faktyczny).
Jednak proponuje się z tym zwrócić najpierw do najbliższego CAB, o pierwsze porady. Dziekuje :)
 
 
kasia
Gość
Wysłany: Wto Lut 24, 2015 4:18 pm   

mam pytanie jesli dostane mieszkanie z council i bedzie praca i bede mieszkala to super a jesli cos nie wypali i nie bedzie mnie stac na mieszkanie w Szkocji nie bedzie jakis skutków prawnych z opuszczeniem owego mieszknia czy to mieszkanie bedzie mnie w jakis sposób obligowało do stałego pobytu w SZkocji bardzo prosze o odpowiedz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Reklama