Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Cenzor
Wto Maj 03, 2011 1:10 pm
Council Housing (mieszkania komunalne)
Autor Wiadomość
Joker
Gość
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 2:48 pm   

Witam wybieram sie niedługo do Anglii. Moje pytanie brzmi:
Czy jak ja tam będę pracował a w Polsce zostawiam żonę i 2 dzieci czy mogę sie ubiegać o mieszkanie z consilu aby ich sprowadzić i nie tułac sie po wynajmowanych chatkach???? Czy też wszyscy razem musimy być na terenie Anglii i czy po tym jak ściągnę żonę wraz z dziećmi to dopiero wtedy trzeba liczyć rok pobytu czy czas leci juz od mojego przyjazdu???
 
 
Monia.
Gość
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 11:36 am   

Witam.
Mam pytanie.
Jestem z partnerem 7 lat w uk.Obydwoje legalna praca,itp.
Mamy 2 dzieci.Jedno z nich 3-letnie jest niepelnosprawne.
Pytanie moje jest czy majac ladne mieszkanie,dobre warunki mamy szanse dostac councilowskie?
Teraz ja nie pracuje i jest nam ciezej utrzymac mieszkanie.Myslalam o tym zeby zlozyc aplikacje o councilowskie.Ale nie wiem czy mamy szanse bo wydaje mi sie ze klada nacisk na warukni mieszkaniowe..
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1682
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 1:01 pm   

Wydaje mi się że niektórzy z Was nie rozumieją, o co tak naprawdę chodzi, lub może źle interpretuje Wasze wypowiedzi.
Mieszkania socjalne, bo tak te mieszkania są nazywane, są to mieszkania z przeznaczeniem dla osób które mają kłopoty mieszkalne, zdrowotne, etc. ale również i finansowe.
Dlatego tak skrupulatnie (tym bardziej teraz po zmianie rządu) jest sprawdzany, przez urząd Counsil, stan majątkowy wnioskodawcy. To nie są hotele robotnicze, dlatego też zanim takowe ktokolwiek otrzyma oczywiście że musi tutaj mieszkać raczej od jakiegoś czasu, jak również we wniosku złożonym do Counsilu podać powód z jakiego jest zmuszony starać się o nie.
Co prawda jak widać, teraz państwo idzie w tym kierunku że takie mieszkania otrzymują również pracujący którzy z jakichś powodów nie mogą mieszkać np. w wynajmowanym domu czy mieszkaniu, ale jednak jak sama nazwa wskazuje to mieszkania socjalne, czyli rodzaj pomocy od państwa i ich obywateli.
Takie mieszkania, są również od czasu do czasu przydzielane w naszym kraju, więc można dostrzec podobieństwo, jakim osobom takie się należą.


Monia. napisał/a:
Witam.
Mam pytanie.
Jestem z partnerem 7 lat w uk.Obydwoje legalna praca,itp.
Mamy 2 dzieci.Jedno z nich 3-letnie jest niepelnosprawne.
Pytanie moje jest czy majac ladne mieszkanie,dobre warunki mamy szanse dostac councilowskie?
Teraz ja nie pracuje i jest nam ciezej utrzymac mieszkanie.Myslalam o tym zeby zlozyc aplikacje o councilowskie.Ale nie wiem czy mamy szanse bo wydaje mi sie ze klada nacisk na warukni mieszkaniowe..


To wszystko zależne jest od tego z jakiego powodu chcecie się o nie starać - tak myślę.
Jeśli macie problem aby w obecnej chwili je utrzymać, możecie się starać o benefit który może w tym problemie pomóc.
Natomiast jeżeli ze względu na niepełnosprawność Waszego 3 letniego dziecka, musicie przedstawić powody, i przedstawić opinię specjalisty.
Bywa również czasem tak, że mieszkania które się wynajmuje, są specjalnie adoptowane, aby w ten sposób pomóc w rozwiązaniu problemu, czyli mam tu na myśli, specjalne dopasowanie lokum do niepełnosprawności w urządzenia i przedmioty które ułatwią życie niepełnosprawnej osobie.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Monia.
Gość
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 10:46 pm   

Dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam.
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1682
Wysłany: Sro Lut 09, 2011 1:49 am   

Bardzo proszę.
Chcę tylko dodać że nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, jednak z wiedzy którą posiadam, informacje które Ci udzieliłem, myślę że są rzetelne.
Nie przeszkadza to oczywiście w tym abyście złożyli wniosek o takie mieszkanie, różne osoby otrzymują takie mieszkania, więc może i Wam się poszczęści.
Życzę powodzenia i pozdrawiam.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Stan
Gość
Wysłany: Czw Lut 10, 2011 10:21 am   

mam pytanie posiadam mieszkanie z cansilu po jakim czasie moge sie starac o wykup na wlasnosc i ile procent mialbym zaplacic dziekuje
 
 
SANCIA25
Gość
Wysłany: Czw Lut 10, 2011 6:10 pm   

WITAM CHCIALAM ZAPYTAC CO MAM ROBIC-jestem mama dwojki dzieci syn3 latka corka 8 od 3 miesiecy jestem samotna matka,jestem na samozatrudnieniu za 3 miesiace bede bez dachu nad glowa,mam zlozone papiery w moorlands house dostalam C3,wczoraj przedstawilam pani w cancilu pismo ze 6 maja mam sie wyniesc z mieszkania wiec zostaje bez domu na co pani mowi ze jeszcze nie jestem bezdoma i mam sobie co tydzien bidowac mieszkania,ok robie to tylko co dalej mam robic???? ciagle jestem na bidowanych mieszkaniach na miejscu powyzej 15 wiec watpie ze trafie ze mi dadza. prosze o pomoc co mam dalej robic?????
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1682
Wysłany: Pią Lut 11, 2011 4:35 pm   

Drodzy Państwo, pytania dotyczące Waszych osobistych spraw proszę umieszczać w dziale " Zapytaj Experta" ten wątek dotyczy komentarza do artykułu, i nie wypowiadają sie w nim eksperci.
Podaje link na forum.
https://infolinia.org/foru...perta-vf117.htm

Na Wasze pytania dotyczące mieszkań i finansów odpowie Wykwalifikowany Ekspert, Paweł Wasowicz - "Polpen".
https://infolinia.org/zapy...ruchomosci.html
A w dziale "zapytaj eksperta" jeszcze kilku innych Wykwalifikowanych Ekspertów, to tak żeby nikogo nie urazić - wzmianka.
Pozdrawiam.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Fese
Gość
Wysłany: Nie Lut 13, 2011 7:58 am   

Witam

Po 18 miesiacach czekania przyznali nam mieszkanie komunalne, niestety 4 dni póżniej oferte wycofali oraz zmienili nam band z 2 na 4. Powodem tego było, że moja żona oraz 2 małych dzieci, czesto przebywała w Polsce na wakacjach (w UK mamy trudne warunki mieszkaniowe dla 4 osób), dowodem na brak ich obecnosci w UK było brak szczepien dzieci w UK. Dodam, ze w UK jestesmy z zoną ponad 5 lat, ja cały czas jestem w UK, bo pracuje codziennnie, żona jako nie pracująca ma swobode podróżowania. Czy mam jakieś prawa, czy mogę skarzyc counsil o dyskryminacje. Jestesmy w Uni Europejskiej, Czy brak codziennej obecnosci mojej żony w UK, pozwala tak traktować osoby z ciezkimi warunkami mieszkaniowymi. Prosze o jakąś pomoc.
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1682
Wysłany: Nie Lut 13, 2011 12:18 pm   

Fese napisał/a:
Witam

Po 18 miesiacach czekania przyznali nam mieszkanie komunalne, niestety 4 dni póżniej oferte wycofali oraz zmienili nam band z 2 na 4. Powodem tego było, że moja żona oraz 2 małych dzieci, czesto przebywała w Polsce na wakacjach (w UK mamy trudne warunki mieszkaniowe dla 4 osób), dowodem na brak ich obecnosci w UK było brak szczepien dzieci w UK. Dodam, ze w UK jestesmy z zoną ponad 5 lat, ja cały czas jestem w UK, bo pracuje codziennnie, żona jako nie pracująca ma swobode podróżowania. Czy mam jakieś prawa, czy mogę skarzyc counsil o dyskryminacje. Jestesmy w Uni Europejskiej, Czy brak codziennej obecnosci mojej żony w UK, pozwala tak traktować osoby z ciezkimi warunkami mieszkaniowymi. Prosze o jakąś pomoc.

W pierwszej kolejności proponuje odwiedzić Citizens Advice Bureau, tam powiedz o swoim problemie, z pewnością pomogą, i mało tego ta pomoc będzie najbardziej rzetelna.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
andzkawu
Gość
Wysłany: Pon Lut 14, 2011 12:03 pm   

witam.mam pytanie mieszkam aktualnie w harlow uk a chcialabym przeprowadzic sie z synkiem do glasgow do rodziny,posiadam benefity i takze staram sie o mieszkanie socjalne z tym ze czekam juz 3 lata(staralam sie z partnerem).czy ktos wie cos na temat przenoszenia benefitow do innego miasta a czy jak bede juz w glasgow mam wieksza szanse na dostanie socjalnego mieszkania bo tym razem bede sie chciala starac jasko samotna matka .prosze o pomoc
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1682
Wysłany: Pon Lut 14, 2011 3:50 pm   

andzkawu napisał/a:
witam.mam pytanie mieszkam aktualnie w harlow uk a chcialabym przeprowadzic sie z synkiem do glasgow do rodziny,posiadam benefity i takze staram sie o mieszkanie socjalne z tym ze czekam juz 3 lata(staralam sie z partnerem).czy ktos wie cos na temat przenoszenia benefitow do innego miasta a czy jak bede juz w glasgow mam wieksza szanse na dostanie socjalnego mieszkania bo tym razem bede sie chciala starac jasko samotna matka .prosze o pomoc

Proszę przeczytać, cztery posty wyżej, co napisałem w tym temacie.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
ania
Gość
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 2:38 am   

witam mam pytanie mieszkam z mezem i 2 corkami w domu jest nawet duzy mamy 3 pokoje,salon,kuchnie i lazienke ale dom nie ma ogrzewania jest tylko kominek w salonie i trzeba samemu starac sie o opal .Dzieci sa male starsza corka ma 6 lat a mlodsza 4 miesiace w zime jest caly czas zimno w domu bo nie stac nas na ogrzanie calego mieszkania ,ogrzewamy jeden pokoj grzejnikiem na prad no i salon drewnem w kominku ale reszta pomieszczen jest zimna czasem to w kurtce chodze po domu najgorzej jest jak jest mroz na dworzu czy mamy szanse na mieszkanie z cancilu i czy moge podac taki powod czy to uwzglednia.Maz pobiera dofinansowanie z cancilu.
 
 
ania
Gość
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 2:59 am   

To jeszcze raz ania zapomnialam dopisac ze maz sam pracuje i malo zarabia i na razie nie stac nas na zmiane mieszkania poniewaz nie mamy takich pieniedzy na depozyt i czynsz za miesiac z gory a ja nie moge pojsc do pracy bo zajmuje sie dziecmi .
 
 
kaska1008
Gość
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 4:03 pm   

mam pytanko staram sie o mieszkanie z councilu w aplikacji nie napisalam ze syn ma astme w domu wychodzi wilgoc czy to pomoze zeby mi dali band wyzej porsze o pomoc
 
 
dodadj
Gość
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 1:33 am   

witam
chcialabym zlozyc aplikacje o council house, mieszkam z partnerem - nie jestesmmy malzenstwem ale mamy 5 miesieczne dziecko, wynajmujemy 1bed flat i chcemy sie starac o 2bed house 
l mam nastepujace problemy
1) moj chlopak nie jest zarejstowany w home office przyjechal w 2005 roku a wiec nie jestem pewna czy musi sie zarejstrowac, chociaz od momentu gdy weszlismy do UE pracuje legalnie i sie rozlicza z podatkow.
Pytanie: czy musi sie zarejstrowac i czy to przeszkodzi w  ubieganiu u mieszkanie jesli tego nie zrobi
2) jak wczesniej wspomnialam wynajmujemy 1bed w domu ktre jest podzielone na mieszkania lecz nasz landlord nie ma tego zarejstrowanego(mam na mysli flatow) i nie  moze mi dac tenancy agrement tylko licencje ktora jest potwierdzeniem ze tu mieszkamy.
Pytanie: czy tak licencja wystarczy i czy moze zastapic tenancy agrement, 
prosilabym o odpowiedz 
 dorota

 
 
dodadj
Gość
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 6:56 pm   

witam
w pierwszym punkcie jest nie jasnosc...
... a wiec moj partner przyjechal w 2003 roku, pracowal nielegalnie, po tym jak weszlismy do EU podja juz legalna prace...
dorota
 
 
dodadj
Gość
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 7:01 pm   

kaska1008 napisał/a:
mam pytanko staram sie o mieszkanie z councilu w aplikacji nie napisalam ze syn ma astme w domu wychodzi wilgoc czy to pomoze zeby mi dali band wyzej porsze o pomoc

a wiec mozecie starac sie o mieszkanie poniewaz warunki nie sa dogodne rowniez proponowalabym starac sie o roznego rodzaju benefitow (mam na mysli housing, income support jak i working tax credit)
dorota
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 9:38 pm   

dodadj napisał/a:
witam
w pierwszym punkcie jest nie jasnosc...
... a wiec moj partner przyjechal w 2003 roku, pracowal nielegalnie, po tym jak weszlismy do EU podja juz legalna prace...
dorota

Jesli nadal nie ma WRS to nadal pracuje nielegalnie i nie może się starac o żadne benefity.
Najpierw musi zalegalizować swoja pracę dla własnego dobra i dla dobra jego pracodawcy.
jesli wpadnie kontrola z HO tam fgdzie pracuje, to: on nie ma prawa pojawic się do pracy do czasu aż uzyska dokumenty z HO (około miesiąca czasu) a na jego pracodawce zostanie nałorzona kara w wysokości 5.000 funtów od osoby bez WRS za nielegalne zatrudnie.
 
 
 
ania
Gość
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 12:04 am   

bardzo prosze o odpowiedz na moje pytanie z 20.02.2011 z gory dziekuje to dla mnie wazne czekam i pozdrawiam ania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Reklama