Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Bieżąca sytuacja polityczna w Polsce!!!
Autor Wiadomość
lukas 
Uzależniony



Wiek: 35
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
  Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 4:58 pm   Bieżąca sytuacja polityczna w Polsce!!!

Nie lada wysiłku i wolnego czasu trzeba, by uporządkować sobie wewnętrznie informacje, które napływają z kraju w ostatnich dniach. Jeszcze trudniejsza jest próba wyrobienia ogólnego oglądu wszystkich wydarzeń w Polsce. Uważam jednak, że zwłaszcza przed wyborami warto szczególnie zainteresować się tym co się dzieje i dlatego spróbuje mocno upraszczając odpowiedzieć na pytanie "o co chodzi...?".

WYBORY 2005
Otóż po wygranych 2 lata temu wyborach PIS zawarł "niewygodną" koalicję z LPR i Samoobroną ponieważ sami nie mieli większości w parlamencie. Potem w celu zdobycia sejmowej większości PIS wielokrotnie nieskutecznie usiłował przejąć posłów z innych partii.

Akcja CBA przeciwko Lepperowi
Istniało duże prawdopodobieństwo, że gdyby 6 lipca CBA wręczyło łapówkę Lepperowi, a potem go aresztowało to Kaczyński uzyskałby kontrolę nad posłami z Samoobrony. Jednak Leppera ktoś ostrzegł i koalicja została zerwana, a Kaczyński został bez większości w parlamencie. W dodatku działania CBA są bardzo wątpliwe pod względem prawnym, a CBA bywa często określane jako "policja polityczna" Kaczyńskiego i Ziobry.

Przeciek w sprawie CBA
Minister Sprawiedliwości Ziobro twierdzi, że Leppera uprzedził szef MSWiA Janusz Kaczmarek. Lepper twierdzi, że uprzedził go Ziobro. Przy okazji okazało się, że Ziobro nie rusza się bez włączonego dyktafonu w kieszeni i cały czas wszystko nagrywa.

Komisja Sejmowa ds. CBA
Kaczmarek został przez Kaczyńskiego zdymisjonowany. Wtedy oskarżył PiS, premiera, a zwłaszcza ministra sprawiedliwości Ziobrę o nadużycia władzy, podsłuchiwanie dziennikarzy, zbieranie haków na przeciwników politycznych i o sterowanie śledztwami. Zarzuca PISowi budowanie państwa policyjnego opartego m.in. na powszechnych podsłuchach wobec osób na ważnych stanowiskach oraz wobec dziennikarzy. Ten obraz "powszechnego podsłuchiwania" potwierdził pośrednio były premier Marcinkiewicz. Opozycja żąda powołania komisji sejmowej do wyjaśnienia tej sprawy, jednak marszałek sejmu z PISu (Ludwik Dorn) nie pozwala posłom nawet głosować o powołanie tej komisji. Kaczmarek nie może opowiadać o wszystkim publicznie, bo może zostać oskarżony o zdradę tajemnicy. Swoje zeznania składa przed komisją ds. służb specjalnych. Przed tą samą komisją jego słowa mieli zweryfikować m. in. były szef Policji i były szef Centralnego Biura Śledczego. Dzień przed złożeniem zeznań były szef Policji zostaje zatrzymany przez prokuraturę, natomiast były szef CBŚ "zapadł się pod ziemię" i nikt nie wie gdzie jest i co się z nim dzieje. Kaczmarek także zostaję zatrzymany.

Układ
Prokuratura robi wielkie telewizyjne show i ujawnia m.in. (potajemnie podsłuchane i nagrane przez CBA) rozmowy telefoniczne szefa Policji z prezesem PZU z których wynika, że Kaczmarek okłamał Ziobrę na temat swojego spotkania 5 lipca z Ryszardem Krauze. Ma to zdaniem PISu świadczyć, że Kaczmarek kłamie także na inne tematy, a wraz z nim kłamią także inni.

NOWE WYBORY i kampania wyborcza

Kaczyńscy wraz z całym PISem krzyczą na temat układu i swojej walki z korupcją.
Opozycja wskazuje na łamanie konstytucji, niszczenie demokracji i używanie wszystkich instytucji państwowych do celów politycznych.

NOWY PARLAMENT
Wg. sondaży w nowym sejmie znajdą się prawdopodobnie tylko trzy partie: PIS, PO i LID. Raczej żadna z nich nie zdobędzie wystarczająco dużo głosów żeby mogła rządzić samodzielnie, więc znowu będzie musiała powstać jakaś koalicja.

PIS nie ukrywa swoich dyktatorskich zapędów do inwigilowania, podsłuchiwania, straszenia i aresztowania wszystkich którzy mają odmienne zdanie.

LID żąda zbadania i rozliczenia działalności PIS

PO nie zabiera zdecydowanego zdania i zachowuję się trochę tak jakby była gotowa przymknąć oko na poczynania PIS i wejść z nimi w koalicję po przyszłych wyborach.


PODSUMOWANIE
Prawdopodobnie już nie długo będą nowe wybory. Uważam, ze trzeba brać w nich udział bo inaczej wybierze ktoś inny za nas i może się to źle skończyć. Obecna sytuacja polityczna jest bardzo skomplikowana, a w mediach jest mnóstwo manipulacji i propagandy dlatego większości ludzi trudno się połapać o co w tym wszystkim chodzi. Starałem się w tym poście maksymalnie uprościć ten zagmatwany obraz i możliwie pomóc we właściwym wyborze. Oczywiście wiele wątków pominąłem lub bardzo uprościłem -chciałem po prostu żeby ten post był możliwie jak najkrótszy... :laugh:
Wszystkich serdecznie pozdrawiam i przepraszam za przynudzanie o polityce ale czasem po prostu trzeba. Przecież chyba chcecie mieć możliwość powrotu do normalnego kraju...?
 
 
Arek
Niemowa


Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 5
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 7:11 pm   

Ja to tam nie mam po co wracac. Do Kaczmarka sie dobrali, Kornatowskiego podsluchali, na Krauzego juz w porcie czekaja az wroci. A ja tez jestem z Gdyni jak ci panowie i do tego mam nazwisko na litere K, tak ze chyba tez jestem w tym ukladzie.
Pozdr. :Scared:
 
 
Elwira 
Uzależniony



Wiek: 104
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 556
  Wysłany: Sro Paź 03, 2007 12:42 pm   K...

Arek napisał/a:
Ja to tam nie mam po co wracac. Do Kaczmarka sie dobrali, Kornatowskiego podsluchali, na Krauzego juz w porcie czekaja az wroci. A ja tez jestem z Gdyni jak ci panowie i do tego mam nazwisko na litere K, tak ze chyba tez jestem w tym ukladzie. :Scared:

No to "kaplyca Panie, kaplyca..." - jak mawiał mój ulubiony prezydent...

L.Wałęsa.jpg
Plik ściągnięto 7895 raz(y) 10,52 KB

_________________
Sticks and stones can break my bones, but words can never hurt me.
Ostatnio zmieniony przez Elwira Czw Paź 18, 2007 1:43 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 420
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sro Paź 03, 2007 7:51 pm   Re: Bieżąca sytuacja polityczna w Polsce!!!

lukas napisał/a:

Akcja CBA przeciwko Lepperowi


Ponieważ nie wiem, co to jest CBA i nie chce mi się sprawdzać w Wikipedii, nawet nie czytam dalej tego jakże interesującego political fiction ;)

--
Renya
 
 
Elwira 
Uzależniony



Wiek: 104
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 556
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 10:15 am   Re: Bieżąca sytuacja polityczna

Renya napisał/a:
Ponieważ nie wiem, co to jest CBA i nie chce mi się sprawdzać w Wikipedii, nawet nie czytam dalej tego jakże interesującego political fiction ;)
Renya


CBA=Centralne Biuro Antykorupcyjne. I ono nie jest "political fiction", bo własnie wczoraj złapano kolejnego POlskiego łaPOwnika (na Helu). :522:
_________________
Sticks and stones can break my bones, but words can never hurt me.
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 35
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Pią Paź 05, 2007 12:02 am   

tiaaa -ciekawe czemu "łapią" TYLKO przeciwników politycznych PISu i to w okresie kampanii wyborczej...? CBA to policja polityczna kaczora do zwalczania przeciwników

Ludzie! -nie dawajcie sobą tak łatwo manipulować bo to się fatalnie dla naszego kraju skończy... To sobie przeczytaj...

"...CBA i minister skarbu nie byli zainteresowani wyjaśnieniem podejrzanych interesów, w które może być zamieszany prezes państwowej Agencji Rozwoju Przemysłu. Śledztwa nie podjęto, choć informacja pochodziła od marszałka Senatu..."
http://www.gazetawyborcza.pl/1,75478,4541873.html
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
Elwira 
Uzależniony



Wiek: 104
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 556
  Wysłany: Pią Paź 05, 2007 11:00 am   CBA

CBA to policja polityczna Kaczora do zwalczania przeciwników

Eeee, chyba mocno przesadziłeś! Bo to nie przypadek, że jego polityczni przeciwnicy są często w coś "umoczeni"...

A tu kolejne dowody:


www.wp.pl Piątek, 5 października 2007

Udana prowokacja CBA, szefowie spółki zatrzymani

Prokuratura przedstawiła prezesowi i wiceprezesowi spółki Kupiec Gorzowski zarzuty korupcyjne. Janusza J. i Jana Z. zatrzymali agenci CBA po kontrolowanym wręczeniu im łapówki w wysokości prawie 200 tys. zł - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Dariusz Domarecki. Mężczyznom zarzucono przyjęcie łącznie 585 tys. zł. Grozi im za to do pięciu lat więzienia - powiedział Domarecki.


sweter.gif
Plik ściągnięto 8285 raz(y) 7,42 KB

_________________
Sticks and stones can break my bones, but words can never hurt me.
Ostatnio zmieniony przez Elwira Pią Paź 05, 2007 2:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Elwira 
Uzależniony



Wiek: 104
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 556
  Wysłany: Pią Paź 05, 2007 11:32 am   na gruzach III RP

Lament Adama M. na gruzach III RP

Kurnik - w policji
Lesiak – w UOP-ie
Mazur – w biznesie
Sekuła – w NIK-u
Czajkowski – w „Więzi”
„Ketman” – w Gazecie
Olek – w Pałacu
Milan – w dzienniku
Ola – przy URM-ie
Dochnal – na raucie
Rywin – przed kiciem nie czuje strachu
Miller – na topie
Kaczor – na aucie
JA – w samym centrum
Papała – w piachu

To były czasy!
Tak to bywało!

I komu k...* to przeszkadzało?!

* k... – słowo pochodzenia łacińskiego modne w kręgu elity 3 rp
_________________
Sticks and stones can break my bones, but words can never hurt me.
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 35
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Pią Paź 05, 2007 8:48 pm   

O mały włos wdałbym się z Tobą w merytoryczną dyskusję. Poczytałem jednak sobie Twoje wcześniejsze posty i stwierdziłem że w Twoim przypadku to nie ma sensu. Zamiast tego zacytuję tylko to co już Ci napisał ktoś inny w innym temacie...
https://infolinia.org/foru...der=asc&start=0

zbikru napisał/a:
Droga Elwirko.
...moja droga drwisz , popisujesz sie swoją niby wiedzą. Uprzejmie proszę o nie zabieranie głosu jeżeli nic nie wiesz...
...Szkoda naszego czasu na pisanie pomiędzy sobą.

Proponuję forum nawiedzonych kobiet , emancypantek albo skontaktuj się z Panią NELLY ROKITĄ ona ma chyba podobne IQ jak ty.


PS
Co do polskiej polityki to najbardziej przykre jest to, że Kaczyński (jeżeli uda mu się zdobyć jeszcze więcej władzy) zrobi właśnie największą krzywdę takim ludziom jak Ty. Ludziom nie rozumiejącym otaczającej ich skomplikowanej rzeczywistości, którzy uwierzyli w niego i jego obłudne brednie.

Różnego rodzaju elity, inteligencja, układy biznesowe i inni ludzie którzy sobie tak czy inaczej "radzą" dalej będą sobie "radzić". Ktoś kto zostaję urzędnikiem żeby brać łapówki zapisze się do tej partii która będzie przy władzy niezależnie od tego co będzie na sztandarach. Jeżeli będzie rządził PIS -łapówkarze wstąpią do PISu -tam im będzie jeszcze łatwiej kraść bo przy panującej powszechnie zasadzie BMW będą nietykalni o ile się tylko nie wychylą przed szereg. A szaraczki z wiosek we wschodniej Polsce prędzej czy później usłyszą co najwyżej od jaśnie nam panujących "spieprzaj dziadu!".

Mnie już zdecydowanie bardziej przekonuje ten pan...


...niż ta pani


Czy może mi ktoś ze zwolenników PISu przetłumaczyć (na polski lub angielski) co właściwie mówiła nasza "cudowna" Minister Spraw Zagranicznych z "najwspanialszego" rządu w historii Polski...? :laugh:
Ostatnio zmieniony przez lukas Sob Paź 06, 2007 12:38 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
many 
Gaduła


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 53
Skąd: Zooport
Wysłany: Sob Paź 06, 2007 12:34 am   

ten tutaj to ma gadane i jaka nienaganna prezencja:

http://wiadomosci.onet.pl/2734657,relacjetv.html
_________________
He who dares wins.
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 35
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Sob Paź 06, 2007 1:28 am   

Lepper to już na szczęście tylko żałosne wspomnienie... :okii: A tak jeszcze niedawno minister w rządzie Kaczyńskiego :Oops:

Poniżej jeszcze wkleje tylko zbiór różnych faktów na potwierdzenie tego o czym pisałem powyżej... Ostrzegam -to strasznie długa lista...

Efekty rządów PiS:
Marek Kuchciński właśnie kupił za bezcen trzy hektary atrakcyjnej ziemi tuż przy granicy ukraińskiej. Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości państwowe grunty dzierżawił już jako wicewojewoda podkarpacki. Teraz jako poseł PiS zaczął ziemię skupować.
("Dziennik": Onet wiadomości 03.03.07)
--------------------------
Minister Przemysław Gosiewski załatwił żonie swojego kolegi, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Pawła Solocha, rządową posadę wartą blisko 5 tys. euro miesięcznie - dowiedział się "Wprost".
(Onet wiadomości 04.03.2007)
--------------------------
Życiowa partnerka posła Filipka i były redaktor faszyzującego pisma to nowi doradcy minister pracy Anny Kalaty.
Gabinet polityczny ministra pracy to przystań dla wypróbowanych działaczy Samoobrony. Właśnie zacumowali w niej kolejni młodzi politycy z partii Leppera. Nie mają dorobku, kwalifikacji, ale mają referencje od najbliższych współpracowników przewodniczącego - zaznacza dziennik.
(Onet wiadomości 17.04.2007)
--------------------------
Żona Grzegorza Bliźniuka, wiceministra MSWiA, dostała w resorcie męża intratną posadę.
Żona wiceministra zarabia ok. 8 tys. zł miesięcznie, a na posiedzeniach musi się pojawiać raz w tygodniu, gdy zbiera się komisja. Anna Bliźniuk od roku zasiada w podlegającej ministerstwu komisji ds.Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, która zajmuje się przydzielaniem parafiom nieruchomości.
To Ludwik Dorn docenił kwalifikacje małżonki, wybierając ją do komisji - mówi wiceminister MSWiA.
("Newsweek" 22.04.2007)
------------------------------
Dyrektor generalny Ministerstwa Pracy, który pracuje niespełna trzy miesiące, zdążył już zgarnąć kilkadziesiąt tysięcy złotych nagrody.
Ryszard Wijas pracuje na stanowisku dyrektora generalnego w resorcie pracy od 25 listopada 2006 r. W grudniu sześć dni spędził na urlopie, kolejne dziesięć dni wolnego wziął już w tym roku.
W sumie w pracy był więc około 40 dni roboczych. To nie przeszkodziło, by kierownictwo resortu przyznało mu wysoką nagrodę. Z informacji "ŻW" wynika, że w sumie dyrektor dostał 42 tys. zł nagrody
("Życie Warszawy" 22.02.2007)
-------------------------
Samoobrona trzyma rękę nie tylko na pieniądzach z rolniczych agencji i KRUS. Jej działacze objęli też kluczowe stanowiska w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Wśród nowych dyrektorów wojewódzkich oddziałów PFRON znaleźli się byli asystenci posłów Samoobrony, niedoszli radni i komendant chorągwi ZHP z Opola, który zostawił jej po sobie ponad 430 tys. zł długów. Mają zarządzać miliardami złotych dla niepełnosprawnych.

Na mniej eksponowanych stanowiskach pracują w PFRON dzieci posłów Samoobrony - Stanisława Łyżwińskiego, Czesława Litwina i Lecha Kuropatwińskiego. Tydzień temu Andrzej Lepper na wojewódzkich zjazdach Samoobrony powtarzał działaczom: - Nie bójcie się, zatrudniajcie swoich'.
(Onet wiadomości.18.05.2007)
--------------------------------------------
Odwołanemu w trakcie kadencji Igorowi Chalupcowi - jego miejsce zajmie kolega prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Piotr Kownacki - należała się odprawa równa jego rocznej pensji zasadniczej. Po prawie dwu i pół roku kierowania płockim koncernem otrzymał więc ok. 1,5 mln zł. Nawet po zapłaceniu należnego podatku zostało mu ponad 850 tys. złotych.
(Parkiet.09.02.07)
----------------------
Artur Zawisza (PiS), szef komisji bankowej, KTÓRA NIE DZIAŁAŁA OD WRZEŚNIA 2006 , otrzymywał cały czas MIESIĘCZNIE dodatek w wysokości 1. 933 złotych (brutto), a jej wiceszefowie - 1. 450 złotych (brutto).
(PAP, 01.02.07)
---------------------
Posłowie pojechali za publiczne pieniądze do Sławska w Lubuskiem.
Dwuosobowy pokój w ośrodku Słoneczko w Sławsku kosztował 180 zł za dobę. Goście mieli do dyspozycji restaurację, bar, saunę, jacuzzi i sprzęt sportowy. A pojechało tam kilkunastu posłów z Komisji Ochrony Środowiska, na czele z Sandrą Lewandowską z Samoobrony.
(`Fakt'.onet wiadomości 19.05.2007)
--------------------
Rząd przygotował ustawę, która pozwoli mu obsadzać swoimi ludźmi fundacje skarbu państwa i dysponować zdobytymi przez nie pieniędzmi. W grę wchodzą miliardy złotych.
(24.05.2007 onet wiadomości)
------------------
Minister pracy, Anna Kalata z Samoobrony, w ubiegłym roku z budżetu swojego resortu lekką ręką wydała na nagrody dla pracowników ponad 8 mln zł. Za to Polakom nie ma do zaoferowania nic. Albo zabiera im emerytury, albo chowa przed nimi unijne pieniądze.
Anna Kalata, zausznica Andrzeja Leppera, nie żałuje pieniędzy na swoich współpracowników. Jak się dowiedział "Fakt", pani minister przyznaje im gigantyczne premie. Za co? Tego nie wiadomo, bo praca Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej już dawno utknęła w martwym punkcie.
(Onet wiadomości. 19.06.07)
-----------------------
(IAR, tm/04.09.2007, godz. 07:41)


Ponad osiem milionów złotych wydała w ubiegłym roku na premie i nagrody dla swoich pracowników była minister pracy i polityki społecznej Anna Kalata - pisze "Rzeczpospolita".

--------------------
Pracownice Najwyższej Izby Kontroli, które urodziły dziecko, zostały w szczególny sposób uhonorowane przez prezesa Izby. Pracownice, które zostały matkami w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, dostały po 5 tysięcy złotych premii.
(`życie warszawy, 16.05.2007)
-----------------------
Prezydent wymienia meble w rezydencjach
Oprócz kryształowych kredensów, bufetów i komód ze stylową tapicerką i mosiężnymi obiciami, Kancelaria Prezydenta zamówiła m.in. 10 tapczanów, 20 szafek nocnych i prawie 40 biurek. Łącznie ponad 450 różnych części wyposażenia.
Po co prezydentowi nowe meble? - Z uwagi na kilkunastoletni okres użytkowania większość obecnie używanych mebli trzeba wymienić - przekonuje "Rz" Marcin Rosołowski, rzecznik Kancelarii.
(31.07.07 onet wiadomości)
---------------
Kierownikom państwowych jednostek organizacyjnych podległych premierowi i ministrom przywrócone zostaną "trzynaste" pensje - stanowi uchwalona w piątek przez Sejm nowelizacja ustawy o Państwowym Zasobie Kadrowym i wysokich stanowiskach państwowych.
(PAP, tm/12.01.2007)
------------------------
Lubelskiemu KRUS przybyło czterech inspektorów i dwóch wicedyrektorów. Wszyscy z Samoobrony. Czy wygrali konkurs na państwowe posady? Nie, po prostu tak uchwaliła partia - czytamy w serwisie gazetawyborcza.pl.
(04.05.2007)
-----------------------------
Dług Polski wynosi już ponad 112 mld euro.
Przez pięć lat dług zagraniczny przypadający na mieszkańca naszego kraju zwiększył się o 1000 euro do 2938 euro.
(Gazeta Prawna/04.07.2006, godz. 06:36)
-----------------
W 2006 zadłużenie budżetu państwa wzrosło aż o 36,9 miliardów zł i wynosi już ok 490 miliardów. Państwo ma teraz do oddania więcej, niż wynoszą jego dwuletnie dochody.
("Polityka"5/07)
-----------------------
Siedem grzechów głównych rządu w sprawach gospodarki:

1 Brak inwestycji infrastrukturalnych.
2 Brak rozwiązania problemu zatrudnienia.
3 Brak prawdziwej reformy finansów publicznych i podatków.
4 Zbyt wysokie koszty pracy.
5 Powolna prywatyzacja państwowych firm.
6 Niesprawne zarządzanie spółkami.
7 Zły wizerunek Polski wśród zagranicznych inwestorów.

(Gazeta Prawna/15.03.2007
-------------------
Zadłużenie Skarbu Państwa wynosi 488 mld zł, na koniec maja wzrosło wobec kwietnia 2007 roku o 0,4 proc. mdm, czyli o 1.960,1 mln zł i wyniosło 488.526,6 mln zł - podało Ministerstwo Finansów w komunikacie.
Ogółem, od początku roku zadłużenie wzrosło o 2,1 proc., czyli o 10.000,2 mln zł.
(PAP, pb/20.07.2007, godz. 15:36)
--------------------------
Polska dostała ostrzeżenie z Komisji Europejskiej (KE), która krytycznie oceniła możliwość realizacji zobowiązań w sprawie obniżenia deficytu budżetowego.
Dokument jest krytyczną oceną KE przedstawionego przez Polskę w połowie stycznia czteroletniego programu konwergencji, czyli programu zmniejszania deficytu i długu publicznego.
Jeżeli Polsce nie uda się wyjście z procedury nadmiernego deficytu do końca 2007 roku to narażamy się na utratę środków z funduszu spójności, to jest około 9 mld zł rocznie
---------------------
Dochód przeciętnego Kowalskiego jest o połowę niższy od średniej europejskiej - pod tym względem wyprzedzamy jedynie Łotwę. Mamy dwa razy większe bezrobocie niż Węgrzy czy Włosi i wciąż tkwimy w grupie najmniej rozwiniętych krajów UE. Polska gospodarka, choć ostatnio w doskonałej formie, rozwija się najwolniej w porównaniu z innymi państwami Europy Środkowej. Żeby dogonić np. Czechy czy Słowację, musielibyśmy mocno przyspieszyć.
(13.02.07. PAP)
------------------------
Andrzej Lepper - obrońca ludu za 23 tys. zł
A. Lepper Zakłada najdroższe garnitury i buty. Nie szczędzi pieniędzy na dodatki. Kto jeszcze pamięta, że Andrzej Lepper 15 lat temu, jak zwykły polski chłop, chodził w gumofilcach i wytartych spodniach, a białą koszulę zakładał tylko od święta?
Oblicze wodza: 50,50 zł
Garnitur: 12 000 zł
Krawat: 390 zł
Koszula: 800 zł
Zegarek: 9000 zł
Manicure: 100 zł
Buty: 1200 zł
("Dziennik" 2007.03.19)
-----------------------------
Jako minister rolnictwa, Andrzej Lepper otrzymywał co miesiąc od stycznia do maja nagrody po 1700 zł brutto - dowiedział się nieoficjalnie dziennik.pl. Informację tę potwierdziło Centrum Informacyjne Rządu.
Andrzej Lepper miał pensję w wysokości ok. 16 tys. zł brutto, to jeszcze dostawał 1700 zł nagrody. Jak twierdzą złośliwi, nagrody przyznawał sam sobie.
(Onet wiadomości.03.08.2007)
--------------------------
Zobowiązania posłów Samoobrony: - Mieczysław Aszkiełowicz - 296 tys. zł; Renata Beger - 578 tys.; Krzysztof Filipek - 194 tys.; Zofia Grabczan - 80 tys.; Andrzej Grzesik - 279 tys.; Danuta Hojarska - 180 tys.; Grzegorz Kołacz - 286 tys.; Wanda i Stanisław Łyżwińscy - 685 tys.; Janusz Maksymiuk - 4 mln 964 tys. zł (z czego ponad 4,6 mln zł to zobowiązania spłacane wspólnie z innymi osobami, a 351 tys. to osobiste długi posła); Waldemar Nowakowski - 100 tys.; Waldemar Starosta - 126 tys.; Grażyna Tyszko - 381 tys.; Marek Wojtera - 935 tys. zł. A oto, co - według "Trybuny" - mają do spłacenia przedstawiciele Ligi Polskich Rodzin: Roman Giertych - 200 tys. zł; Andrzej Mańka - 90 tys.; Edward Ośko - 345 tys.; Szymon Pawłowski - 100 tys.; Bogusław Sobczak - 370 tys.; Robert Strąk - 161 tys.; Piotr Ślusarczyk - 130 tys. zł.
Onet wiadomości, 12.07.07)
-----------------------------
W opublikowanym w poniedziałek raporcie CER Polska została uznana za "czarną owcę" pod względem wdrażania gospodarczej strategii wzrostu i zatrudnienia.
PAP 21.03.06
.-----------------------------
Polskie dzieci są w najgorszej sytuacji materialnej wśród ich rówieśników z 20 innych krajów wysoko rozwiniętych - wynika z opublikowanego raportu oenzetowskiego Funduszu Pomocy Dzieciom (UNICEF). (14.02.2007. wiadomości Onet)
-------------------------
Wśród wszystkich krajów UE w Polsce najwięcej dzieci - 29 proc. - żyje w biedzie - wynika z opublikowanego raportu Komisji Europejskiej. Wzywa ona Polskę do bardziej konkretnych działań na rzecz integracji społecznej i społecznego zabezpieczenia dla wszystkich.
(19.02.2007 wiadomosci onet)
------------------------
Anna Kalata uwielbia rozpieszczać urzędników! Specjalnie dla swoich pracowników pani minister pracy kupiła od PKP Intercity karnety pozwalające na jazdę pociągami za połowę ceny! Oczywiście gwiazda Samoobrony nie zamierza płacić ze swojej kieszeni. (`Super Ekspres' 05.05.07)
----------------------------
Kilkanaście tysięcy złotych na usługi wizażystki wydaje co miesiąc z budżetu resortu pracy minister Anna Kalata .

Pierwszą umowę z wizażystką rekomendowana przez Samoobronę minister pracy zawarła pod koniec 2006 roku .Za jej usługi zapłaciła 11 tys. zł.
(Wprost pl, 2007-01-27)
-----------------------------
Pensja posła to 9669 zł. Za pracę w komisjach (udzielają się w kilku) dodatkowo otrzymują 10-20% uposażenia. Na wydatki związane z wykonywaniem mandatu otrzymują 2471 zł miesięcznie. DIETA JEST WOLNA OD PODATKU I NIE MOŻE BYĆ ZAJĘTA W DRODZE EGZEKUCJI. Na utrzymanie biura poselskiego każdy poseł otrzymuje 10150 zł, na noclegi poza miejscem zamieszkania i W-wą 7600 zł. Za darmo ma pociągi i przejazdy komunikacją miejską, otrzymuje każdorazowo na służbowe za granicę darmowe bilety w klasie biznes. Za darmo może wysłać 1500 listów rocznie. W 2006 roku poczta wystawiła Kancelarii rachunek na sumę 1,4 mln zł. Do obsługi 460 posłów Kancelaria zatrudnia od sprzątaczek i hydraulików po ekspertów i prawników ponad 1200 osób. Ich średni zarobek (bez dyrektorów i wicedyrektorów) to 3,9 tys zł.
Wydatki Kancelarii Sejmu w 2007 r. to 352,4 mln zł, czyli ponad milion więcej niż w roku 2006. Połowa tych pieniędzy to świadczenia poselskie, reszta to koszt działalności komórek poselskich.
(`Polityka')
---------------------
Najlepiej określił to J. Kurski:" Trzeba jasno powiedzieć, że 16 miesięcy po wygranej PiS żaden z działaczy czy zwolennik naszej partii, który wykrwawiał się w kampaniach wyborczych, nie może cierpieć głodu i niedostatku. Ci ludzie muszą w satysfakcjonujący sposób przejąć władzę w części sektora podległego rządowi." (zjazd pomorskiego PiS)
Już jaśniej, o co tej partii chodziło, nawet Kaczyński by nie powiedział.
----------------------------
Tanie państwo wygląda tak, że w budżecie na Kancelarię Premiera i 16 ministerstw przeznaczono 1,7 mld. zł tj o 300 mln więcej niż przed rokiem.
Powstały trzy nowe ministerstwa i 3 tys. nowych etatów. W urzędach centralnych wzrosły wydatki na bilety lotnicze. Przybyło 100 samochodów służbowych. Firmowe auta trzeba wymieniać na nowe po 5 latach, tylko dlaczego każdy urzędnik musi przesiadać się do limuzyn klasy E?
prof. W. Kieżun, autorytet w dziedzinie zarządzania: "w gabinetach polskich prezydentów miast są hebanowe biurka, plazmowe telewizory, a na ścianach wiszą prawdziwe dzieła sztuki. Natomiast kanadyjski premier ma takie meble jak referent w jego kancelarii. Te standardy obowiązują w całej kanadyjskiej administracji. "
("Polityka")
-------------------------
Lepper w roli wicepremiera kosztował nas ponad milion złotych. Ochrona na okrągło 400 tys. do tego koszt utrzymania limuzyn ponad 100 tys., następnie 90 tys na zagraniczne podróże, 210 tys. loty samolotami rządowymi po kraju, no i drobiazg, pensje Leppera i świty: 210 tys.zł
(`Polityka')
--------------------------------
W rządzie premiera Marka Belki było tylko 83 doradców i asystentów politycznych. W ekipie premiera Jarosława Kaczyńskiego jest ich już o ponad 60 proc. więcej.
(`Życie warszawy')
-------------------------
Na utrzymanie Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w przyszłym roku wydamy aż 160 mln złotych, czyli o 20 mln więcej niż potrzebował krytykowany za rozrzutność Aleksander Kwaśniewski.
Na utrzymanie pana prezydenta podatnicy będą musieli wydać o 10 mln więcej niż w tym roku. Będzie to też o 20 mln więcej niż w ostatnim roku prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego - precyzuje Jolanta Szymanek-Deresz, była szefowa Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Dlaczego, skoro miało być oszczędniej? Posłowie PiS, nie potrafią tego wytłumaczyć, a Kancelaria również nie odpowiedziała na to pytanie.

Co składa się na tak ogromny budżet prezydenta? Na przykład na wynagrodzenie dla pracowników. W okresie rządów Lecha Kaczyńskiego stan etatów w jego kancelarii wzrósł z 280 do ponad 330. Dla nich Kancelaria chce kupić ponad 70 nowoczesnych laptopów i komputerów za kilkaset tysięcy złotych.

Na zakup nowych samochodów i remonty pomieszczeń dla nowych urzędników ma być wydane prawie 18 mln. Inne wydatki to paliwo dla samochodów i rachunki za telefony - 96 mln. Na odznaczenia Kancelaria chce przeznaczyć aż 3,7 mln. Pieniądze pójdą też na utrzymanie rezydencji.
(`Metro')

Jeszcze przed ubiegłorocznymi wyborami prezydenckimi Lech Kaczyński twierdził, że urząd prezydenta musi cechować pewien prestiż, ale uznał, że styl Aleksandra Kwaśniewskiego jest zbyt wystawny.

Już w budżecie na 2006 rok na wniosek posłów PiS prezydencka kancelaria otrzymała 150 mln zł. W roku 2007 ma być jeszcze więcej.
------------------------------
Rozpisano przetarg na nowe nowe luksusowe wozy dla notabli. 33 miliony złotych ma pójść w tym roku z budżetu państwa na nowiutkie samochody. W sumie rząd chce kupić 456 aut dla urzędników rządowych, wojewódzkich i z agencji państwowych.
Na 550 tysięcy wszystkich biurokratów w Polsce mamy aż 50 tysięcy samochodów.
(`Fakt' 28.04.2007)
------------------------
IPN dostanie dodatkowe 20 mln zł na pensje
Instytut Pamięci Narodowej dostanie dodatkowe 20 mln zł na zwiększenie wynagrodzeń, a Biuro Ochrony Rządu dodatkowe 15,5 mln zł na zakup sprzętu - zdecydowała sejmowa Komisja Finansów Publicznych, przyjmując wniosek o zmianę przeznaczenia rezerwy celowej w budżecie na 2007 r.
(Onet wiadomości 23.05.2007)



Dodam jeszcze co o nas myślą nasi sąsiedzi:
Belgijska prasa: wstyd przerażonych Polaków
Wszystkie działania braci Kaczyńskich są podporządkowane celom wyborczym, ze szkodą dla polskiej demokracji - ocenia belgijski liberalny dziennik "Le Soir".
----------
Większość niemieckich dzienników pisze, że sytuacja w Polsce po dymisji szefa MSWiA Janusza Kaczmarka zmierza w kierunku przedterminowych wyborów parlamentarnych. Gazety zwracają uwagę na konflikt między ludźmi dotychczas blisko związanymi z braćmi Kaczyńskimi.
(Onet wiadomości)
---------
Nadmierny pośpiech bliźniaków Kaczyńskich -"SZ".
Zła ustawa może ostatecznie zniweczyć zamiar rozliczenia dawnego reżimu partyjnego - "Süddeutsche Zeitung"
--------------
"Nowa inkwizycja" włoskiego publicysty Piero Ostellino, opublikowany na łamach "Corriere della Sera" o rządach Kaczyńskich.
----------------
Polska przed wyborami poluzowała politykę fiskalną
Zbliżające się wybory w Polsce powodują, że obie strony politycznego konfliktu chętniej sięgają do państwowej kasy. Ekonomiści ostrzegają, że sytuacja fiskalna kraju może ulec destabilizacji.
Financial Times, 07.09.2007
-----------
"Polska wciąż budzi grozę"
- Unia Europejska nie powinna dopuszczać do tego, by jedno z państw członkowskich, nie ponosząc żadnych konsekwencji, dopuszczało się zamachów na prawa demokracji - pisze Pilar Rahola w "El Pias".
-----------
Walcząc o "odnowę moralną" bracia Kaczyńscy postawili na fatalnego sojusznika - pisze w komentarzu "Süddeutsche Zeitung".
Polska koalicja rządowa złożona z narodowych konserwatystów, narodowych katolików i narodowych populistów ostatecznie się rozpadła. Partia chłopska Samoobrona pod przywództwem politycznego rozrabiaki Andrzeja Leppera wycofuje się z rządu. Premier już nie ma większości w parlamencie, nowe wybory są nieuchronne. Kaczyński do ostatniej chwili próbował temu zapobiec. Zgodnie z najnowszymi sondażami nie ma on raczej szans na zwycięstwo wyborcze.

----------
"Polski rząd między komedią a skandalem"
- Między komedią a skandalem - pisze o sytuacji polskiego rządu brytyjski dziennik "Financial Times".-----------------
"Stanowisko ministra dla kolegi Kaczyńskich"
Szwajcarski dziennik "Neue Zuercher Zeitung" komentuje zaskakującą dymisję ministra spraw wewnętrznych i administracji Janusza Kaczmarka i nominację na to stanowisko Władysława Stasiaka.
"Jedno z kluczowych stanowisk dostaje tym samym znów kolega bliźniaków Kaczyńskich. Im głębiej prawicowo-populistyczna koalicja rządowa pogrąża się w kryzysie, tym bardziej kontrowersyjny szef rządu stawia na starych znajomych. Fachowe kwalifikacje odgrywają często jedynie podrzędną rolę. Szef rządu (Jarosław) Kaczyński obiecał w środę wieczorem ponownie wcześniejsze wybory, nie wyznaczył jednak - a postępuje tak od tygodni - żadnych ram czasowych" - pisze szwajcarska gazeta.
--------
"SZ": Wyborcy pokrzyżowali plany premiera Jarosława Kaczyńskiego, który liczył, że dzięki korzystnemu wynikowi referendum skłoni Unię Europejską do rezygnacji z weta wobec wyznaczonego przebiegu obwodnicy Augustowa - napisał niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
many 
Gaduła


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 53
Skąd: Zooport
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 6:29 pm   

Kurde Lukas ale Ty musisz byc zdesperowany.
_________________
He who dares wins.
 
 
Aga i Krzysiek
Stały bywalec
Podbeskidzie


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 61
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 8:16 pm   

Niech bedzie zdesperowany ale my tez musimy cos z tym zrobic jak chcemy wrocic do normalnego kraju... chodzmy na wybory... bo jak nie to nasze babcie wybiora za nas :chlip:
 
 
many 
Gaduła


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 53
Skąd: Zooport
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 8:48 pm   

Ja ciagle nie jestem przekonany czy mam takie moralne prawo pojsc zaglosowac i wybrac nowy rzad dla Polakow w kraju, 'zeby bylo lepiej' 'zeby mozna bylo wrocic do kraju perspektyw gdzie mozna bedzie budowac przyszlosc', a jak Polska stanie sie juz takim krajem to wrocic i 'czerpac'. Babcie przynajmnie tam mieszkaja, zyja.
_________________
He who dares wins.
 
 
Aga i Krzysiek
Stały bywalec
Podbeskidzie


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 61
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: Pon Paź 08, 2007 6:17 am   

many napisał/a:
Ja ciagle nie jestem przekonany czy mam takie moralne prawo pojsc zaglosowac i wybrac nowy rzad dla Polakow w kraju, 'zeby bylo lepiej' 'zeby mozna bylo wrocic do kraju perspektyw gdzie mozna bedzie budowac przyszlosc', a jak Polska stanie sie juz takim krajem to wrocic i 'czerpac'. Babcie przynajmnie tam mieszkaja, zyja.
Polonia w Stanach nie ma takich rozterek jak Ty... ja w kazdym badz razie ide do wyborow bo chce wrocic do normalnego kraju.

obowiazekobywatelskimi1.jpg
Plik ściągnięto 8154 raz(y) 35,01 KB

 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 35
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Pon Paź 08, 2007 9:31 am   

Cytat:
Kurde Lukas ale Ty musisz byc zdesperowany.


Nie jestem zdesperowany. Raczej szlak mnie trafia jak widzę kaczora i ten jego cynizm, obłudę, traktowanie wszystkich jak głupszych... Nawciskał KITU najprostszym ludziom, a z reszty robi zdrajców narodu -rzygać się chcę!!! Przez politykę PISu stracimy niepotrzebnie wiele lat a nic dobrego na pewno z niej nie wyjdzie. Przecież to wszystko już kiedyś było... Poza tym znam historię międzywojennych Niemiec... :kill:

PS
Tą długaśną listę tylko tu wkleiłem -nie pisałem jej sam... :laugh:
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
Elwira 
Uzależniony



Wiek: 104
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 556
Wysłany: Pon Paź 08, 2007 1:50 pm   poparcie

;-)

poparcie.jpg
Plik ściągnięto 54 raz(y) 107,41 KB

_________________
Sticks and stones can break my bones, but words can never hurt me.
 
 
Elwira 
Uzależniony



Wiek: 104
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 556
Wysłany: Sro Paź 10, 2007 11:38 am   wybawca?

:?:

wybawca.jpg
Plik ściągnięto 35 raz(y) 100,56 KB

_________________
Sticks and stones can break my bones, but words can never hurt me.
 
 
Elwira 
Uzależniony



Wiek: 104
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 556
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 9:12 am   kalkulator wyborczy

Możesz sprawdzić swoje poglądy: http://wybory2007.wp.pl/kalkulatorq.html .
_________________
Sticks and stones can break my bones, but words can never hurt me.
 
 
werni 
Uzależniony
vampire



Wiek: 35
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 317
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 4:56 pm   

Elwira, dobra ta ankieta sam koniec jej mnie zaskoczyl pozdro...
_________________
L4U
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - forum anime
Strona wygenerowana w 0,8 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Reklama