Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciążą-Maciezynskie
Autor Wiadomość
aga.aniol
[Usunięty]

  Wysłany: Czw Maj 14, 2009 10:05 am   Ciążą-Maciezynskie

Witam probuje ja i moja siostra juz poraz trzeci zadac pytanie ekspertowi ale nie wiem czemu sie nie ukazuje? Mam na imie Oliwia niedawno dowiedzialam sie ze zostane mama!!! Pracuje 4 lata u tego samego pracodawcy wiec nie bede miala problemow z dostaniem macieżynskiego z tego co wiem i oczym informowal Ekspert w czesniejszych tematch. Ale mam kilka watpliwosci i pytan do Pana Eksperta oraz Innych.
Bardzo Prosze o porady!!!
Juz posyanowilam ze udam sie na maciezynskie zgodnie z przyslugujacym mi prawem 11tyg przed planowana data porodu.
1. Czy moge wykorzystac przyslugujacy mi urlop za ten rok tuz przed pujsciem na maciezynskie aby krocej pracowac i juz nie wracac do pracy? I czy pracodawca moze mi robic problemy?
2. Czy musze juz terza odpowiadac pracodawcy o wrocie po maciezynskim do pracy bo pyta o to?
3. Mam ciezka prace na magazynie i czsami sie zle czuje szczegolnie te poczatki sa okropne ciagle mi niedobrze biegam do toalety i czuje sie zmeczona. Lekarz mowi ze to normalne ale ja czasami nie daje rady wyjsc z tolalet i nie jestem w stanie pojsc do pracy.
Wtedy mam nie placone bo dzwonie ze nie dam rady przyjsc do pracy czy starce prawo do zasilku maciezynskego? Bo podobno musze zarabiac min okolo90 funtow tygodniowo? Co mam w tej sytuacji zrobic?
4. Czy moge poprosic pracodawce o urlop ktory wypracuje mi sie w czsie maciezymskiego na ktore sie udam ,aby mnie poscil na niego juz w tym roku abym krocej pracowala? Czy moze mi domowic? I co sie stanie z tym urlopem jezeli nie wroce do pracy przepadnie mi?

Bardzo prosze op porady i wskazowki. Z Gory Dziekuje i Pozdrawiam Oliwia!!!
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 10:30 am   Re: Ciążą-Maciezynskie

aga.aniol napisał/a:
Witam probuje ja i moja siostra juz poraz trzeci zadac pytanie ekspertowi ale nie wiem czemu sie nie ukazuje? Mam na imie Oliwia niedawno dowiedzialam sie ze zostane mama!!! Pracuje 4 lata u tego samego pracodawcy wiec nie bede miala problemow z dostaniem macieżynskiego z tego co wiem i oczym informowal Ekspert w czesniejszych tematch. Ale mam kilka watpliwosci i pytan do Pana Eksperta oraz Innych.
Bardzo Prosze o porady!!!
Juz posyanowilam ze udam sie na maciezynskie zgodnie z przyslugujacym mi prawem 11tyg przed planowana data porodu.
1. Czy moge wykorzystac przyslugujacy mi urlop za ten rok tuz przed pujsciem na maciezynskie aby krocej pracowac i juz nie wracac do pracy? I czy pracodawca moze mi robic problemy?
2. Czy musze juz terza odpowiadac pracodawcy o wrocie po maciezynskim do pracy bo pyta o to?
3. Mam ciezka prace na magazynie i czsami sie zle czuje szczegolnie te poczatki sa okropne ciagle mi niedobrze biegam do toalety i czuje sie zmeczona. Lekarz mowi ze to normalne ale ja czasami nie daje rady wyjsc z tolalet i nie jestem w stanie pojsc do pracy.
Wtedy mam nie placone bo dzwonie ze nie dam rady przyjsc do pracy czy starce prawo do zasilku maciezynskego? Bo podobno musze zarabiac min okolo90 funtow tygodniowo? Co mam w tej sytuacji zrobic?
4. Czy moge poprosic pracodawce o urlop ktory wypracuje mi sie w czsie maciezymskiego na ktore sie udam ,aby mnie poscil na niego juz w tym roku abym krocej pracowala? Czy moze mi domowic? I co sie stanie z tym urlopem jezeli nie wroce do pracy przepadnie mi?

Bardzo prosze op porady i wskazowki. Z Gory Dziekuje i Pozdrawiam Oliwia!!!


Witam,

Przepraszam, ze dopiero teraz odpowiadam ale bylem na krotkim urlopie.
1. Urlop moze, a nawet powinna Pani wykorzystac przed pojsciem na urlop maciezynski. Pracodawca nie moze robic zadnych problemow jako ze urlop nalezy sie Pani oddzielnie ze wzgledu na przepracowany czas.
2.Nie musi pani odpowiadac pracodawcy na takie pytanie. Jezeli pracodawca nalega moze Pani powiedziec ze wroci i jak zmieni Pani zdanie, dac wypowiedzenie pod koniec urlopu maciezynskiego.
3.Prosze porozmawiac z lekarzem o swoich problemach aby dal Pani zaswiadcznie o problemach zdrowotnych i mozliwe ze bedzie Pani mogla pojsc na chorobowe.
4. Urlop nalezy sie pani dopiero po przepracowanym okresie lub po odbytym okresie urlopu macierzynskiego, nie otrzyma Pani urlopu "z gory". Urlop nie przepadnie gdyz ewentualnie powinna dostac Pani za niego wyrownanie. Prosze jednak w tej sprawie porozmawiac z pracodawca.

Jezeli zna Pani angielski odsylam do podanej strony, tam znajdzie Pani odpowiedzi na wiekszosc pytan zwiazanych z maciezynstwem:

http://www.worksmart.org.uk/rights/maternity_leave

Pozdrawiam

Pawel
Polpen
 
 
lucy25 
Niemowa


Wiek: 30
Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Preston (Anglia)
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 4:44 pm   

Ja równiez drugi raz prosze o odpowiedz na moje pytanie ...
Mieszkam razem z mężem w Anglii i tylko On pracuje , ostatnią prace jaka miałam to było to w ubiegłym roku w lutym gdzie pracowałam prze rok czasu ,teraz jestem w 11 tyg. ciąży nie szukam pracy i chciałam sie spytac o jakie zasiłki ,benefity mogę sie ubiegac , gdzie pytac ? co mi przysługuje bedąc bezrobotną?z góry bardzo dziekuje .
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 9:03 pm   

lucy25 napisał/a:
Ja równiez drugi raz prosze o odpowiedz na moje pytanie ...
Mieszkam razem z mężem w Anglii i tylko On pracuje , ostatnią prace jaka miałam to było to w ubiegłym roku w lutym gdzie pracowałam prze rok czasu ,teraz jestem w 11 tyg. ciąży nie szukam pracy i chciałam sie spytac o jakie zasiłki ,benefity mogę sie ubiegac , gdzie pytac ? co mi przysługuje bedąc bezrobotną?z góry bardzo dziekuje .


Witam Pania,

Prawdopodobnie przysluguje Pani Maternity Allowance co jest platnoscia podobna do Statutory Maternity Pay ale obejmuje rowniez osoby, ktore niedawno stracily prace - o szczegoly prosze sie zapytac w Jobcentre Plus

Jak dziecko sie urodzi bedzie mogla Pani i maz otrzymywac Children Tax Credit i Children Benefit oraz rozne dodatki na dzieci. Najlepiej jak o te zasilki postara sie maz.

Jezeli chodzi o profesjonalna porade polecam Citizen Advice Bureau - tam doradza pani bezplatnie w kwestiach benefitow i pomoga sie o nie ubiegac.

Prosze rowniez poczytac pozostale posty gdyz ten temat byl juz wczesniej poruszany

Pozdrawiam

Pawel
Polpen
 
 
kaśka
Gość
Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 3:29 pm   

Obecnie jestem na macierzyńskim i znowu zaszłam w ciąże.Nie ma za bardzo możliwości wrócić do pracy bo mam małe dziecko(9miesięczne) i to już 13 tydzień ciąży. No więc chciałam krótko zapytać:
1. Czy jak sama się zwolnię to będę mieć takie same prawa jakby szefowa mnie zwolniła i może lepiej się nie zwalniać?
2. Jeśli się nie zwolnię i wezmę urlop bezpłatny to czy dostanę jakieś pieniądze przed porodem i co będzie po porodzie? o jakie zasiłki będę mogła się wtedy starać?
Dodam tylko że pracowałam tak jakieś 2 lata, w grudniu 2009 zaczęłam macierzyński, który kończy mi się we wrześniu 2010 a następne dziecko urodzi się w marcu 2011

Z góry dziekuję
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - forum anime
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Reklama